LP Recharge (Linkin Park Recharge) to darmowa gra społecznościowa 3D, która przeniesie Nas do niedalekiej przyszłości, w której ludzie całkowicie wyeksploatowali zasoby naturalne planety. Pozostała energia jest kontrolowana przez maszyny, które bronią jej dla elitarnej mniejszości. Gracze dołączają do walki o nią, muszą naładować cały świat czystą, odnawialną energią. Gra dostępna jest na portalu Facebook, a efekty trójwymiarowej grafiki zawdzięczamy pluginowi Unity 3D.

Niedobór energii i odnawialne jej formy są niezwykle ważne dla współtwórcy gry, czyli Linkin Park. Uruchomiona przez nich w 2005 roku organizacja non-profit Music For Relief prowadzi ciągłą pomoc dla ludzi doświadczonych katastrofami naturalnymi, wpiera w różnych zakątkach świata społeczeństwo czystą, odnawialną energią. Obecny program organizacji, czyli Power The World został stworzony z myślą o ponad miliardzie ludzi, którym na dzień dzisiejszy brakuje elektryczności, co wpływa na ich zdrowie, bezpieczeństwo, edukacje i przez co właśnie im brakuje środków do życia. Gra LP Recharge ma zwrócić uwagę użytkowników na właśnie powyżej przedstawione problemy współczesnego świata.

lprecharge 001

 

Ratujmy energię

Na początku zabawy w LP Recharge musimy zdecydować o swoje płci. Następnie możemy wybrać, czy chcemy przejść samouczek, który nauczy Nas wszystkiego co powinniśmy wiedzieć o grze, czy chcemy być od razu rzuceni na głęboką wodę i bez zbędnych formalności rozpocząć zabawę. Osobiście polecam samouczek, gdyż po jego ukończeniu otrzymamy 200 darmowych kryształów, które ułatwią Nam star w tym nowym, jakże nieprzyjaznym wszelkiemu życiu, świecie. Tutorial nie zajmie więcej niż 10 min, a może odmienić zdanie o całej rozgrywce.

WARTO ZOBACZYĆ  Winning Goal

Nasi bohaterowie mogą władać jednym z czterech elementów, które widzimy w prawym dolnym rogu ekranu gry. Są to oczywiście ogień, wiatr, woda i ziemia, a każde użycie jednego z nich zużywa określoną ilość punktów energii, której będzie zawsze brakować, ale o tym przecież jest cała rozgrywka. Ogień zużyje 8pkt energii, podczas gdy wiatr i woda tylko po 3, a ziemia pięć. Normalne czynności to tylko jeden punkt straconej energii. Poruszając się po świecie gry widzimy wszystko w widoku izometrycznym, tzn. z lotu ptaka. Myszką sterujemy postacią jak i wskazujemy miejsca/roboty, które trzeba zaatakować. Ciekawe jest to, że wokół Nas znajduje się masa przedmiotów, które można zniszczyć, albo użyć do walki z przeciwnikiem, aby tym samym oszczędzić cennej energii. Przykładowo natrafiając na robota, strzegącego ścieżki, którą kroczymy możemy zamiast dwa razy strzelać w niego strzelić w butle z gazem położoną w pobliżu wywołując tym samym wybuch niszczący wszelkie zagrożenia czy też przeszkody. Atakując przeciwników dostajemy cenne przedmioty jak i część energii, skradzionej od nich samych, ląduje na naszym koncie.

lprecharge 002

Po zakończeniu każdej misji w LP Recharge dostajemy specjalny raport, gdzie widzimy ile energii Nam pozostało, jaki otrzymaliśmy bonus punktowy czy za czas. Jednak w tym raporcie najważniejsze jest to ile energii zużyliśmy (w kWh) na wykonanie misji i uratowanie reszty świata. W zależności od całkowitego wyniku możemy otrzymać od zera do trzech gwiazdek, przy czym trzy gwiazdy to najlepszy, możliwy do osiągnięcia wynik.

WARTO ZOBACZYĆ  Spellbound City 2

Wracając do tematu energii to możemy ją zdobywać poprzez niszczenie robotów, ważnych punktów strategicznych czy innych nośników energii. Powinniśmy się skupiać na tym, aby pomijając skuteczność i efektywność w grze zebrać jej jak najwięcej. Im więcej tym czeka Nas wyższy wynik punktowy, a co za tym idzie o wiele lepsze nagrody. Szukajcie więc w misjach metalowych pojemników z pulsacyjnym światełkiem na nimi, gdy je zniszczycie dostaniecie energię.

Postać w LP Recharge może zostać również wyposażona w specjalny sprzęt, który zwiększy naszą moc jak i osłonę, a także zadba o dobry wygląd. Wszystko można podejrzeć w zakładce Profil, gdzie wybierając z inwentarza dostępne przedmioty możemy nieco spersonalizować swojego awatara. Oczywiście dodatkowe elementy zawsze można kupić przed misją w sklepie gry, o ile macie grubsze portfele.

lprecharge 003

Gra oprócz misji dziennych i kampanii ma do zaoferowania użytkownikom cotygodniowe turnieje, w których można wygrać całkiem fajne nagrody. Aby wygrać turniej trzeba zbierać specjalne punkty (Tournament Points), które zdobedziecie w zwykłych misjach, gdzie należy odnaleźć specjalne obiekty.

Mógłbym tak w nieskończoność pisać o skrywanych elementach i systemach jakie znajdziecie już po pierwszym uruchomieniu LP Recharge, ale fani przygód online powinni je móc odkrywać na wlasną rękę i nie chcę psuć Wam zabawy podczas odkrywania tego co pozostawiam w tajemnicy.