Świat World of Mayhem to zabawne miejsce, ale na początku jest wiele do zrobienia. W tym poradniku dla początkujących omawiamy podstawowe pojęcia, które musisz opanować, aby stać się prawdziwym „Maestro of Mayhem”.

Statystyki Twoich Toonów

Toons są sercem gry World of Mayhem. Gdy tylko odblokujesz nowego toona, będziesz mógł zacząć z niego korzystać w bitwach. Rzućmy okiem na kilka podstawowych informacji:


1. Imię i moc → Pod nazwą swojego Toona znajdziesz jego aktualny poziom mocy. Im bardziej ulepszysz swoje toony i odblokujesz nowe umiejętności, tym silniejsze się staną i tym wyższa będzie ich moc.

Stuknięcie ikony informacji spowoduje odwrócenie karty Toon i zapewni lepszą widoczność poziomów mocy, a także statystyk ataku, obrony, zdrowia i prędkości.


2. Rola i region → W World of Mayhem istnieją trzy różne role toonów: atakujący, obrońcy i wspierający. Zasadniczo atakujący są toonami specjalizującymi się w zadawaniu obrażeń, podczas gdy obrońcy polegają na swojej sile i wysokich punktach zdrowia, aby chronić swoich sojuszników. Z drugiej strony, wspierające toony koncentrują się na uzdrawianiu i dawaniu drużynom różnych korzyści.

Ponadto każdy toon należy do pewnego regionu świata. Oznacza to, że znajdziech ich właśnie we wskazanym regionie.


3. Rzadkość i znaczniki → Toony występują w czterech różnych rzadkościach: powszechne, rzadkie, epickie i legendarne. Im większa rzadkość, tym większa jest ich ogólna moc i elitaryzm. Każdy toon ma również inne znaczniki, które wpływają na relacje między nimi w grze.

4. Relacje → Każdy toon ma inne relacje z innymi toonami lub specyficznymi tagami toonów, które zapewnią im spore bonusy podczas bitwy. Aby uzyskać więcej informacji o każdym z nich, dotknij wskazanych ikon.

5. Poziom → Możesz ulepszyć swoje poziomy toonów za pomocą mikstur XP. Każdy nowy poziom przyniesie mocniejsze statystyki, dzięki czemu twój toon będzie silniejszy.

Pamiętaj, że maksymalny poziom, jaki mogą osiągnąć twoje toony, będzie ograniczony przez poziom gracza (z wyjątkiem na początku, gdzie wszystkie tony mogą osiągnąć poziom 10, niezależnie od poziomu gracza).

6. Ranga → Wszystkie toony mogą mieć rangę do 7 gwiazdek, a to oznacza zwiększenie ich ogólnej mocy w bitwie. Aby awansować toon, musisz zebrać niezbędne przedmioty i zapłacić trochę złota.

7. Umiejętności → Każdy toon ma własny zestaw umiejętności aktywnych i pasywnych, które czynią je wyjątkowymi w bitwie. Każda umiejętność może zostać odblokowana i ulepszona dzięki ulepszeniom i zawsze możesz uzyskać więcej informacji na temat każdej z nich, dotykając ich ikon umiejętności.

8. Tune Ups → Po zebraniu odpowiednich materiałów możesz ulepszyć toona. Ulepszenie odblokowuje duże wzmocnienia statystyk lub czasami całe umiejętności, do których wcześniej nie miałeś dostępu!

Gdy zdobędziesz nowy toona, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z jego statystykami, relacjami i umiejętnościami.

Otaczający nas świat kreskówek

Sekcja Świat obejmuje różne regiony, które są odblokowywane w miarę postępów w grze. Obecnie istnieje 10 ekscytujących regionów do odkrycia:

 • Las (Forest) – Odblokowany od samego początku
 • Miasto (Town) – odblokowane po otrzymaniu pierwszego Toona miasta
 • Farma (Farm) – odblokowana po otrzymaniu pierwszego Toona farmy
 • Pustynia (Desert) – Odblokowywana po otrzymaniu pierwszego Toona Pustyni
 • Miasto (City) – odblokowane po otrzymaniu pierwszego Toona miasta
 • Kosmos (Space) – Odblokowana po otrzymaniu pierwszego Toona Kosmosu
 • Szczyt (Summit) – Odblokowany po otrzymaniu pierwszego Toona Szczytu
 • Avalooney – Odblokowany po otrzymaniu pierwszego Toona Avalooney
 • WB Studios – Odblokowane po otrzymaniu pierwszego Toona WB Studios
 • Tasmania – Odblokowywana po otrzymaniu pierwszego Toona Tasmańskiego

Gdy zdobędziesz nowe toony do swojej kolekcji, będziesz mógł budować dla nich różne budynki, co pozwoli ci wysyłać swoje toony do wykonania różnych zadań. Każdy budynek można ulepszyć do poziomu 10, a każde nowe ulepszenie poziomu będzie wymagało innej ilości złota i materiałów budowlanych.

