Jeśli przed kilku laty wszelkie rzeczy związane z pokemonami były strasznie popularne to ten trend chyba powraca w coraz to nowych grach casualowych. Ale co by się stało jeśli połączyć dwa rodzaje gier online i stworzyć jedną? Pomyślcie – połączenie gry farmerskiej ala FarmVille i popularnych pokemonowatych aplikacji – czy to nie brzmi ciekawie? Dla mnie nie, ale na pewno wielu entuzjastów podobnych gier znajdzie się tutaj i to jest powód dlaczego postanowiłem przedstawić Wam jedną z najnowszych aplikacji na facebooku – Magic Pets. W Magic Pets staniemy do walki ramię w ramę ze swoimi zwierzakami, ale czy to wszystko spełnia swoje założenia i daje graczowi pełnie satysfakcji? Choć w omawianej grze nie ma za wiele innowacyjnych funkcji to nie powiedziałem jeszcze, że to jest kiepskiej jakości gra. Dlatego jeśli pragniecie iść przez całą fabułę u boku swojego zwierzęcego przyjaciela to wejdzie jak najszybciej na facebook i ruszajcie do walki.

magic pets 003


Na początku naszej zabawy musimy utworzyć postać, niestety mało tutaj mamy wyborów, ograniczamy się do płci i tam jest jeszcze kilka elementów jeśli chodzi o typ twarzy i kolory skóry, to by było na tyle. Następnie przyjdzie nam sobie wybrać swoje pierwsze jajko, z którego wykluje się nasz pierwszy pokemonowaty przyjaciel. Szybko zauważycie, że Magic Pets jest trzy typy zwierząt, a ów podział nasuwa nam wspomnienia wspomnianych wcześniej, popularnych kreskówek: ziemi, powietrza i wody. Po tym wyborze nie minie chwila, gdy wykluje się nasz pierwszy pet. Każdy taki zwierzak ma kilka charakterystycznych cech, które pomagają w walce, dlatego trzeba o nie dbać, są to przede wszystkim: maksymalne życie, siła, obrona i szybkość. Jeśli nie spodoba nam się predefiniowana nazwa to zawsze można na karcie zwierzaka ją zmienić.

magic pets 002

W grze via www Magic Pets posiadanie własnego pupila wiąże się z wieloma obowiązkami, musimy go karmić poić i ogólnie dbać o jego szczęście, bo jeśli jest szczęśliwy to będzie szybko rósł. Jednak nie to jest głównym celem gry, musimy tutaj eksplorować otaczający nas świat, a przy tym napotkamy wiele podobnych zwierząt, o rożnych umiejętnościach, z którymi stoczymy walkę. Jeśli chcemy schwytać owego zwierzaka to pamiętajcie, że nie możemy go „wykończyć”. Kiedy podczas walki przeciwnik będzie praktycznie wykończony (czytaj: zostanie mu bardzo mało punktów życia) to używamy przycisku „Catch” i przy odrobinie szczęścia uda nam się pochwycić go.


Gra Magic Pets posiada różne typy walut, główną i regularną jest tutaj złoto, a typową walutą premium są rubiny. Walki same w sobie są fajne, ale przewidywalne, zwierzaki mają swoje słabe i mocne strony, wszystko zależy od ich naturalnego przyporządkowania do żywiołów. W grze znajdziecie również runy, które są potrzebne aby schwytać kolejne pet'y. My na samym początku startujemy z dwoma slotami na potworki, a jeśli chcemy więcej musimy kupić je za rubiny. Jednak jeśli w przyszłości zechcecie włączyć się w walki PvP to zapewne i tak wykupicie te wolne sloty, ale uważajcie bo tego typu potyczki to nie jest zabawa jaką toczymy z przeciwnikiem AI – na pewno z żywym oponentem nie będzie łatwo.

magic pets 001

Tak czy inaczej gra Magic Pets działa wyśmienicie i choć przypomina dużo casualowych gier jakie poznaliśmy dotychczas to i w niej znajdziecie pewien potencjał, ale oczywiście musicie chcieć, bo włączenie jej na kilka minut nie da nam niczego, oprócz suchy, bezpłodnych kilku czynności. Także nie zrażajcie się słabymi animacjami bo to nie o to tutaj chodzi. Spróbujcie, później oceniajcie.Gry podobne