LP Recharge (Linkin Park Recharge) to darmowa gra społecznościowa 3D, która przeniesie Nas do niedalekiej przyszłości, w której ludzie całkowicie wyeksploatowali zasoby naturalne planety. Pozostała energia jest kontrolowana przez maszyny, które bronią jej dla elitarnej mniejszości. Gracze dołączają do walki o nią, muszą naładować cały świat czystą, odnawialną energią. Gra dostępna jest na portalu Facebook, a efekty trójwymiarowej grafiki zawdzięczamy pluginowi Unity 3D.

Niedobór energii i odnawialne jej formy są niezwykle ważne dla współtwórcy gry, czyli Linkin Park. Uruchomiona przez nich w 2005 roku organizacja non-profit Music For Relief prowadzi ciągłą pomoc dla ludzi doświadczonych katastrofami naturalnymi, wpiera w różnych zakątkach świata społeczeństwo czystą, odnawialną energią. Obecny program organizacji, czyli Power The World został stworzony z myślą o ponad miliardzie ludzi, którym na dzień dzisiejszy brakuje elektryczności, co wpływa na ich zdrowie, bezpieczeństwo, edukacje i przez co właśnie im brakuje środków do życia. Gra LP Recharge ma zwrócić uwagę użytkowników na właśnie powyżej przedstawione problemy współczesnego świata.


lprecharge 001

 

Ratujmy energię

Na początku zabawy w LP Recharge musimy zdecydować o swoje płci. Następnie możemy wybrać, czy chcemy przejść samouczek, który nauczy Nas wszystkiego co powinniśmy wiedzieć o grze, czy chcemy być od razu rzuceni na głęboką wodę i bez zbędnych formalności rozpocząć zabawę. Osobiście polecam samouczek, gdyż po jego ukończeniu otrzymamy 200 darmowych kryształów, które ułatwią Nam star w tym nowym, jakże nieprzyjaznym wszelkiemu życiu, świecie. Tutorial nie zajmie więcej niż 10 min, a może odmienić zdanie o całej rozgrywce.


Nasi bohaterowie mogą władać jednym z czterech elementów, które widzimy w prawym dolnym rogu ekranu gry. Są to oczywiście ogień, wiatr, woda i ziemia, a każde użycie jednego z nich zużywa określoną ilość punktów energii, której będzie zawsze brakować, ale o tym przecież jest cała rozgrywka. Ogień zużyje 8pkt energii, podczas gdy wiatr i woda tylko po 3, a ziemia pięć. Normalne czynności to tylko jeden punkt straconej energii. Poruszając się po świecie gry widzimy wszystko w widoku izometrycznym, tzn. z lotu ptaka. Myszką sterujemy postacią jak i wskazujemy miejsca/roboty, które trzeba zaatakować. Ciekawe jest to, że wokół Nas znajduje się masa przedmiotów, które można zniszczyć, albo użyć do walki z przeciwnikiem, aby tym samym oszczędzić cennej energii. Przykładowo natrafiając na robota, strzegącego ścieżki, którą kroczymy możemy zamiast dwa razy strzelać w niego strzelić w butle z gazem położoną w pobliżu wywołując tym samym wybuch niszczący wszelkie zagrożenia czy też przeszkody. Atakując przeciwników dostajemy cenne przedmioty jak i część energii, skradzionej od nich samych, ląduje na naszym koncie.

lprecharge 002

Po zakończeniu każdej misji w LP Recharge dostajemy specjalny raport, gdzie widzimy ile energii Nam pozostało, jaki otrzymaliśmy bonus punktowy czy za czas. Jednak w tym raporcie najważniejsze jest to ile energii zużyliśmy (w kWh) na wykonanie misji i uratowanie reszty świata. W zależności od całkowitego wyniku możemy otrzymać od zera do trzech gwiazdek, przy czym trzy gwiazdy to najlepszy, możliwy do osiągnięcia wynik.


Wracając do tematu energii to możemy ją zdobywać poprzez niszczenie robotów, ważnych punktów strategicznych czy innych nośników energii. Powinniśmy się skupiać na tym, aby pomijając skuteczność i efektywność w grze zebrać jej jak najwięcej. Im więcej tym czeka Nas wyższy wynik punktowy, a co za tym idzie o wiele lepsze nagrody. Szukajcie więc w misjach metalowych pojemników z pulsacyjnym światełkiem na nimi, gdy je zniszczycie dostaniecie energię.

Postać w LP Recharge może zostać również wyposażona w specjalny sprzęt, który zwiększy naszą moc jak i osłonę, a także zadba o dobry wygląd. Wszystko można podejrzeć w zakładce Profil, gdzie wybierając z inwentarza dostępne przedmioty możemy nieco spersonalizować swojego awatara. Oczywiście dodatkowe elementy zawsze można kupić przed misją w sklepie gry, o ile macie grubsze portfele.

lprecharge 003

Gra oprócz misji dziennych i kampanii ma do zaoferowania użytkownikom cotygodniowe turnieje, w których można wygrać całkiem fajne nagrody. Aby wygrać turniej trzeba zbierać specjalne punkty (Tournament Points), które zdobedziecie w zwykłych misjach, gdzie należy odnaleźć specjalne obiekty.

Mógłbym tak w nieskończoność pisać o skrywanych elementach i systemach jakie znajdziecie już po pierwszym uruchomieniu LP Recharge, ale fani przygód online powinni je móc odkrywać na wlasną rękę i nie chcę psuć Wam zabawy podczas odkrywania tego co pozostawiam w tajemnicy.


Gry podobne