Ostatnią produkcją od studia Wooga, autora gier takich jak Diamond Dash czy też Brain Buddies, jest gra przeglądarkowa Magic Land. Magic Land osadzona została w kolorowym świecie fantasy, gdzie zajmiemy się rozbudową miasta i nie tylko. W grze gracz wciela się w rolę księcia, albo księżniczki małego królestwa, w którym cała rodzina królewska została porwana przez złego smoka. Będziemy mogli zwiedzić cały świat gry jeśli najpierw z powodzeniem rozbudujemy nasze królestwo do punktu, w którym będziemy można je rozszerzać o inne tereny jakie znajdziemy na mapie.Rozbudowa państwa będzie składać się z konturowania domów dla nowych mieszkańców, a nowi przybysze muszą jeść dlatego musimy dostarczać im odpowiednie pożywienie, a także kluczową rolę w Magic Land odegra wydobycie złota. Budowa nowych domów to jeden z wielu kroków, które wymagają surowców takich jak drewno, wosk itd. – plus potrzebujemy odpowiedniej ilości energii do wykonywania kolejnych akcji. Jedzenie wymaga od nasz odpowiedniej ilości złota, produkcja będzie się odbywała na kolejnych polach zakupionych przez gracza.

magic land 1


W grze Magic Land istnieje wilki wybór roślin do zasadzenia, a także szeroki wachlarz domów do budowy, naprawdę niekiedy fantazyjnych. Specjalne dekoracje mogą zostać dodane, aby upiększać nasze królestwo. Niektóre z nich mogą się przyczynić do wzrostu produkcji żywności i przynosić tym samym większy dochód.

Okazjonalnie różne potwory nawiedzą nasz zamek i będziemy musieli je pokonać. To proste bo w Magic Land wystarczy klikać raz za razem na danego stwora i po kilku takich akcjach po prostu znika. Kosztuje to sporo energii, ale jak trzeba to trzeba. Pokonanie takiego monstrum zostaje nam sowicie nagrodzone, dlatego też dostaniemy złoto i punkty doświadczenia, a czasami wpadnie także jakiś ciekawy item. Zbieranie doświadczenia pozwala nam awansować i odbierać kolejno coraz lepsze nagrody, wliczając w to itemy, zwykle i premium waluty gry.

magic land 3


Ze społecznych aspektów w grze przeglądarkowej Magic Land odnajdziemy możliwość chociażby chwalenia się swoimi dokonaniami na tablicy facebooka. Możemy także odbierać i wysyłać prezenty, odwiedzać naszych przyjaciół i tym samym pomóc im w zbiorach, w zbieraniu złota i tak dalej. Naszą listę znajomych widzimy cały czas na dole ekranu gry.

magic land 2

Magic Land zarabia oczywiście na graczach, musi się w końcu za coś utrzymywać. Zarabianie opiera się tutaj przede wszystkim na sprzedawaniu waluty premium – tutaj są to diamenty, ale równie dobrze możemy doładować normalne waluty jak złoto, a wystarczy zamienić na nie zakupione kredyty facebooka. Wiele przedmiotów w sklepie gry musi zostać najpierw odblokowane, aby można było je kupić, aby odblokować pożądany item musimy użyć diamentów. Są także przedmioty, który można TYLKO kupić za diamenty, jak pigułki do odzyskiwania energii.Gry podobne