Gdy będziesz mieć budynek dla swoich toonów, będziesz mógł wysłać je do zadań. Każdy toon może wykonać do trzech różnych zadań z różnymi licznikami czasu i nagrodami:

 • Krótkie zadania trwają 20 minut i dają złoto plus dynamit
 • Średnie zadania trwają 2 godziny i dają złoto oraz kowadła
 • Długie zadania trwają 6 godzin i dają złoto oraz kawałki toonów

Zawsze dobrze jest mieć zajęte toony przez cały czas. Zaczynasz od 3 zadań na początku i zwiększasz do 5 zadań w miarę postępów w grze.

Cele i zadania

Do codziennych celów i zadań można uzyskać dostęp z menu głównego (dotknij ikony tej listy w prawym dolnym rogu ekranu) i pozwalają odbierać słodkie nagrody po wykonaniu niektórych codziennych zadań lub po prostu przechodząc przez grę. Przyjrzyjmy się każdemu z nich:

 • Cele dzienne (Daily Goals) → Te codzienne cele obejmują mniejsze czynności do wykonania na co dzień, takie jak awansowanie toona lub wysyłanie ich do zadań. Wykonaj wszystkie codzienne cele, aby otrzymać jeszcze więcej bajerów! Pamiętaj, że codzienne cele są odświeżane każdego dnia.
 • Misje (Quests) → Są to dłuższe cele do osiągnięcia w miarę postępów w grze. Każde zadanie zapewnia XP, klejnoty, części toona do Epic Daffy Hood i więcej.
 • Zadania związane z wydarzeniem (Event Quests) → Za każdym razem, gdy wydarzenie jest aktywne, zobaczysz także możliwość ukończenia ograniczonych czasowo zadań, aby uzyskać jeszcze więcej nagród.

Bilety i koła fortuny

Bilety służą do kręcenia kołami nagród:

 • Bilety dzienne pozwalają zakręcić kołem i można je znaleźć w gwiezdnych skrzyniach oraz zdobyć jako nagrody podczas wydarzeń.
 • Złote bilety pozwalają zakręcić następującymi specjalnymi kołami: Mega Wheel, Premium Wheel, a także ograniczone w czasie Koła Eventowe. Możesz zdobywać złote bilety w Kampanii, a także podczas wydarzeń. Możesz też kupić je w sklepie Toon.

Koła są niesamowitym sposobem na zdobycie większej ilości przedmiotów do swojej kolekcji. Zawsze możesz sprawdzić zawartość koła, stukając ikonę informacyjną pod każdym kołem.

Illudium i Reatomizery

Illudium to materiały ładujące Reatomizery w grze, za co możesz otrzymać różne części toonów.

Możesz znaleźć te reatomizery w sklepie Toon Store i możesz sprawdzić, co jest w każdym z nich, dotykając ikony informacji nad nimi.

Nie spiesz się, przeglądając różne dostępne opcje, ponieważ każdy Reatomizer jest inny i będzie miał różne koszty w Illudium.

Bójki (PvP)

W World of Mayhem możesz sprawdzić się w walce z innymi graczami w trybie Bójki. Wygrana w konkurencyjnych bitwach pozwoli ci kraść skrzynki innych graczy, a także zdobywać trofea.

Będąc w Bójce, będziesz mógł przeglądać listę potencjalnych przeciwników wraz z ich drużynami obrońców. Wybierz atak, umieść drużynę atakującą i gotowe! Pamiętaj, że możesz kraść skrzynie tylko wtedy, gdy ukończysz bitwę z 3 gwiazdkami – co oznacza, że żaden z twoich toonów nie zginie podczas bitwy!

Po każdej bitwie, w zależności od wyników, stracisz lub zdobędziesz trofea. Liczba zdobytych trofeów określi, w której jesteś lidze. Zawsze możesz sprawdzić swoją pozycję w tabelach liderów bijatyk, dotykając ikony tabeli liderów w górnej części menu głównego.

