Wydawca gier społecznościowych, studio Plarium właśnie uruchomiło Magecraft na Facebooku. Gra przenosi nas do średniowiecznego królestwa, które najpierw trzeba rozbudować jak i wytworzyć w nim regularną i potężną armię. W trakcie gry czekają nas liczne zadania, które zarówno posłużą nam jako tutorial, dzięki któremu mamy okazję poznać mechanikę całej rozgrywki.

W Magecraft gracze budują swoje królestwo, budynki wojskowe, mieszkalne, wieże strażnicze i liczne warsztaty jak i wiele innych budynków. Każdy z budynków ma odmienne przeznaczenie. Przykładowo Swordsman Post tworzymy specjalnie, aby trenować mieczników. Budować wioskę można dowolnie, nie ma ograniczeń w gospodarowaniu przestrzenią, choć miejsca na budynki są z góry narzucane, ale nie ma czegoś takiego, że dany budynek musi stać na danym slocie, to do nas należy decyzja, gdzie i co postawić.


Magecraft 001

Gracze zbierają i wydają różnego rodzaju surowce podczas budowy swojego zamku, wliczając w to jedzenie, kamienie, drewno i żelazo. Budynki za każdym razem jak je rozbudujemy/ulepszamy zwiększają swoje właściwości, produktywność. Rozbudowa magazynów zwiększa ich pojemność, rozbudowa budynków odpowiadających za produkcje surowców zwiększają ich przychód w stosunku godzinnym. System badań pozwala graczom odblokować nowoczesne technologie, które pozwalają nam na o wiele więcej niż zwykle.

Gdy tylko uda nam się wytrenować swoich żołnierzy, możemy ją wysłać do ataku na królestwa innych graczy, a co za tym idzie możliwe, że uda nam się zdobyć nieco dodatkowych surowców. Walki rozgrywają się automatycznie, a my jedynie na końcu otrzymujemy wiadomość do naszej skrzynki odbiorczej z odpowiednim raportem. Po walce na pewno poniesiemy jakieś straty w szeregach naszego wojska, więc szybko należy wytrenować nowych wojaków, albo ożywić tych, którzy polegli – wierzcie lub nie, ale istnieje taka możliwość, choć w tym przypadku będziemy używali kryształów – płatnej waluty premium.


Magecraft 005

Zadania w Magecraft zajmują nieco czasu, ale opłaca się je wykonywać. W nagrodę, za ich wykonanie, otrzymamy liczne boosty przyśpieszające budowę czy trening nowych wojsk. Przykładowo jeden taki item potrafi skrócić czas konstrukcji o 60 sekund itd. Dzięki temu nie potrzebujemy dużej ilości waluty premium, gdyż to co dostępne jest w sklepie premium możemy uzyskać za darmo zamiast wydawać na to prawdziwe pieniądze.

Zapraszamy również do naszego poradnika.Gry podobne