Jeśli twój umysł nastawiony jest na biznes i uwielbiasz gry z zarządzaniem surowcami jak Sim City czy Farm Frenzy, to powinna przypaść ci do gustu gra Little Big City. To wspaniała gra o budowaniu miasta, w której od niewielkiego kawałka ziemi pokrytego błotem przechodzimy stopniowo do wielkiej metropolii zbudowanej naszą ciężką pracą.

Little Big City wyrzuca nas na wspomniany plac, nawet pokryty jest lekką zielenią i gdzieniegdzie porozrzucano po nim drogę. My wcielamy się w burmistrza, który posiada swojego asystenta (PA), który będzie nam podpowiadał krok po kroku co mamy robić. Oprócz naszego PA mamy w grze wiele innych postaci, którzy również często będą nam służyli pomocą dając cenne wskazówki na temat dalszego rozwoju biznesu. Dostaniemy specjalnego trenera, który wprowadzi nas w świat inwestycji, podatków i zaspokajaniu potrzeb klientów.


little big city

Cały samouczek jak i każde dalsze instrukcje i wskazówki pokazują się nam w formie kolejnych zadań i misji. Co więcej, każde zadanie możemy wykonywać kiedy to nam jest opłacalne, albo gdy się nam po prostu zechce. Po dość krótkim czasie zielony plac, który mieliśmy na początki zmieni się w niewielkie osiedle przyciągające nowych mieszkańców, a co za tym idzie zwiększające populacje całego miasta. Od tego momentu musimy zacząć uprawiać również ziemię, aby zapewnić im stałe dostawy żywności. Zresztą spójrzcie na górną część ekranu gry, gdzie znajdziemy wiele surowców, które co pewien czas należy monitorować.

Jednak podobnie jak w prawdziwym życiu tak i w Little Big City do budowy i kolejnych inwestycji potrzebne nam będą fundusze. Zbierzemy je z najmu budynków mieszkalnych jak i z dochodów jakie przyniosą nam budynki biznesowe. Nie zapominajmy o jedzeniu z pobliskich faremek. Ostatnią rzeczą, na którą z całą pewnością zwrócicie uwagę i to chyba dość szybko jest energia! To ona decyduje o tym ile potrwa pojedyncza sesja z grą, to ona zadecyduje o tym ile czynności możemy wykonać i w jakim czasie. Dodatkową energię można uzyskać za darmo odwiedzając znajomych, o innych możliwościach jak na razie nie słyszałem, więc pozostaje nam to, albo oczekiwanie na jej samoczynne uzupełnienie.


little big city1

Kiedy już nasze miasto zaczyna zarabiać na swoje utrzymanie to warto zwrócić uwagę na kolejny rodzaj waluty jaką jest Cash. Jest to waluta premium, która pozwoli nam skrócić problematyczne czynności jakie prowadzimy czy to w trakcie zadań czy zwykłej budowy. Odblokujmey także nowe możliwości, których jeszcze nie dopuszcza np. nasz poziom, albo zakupimy dodatkową energię czy zakończymy od razu misje, z którą od wielu dni mamy problem.
Little Big City pasuje do gatunku budowlanej zarówno graficznie jak i pod względem gameplay’u, wszystko jest zrobione przejrzyście i w miarę możliwości dobrze – wkońcu to gra mobilne, ale twórcy włożyli widać w nią wiele pracy.


Gry podobne