Cóż, przyszło mi się opisać kolejną grę na Facebooku jaką jest Loly Soap, pewnie nawet o niej nie słyszeliście, ale fani gier match 3 puzzle już niejednokrotnie się z nią spotkali, gdyż jest polecana dla tych, którzy grali w podobnego rodzaju tytuły. W stosunku do innych „gier dopasuj 3” nie zmieniło się tutaj nic jeśli chodzi o gameplay i mechanikę rządzącą rozgrywką, choć i znajdziemy w owej produkcji kilka mankamentów wyraźnie wskazujących na jej unikalność. Grając w nią nagrałem filmik, który znajdziecie na końcu artykułu i tam wyraźnie widać rundy, w których nie tyle co musimy dopasowywać elementy do siebie, aby tworzyć linie co najmniej 3 tych samych mordeczek, ale i dynamicznie obracająca się plansza gry potrafi skutecznie Nam dokuczyć i nieziemsko utrudnić przechodzenie poziomu, a co za tym idzie dalszy awans.

lolysoap 001


Co do samych zasad rozgrywki w Loly Soap, o których już poniekąd wspomniałem powyżej to każdy poziom ma określone na początku cele, które musimy zakończyć, a jeśli choć jeden nie zostanie spełniony to cała zabawa kończy się niepowodzeniem i poziom należy powtarzać do skutku. Ale konsekwencji jest więcej i podobnie jak w innych grach tego typu, nie spełniając wymagań tracimy życie. A tracąc je wszystkie kończy się zabawa do momentu, aż jakiś miły znajomy nie podeśle nam życia w prezencie, albo nie odnowią się Nam samoczynnie (co kilka minut jedno serduszko).

Cele na danym poziomie mogą być różne, od zdobycia określonej ilości punktów po usunięcie przeszkód w postaci „chmurek” na pewnych polach. Takie przeszkody likwidujemy poprzez dopasowania elementów położonych właśnie w tych miejscach, niekiedy wystarczy jeden raz je dopasować, a niekiedy sprawę należy powtórzyć dwa lub więcej razy. Innym zadaniem przed jakim staniemy jest sprowadzenie konkretnych przedmiotów na sam dół planszy. Tym samym, jak łatwo można zauważyć, jeśli chodzi o cele na danych poziomach to za wiele się tutaj nic nie zmienia w stosunku do produkcji od konkurencji.

lolysoap 002


Dodatkowo każda runda w Loly Soap ograniczona jest określoną liczbą posunięć i jeśli nie uda Nam się osiągnąć celów to jak wyżej, tracimy życie i musimy powtarzać rundę na nowo. Za każde dopasowanie zdobywamy punkty i nawet tutaj jeśli w linii pojawią się więcej niż 3 elementy to w zamian dostaniemy ciekawy bonus, który może zlikwidować Nam całą linię, albo okoliczne elementy czy wywołać specjalny piorun, który w znaczny sposób przeczyści całą planszę.

lolysoap 003

Jak widzicie nie ma tutaj za wiele co opisywać, darmowe życia dadzą nam znajomi, a w desperacji możemy je dokupić za prawdziwe pieniądze. Co do grafiki, nie jest ona wyszukana, żeby nie powiedzieć słaba. Na weekednową rozrywkę mogę Wam polecić Loly Soap, ale na dłuższą metę mamy ciekawsze produkcje, nawet na Facebooku.


[youtube id=”7Nvuq93lNiE” width=”633″ height=”356″]


Gry podobne