Wspinaczka po ligach to dobry pomysł, ponieważ z czasem otrzymasz lepsze nagrody dzienne w lidze. Między innymi codzienne nagrody ligowe zapewnią ci Brązowe, Srebrne i Złote Medale (w zależności od poziomu gracza), dzięki czemu będziesz mógł zdobyć przedmioty i materiały za darmo z League Store w Toon Store.

Nie zapomnij logować się codziennie, aby odebrać codzienne nagrody ligowe! Możesz je znaleźć w swojej skrzynce odbiorczej. Im w wyższej lidze jesteś, tym odbierzesz lepsze nagrody!

Banki i skrzynki

Gdy ukradniesz skrzynkę graczowi w Bójce, skrzynka ta pojawi się w twoim banku skrzynek. Następnie możesz zdecydować o odrzuceniu lub zatrzymaniu. Jeśli ją odrzucisz, skrzynka wróci do właściciela. A jeśli ją zatrzymasz, będziesz musiał wybrać drużynę broniącą z własnej kolekcji toonów i przypisać ją do skrzynki.

Wszyscy gracze zaczynają od dostępnego banku Lasu (Forest). W miarę postępów w grze i odblokowywania kolejnych regionów, odblokujesz trzy kolejne banki: Miasto (poziom 10), Farmę (poziom 15) i Pustynię (poziom 25).

W sekcji banku znajdziesz także nagrody dla obrońców, dziennik wszystkich bitew, które zostały przeciwko tobie rozpoczęte. Nie zapomnij sprawdzać tego dziennika od czasu do czasu, ponieważ każda bitwa zapewni Ci różne nagrody.

W World of Mayhem są różne rodzaje skrzyń. Zawsze możesz stuknąć ikonę informacyjną nad nimi, aby sprawdzić, jakie nagrody mogą zawierać. Każda skrzynia ma własny licznik czasu, więc musisz dojść do zera, aby ją otworzyć. Alternatywnie możesz przyspieszyć ten proces za pomocą klejnotów.

Lista skrzyń w grze:

 • Skrzynie ze wzmacniaczem archetypu → Skrzynie te zawierają różne ilości złota oraz wzmacniacze archetypu (atakujący, obrońca i wsparcie), które są potrzebne do dostrojenia (Tune Up) twoich toonów.
 • Darmowe skrzynki → Te skrzynki są rozdawane za darmo co 3 godziny i zawierają różne nagrody.
 • Skrzynie mikstur XP → Skrzynie te zawierają różne rodzaje Mikstur XP i złota, które są potrzebne do zwiększenia poziomu twoich toonów.
 • Skrzynie regionalne → Skrzynie te zawierają wszystkie regionalne materiały potrzebne do dostrojenia (Tune Up) twoich toonów. Na przykład skrzynia farmy będzie zawierać materiały dla regionu farmy.
 • Skrzynie dynamitowe → Skrzynie te zawierają dynamit w różnych rzadkościach.
 • Skrzynie Sojuszu (odblokowane na poziomie gracza 7) → Gdy wydarzenie Sojuszu jest aktywne, wszystkie gwiazdki zdobyte w Bójce zaczną wypełniać licznik skrzynek. Im więcej gwiazd zgromadzi Sojusz, tym lepsze będą nagrody w skrzyni do końca tego wydarzenia.
 • Specjalne skrzynie z toonami (odblokowane specjalnymi wydarzeniami) → Skrzynie te zawierają złoto i części toonów, których potrzebujesz, aby zwiększyć rangę swoich toonów.

Kampanie (PvE)

W trybie kampanii walczysz z Marvinem i jego klonami w różnych rozdziałach. W każdym rozdziale są różne akty, a wszystkie zapewniają przydatne zasoby po ukończeniu: od złota, przez XP, Illudium, złote bilety, materiały regionalne i wiele innych.

Jeśli ukończysz daną bitwę z 3 gwiazdkami, odblokujesz funkcję Auto-Win, która pozwoli ci szybciej wygrywać etapy. Jest to naprawdę przydatne podczas zbierania zasobów.

Każda bitwa ma inne wymagania energetyczne, od 5 do 20 energii. Ta energia regeneruje się sama z czasem, ale zawsze możesz znaleźć jej więcej w Gwiezdnych skrzyniach, Darmowych skrzyniach, a także wykonując wszystkie swoje codzienne cele lub osiągając nowy poziom gracza. Możesz też kupić więcej za klejnoty.

Skrzynie gwiezdne i bezpłatne skrzynie zawierają dużo dodatkowej energii dziennie! Nie zapomnij odebrać ich, aby móc wrócić do kampanii i zebrać więcej nagród!


Gry podobne