Lotnisko jest dość nową grą przeglądarkową dostępną na portalu nasza klasa, w której gracze wciela się w menadżera własnego lotniska. Tak więc już od początku uczymy się jak lądować, jak zbierać pasażerów i jak zamawiać kolejne loty. Tuż po pierwszym uruchomieniu gry widzimy napis, iż oficjalnie staliśmy się właścicielami swojego prywatnego lotniska.

Także musimy starać się tak nim zarządzać, aby w przyszłości stało się największym i najlepiej działającym lotniskiem na całym globie ziemskim. Znajdziemy tutaj bardzo dużo rodzai samolotów, poprzez małe awionetki do dużych samolotów pasażerskich, a także wiele jednostek bojowych i nie zabraknie także statków kosmicznych. Niektóre samoloty można zamówić, tylko gdy jest dla niego miejsce w hangarze. Każdy samolot ma również własne wymagania zanim go zamówisz. Tworzyć będziemy nowoczesne budynki, które będę niezbędne wraz z naszym rozwojem, między innymi będą to wieże kontrolne, wieże rozpraszające chmury, kolorowe tablice reklamowe itp.


Stacja benzynowa i billboardy to źródło dochodów. Radary skracają czas lotu. Warsztaty naprawcze dodają doświadczenia. Hangary pozwalają zamówić kilka nowoczesnych samolotów. Nie zabraknie również innych ciekawych, dodatkowych funkcji jak np. taka, że można zorganizować loterię, która teoretycznie powinna przynieść nam większy ruch na lotnisku, a co za tym idzie więcej pasażerów i więcej kasy, taki system łańcuchowy.

Gra Lotnisko posiada również liczne elementy społecznościowe, otóż możemy odwiedzić lotniska naszych znajomych z portalu, pomóc im sprowadzić samolot na ziemię czy też rozproszyć chmury pokrywające lotnisko. Zyski z takich wypraw napewno nas usatysfakcjonują więc zapraszam do zabawy.


Gry podobne