Lord of Ultima jest grą przeglądarkową o charakterze typowo strategicznym z elementami wbudowanej ekonomii. Zostajemy rzuceni na losowo wybrany kontynent i tam musimy zająć się rozwojem naszego miasta.

Z początku co każdego ucieszy budowa trwa krótki jednak w miarę rośnięcia poziomów poczekamy sobie parę godzin, a już przy wyższych nawet ponad dzień.


Najciekawsze jest to, że musimy dobrze przemyśleć gdzie stawiamy dany budynek, gdyż np. chata drwala postawiona przy polach zalesionych daje nam dodatkowy bonus do wydobycia, a gdy jeszcze pole obok postawimy chatę, to mamy jeszcze procentowo więcej przyrostu drewna. Tak samo jest z każdą dostępną kopalnią czy też farmą. Nie pomijając też innych typów budynków. Więc trzeba troszkę pogłówkować, aby małym kosztem zyskać więcej.

Naszym głównym budynkiem jest ratusz i to on decyduje o tym ile budynków postawimy w danym mieście. Na każdy poziom ratusza możemy postawić 10 dodatkowych budowli nie wliczając wieżyczek na murach. Oczywiście znajdziemy tutaj także niespotykaną różnorodność jednostek, które będziemy mogli posyłać zarówno na grabieże do innych graczy, ale także na wyprawy do przygranicznych lochów.

Dodatkowym atutem jest system artefaktów, które otrzymamy zarówno z zadań jak i z wypraw, ale oczywiście możemy je zakupić za diamenty, ale to już kwestia realnie wydanych pieniędzy. Zachęcam do zapoznania się z grą.Gry podobne