Jedna z najpopularniejszych gier farmerskich w Polsce to Lodowe Ogrody, gdzie mamy okazję spotkać słodkie, czarno-białe pingwiny, ale przede wszystkim zajmiemy się rozwojem swojej farmy. Gra zaliczana jest do gatunku MMO, ale również jest całkowicie dostępna poprzez nasze przeglądarki internetowe. 

Oczywiście jak w każdej innej rolniczej grze możemy i tutaj sadzić różnego rodzaju rośliny, zbierać z nich plony i tym samym sprzedawać je na rynku, albo innym graczom. Sprzedając rośliny i uprawiając rolę zarabiamy na dalsze zakupy nowych nasion, które przyniosą nam o wiele bardziej dochodowe plony niż poprzednie. To od nas zależy jak będzie wyglądała nasza farma, no dobra nasz ogród, bo skoro w tytule mamy Lodowe Ogrody to ciężko na upartego nazywać je farmami.


Opis gry Lodowe Ogrody

Jednak jaki jest sens budowania tego wszystkiego, gdy z każdej strony otaczają nas całe połacie lodu? Otóż im większy jest nasz ogród tym mniej zostaje miejsca na lód, a my możemy produkować więcej i szybciej, a im więcej warzyw tym więcej żywności dla całego świata pingwinów.

Lodowe Ogrody 001

W grze Lodowe Ogrody można przyśpieszyć wzrost roślin dzięki obecnej konewce, podlewamy nasze plony, które dzięki tak prostej czynności rosną szybciej. Jednak ważne jest to, abyście pamiętali o tym, aby nie wysadzić wszystkich nasion, albo wyprzedać wszystkiego co mamy, gdyż warto coś zostawić na dalszy siew, a jeśli nic nam nie zostanie to będziemy zmuszeni kupić sadzonki za grubą kasę w sklepie gry.


Lodowe Ogrody 002

Prócz samej uprawy roli w Lodowych Ogrodach czeka nas cała masa innych aktywności, które zabiją nudę i zajmą nam nieco czasu. Jednak mnie osobiście gra odstraszyła tym, że wykorzystuje dodatkowe funkcje w koncie premium. Konto takie daje nam możliwość w pełni wykorzystywania wszystkich funkcji w grze jak proste podlewanie czy proste obsiewanie pól. Co więcej bez konta Premium nie kupimy dodatkowe Lodowego Ogrodu, a tym samym nie będziemy mogli poszerzyć granic naszego terenu.

Niestety gra jest obecnie zamknięta i nie wiadomo czy nastąpi jej reaktywacja.Gry podobne