Mafia Wars 2 to najnowsza gra przeglądarkowa od studia Zynga, oczywiście tak jak część pierwsza tak i dwójka została wydana na portalu facebook, ale możecie spodziewać się ogromnej ewolucji w całej rozgrywce. Jedni będą zawiedzeni tym, że nie przypomina rozgrywką pierwszej części, ale raczej większość będzie zadowolona bo gra teraz bardziej przypomina Crime City. Mamy tutaj widok z perspektywy trzeciej osoby i dość ładnie animowane postacie i miejsce, nie ma więcej znanych nam pasków (bar’ów), gdzie trzeba było kliknąć i misja wykonana. Teraz Mafia Wars 2 jest czymś więcej niż zwykłym RPG, ale stała się rozbudowaną strategią. Zaczynamy jako mały przedsiębiorca z małym skrawkiem ziemi, gdzie musimy rozwijać swoje wpływy i władzę, a także starać się pozyskiwać nowe tereny, na których postawimy różnego rodzaju budynki, takie jak: kasyna, sklepu z bronią itp.

Oczywiście nie zabraknie wielu powtarzających się czynności do wykonania, jak kolekcjonowanie różnych rzeczy z budynków, a także będziemy musieli zadbać o ochronę naszej ziemi przed innymi gangami czy mafią. A to wszystko już za pomocą czynności, które opierają się na klikaniu na postać i wykonaniu danej akcji.


Istnieje też wiele innych rzeczy do zrobienie w Mafia Wars 2, jak rekrutowanie nowych pracowników czy przyjaciół do pomocy w budowaniu różnych struktur, a także udostępniono liczne walki na arenie i wiele wiele więcej innych czynności, które nie pozwolą nam się nudzić.

Przyjaciele z portalu facebook nadal są bardzo ważnę, ale rekrutacja do gangu itp. nigdy nie była prostsza, wystarczy wybrać wszystkich z listy i kliknąć przycisk wyślij, a nasze zaproszenia zostaną wysłane automatycznie.

Ogólne rzecz biorąc Mafia Wars 2 to świetna gra, dużo lepsza od poprzedniej części z lepiej rozbudowanymi funkcjonalnościami, ładnym interfejsem co na pewno pozwoli jej osiągnąć duży sukces.
Gry podobne