Lineage 2 jest grą 3D fantasy MMORPG i w sumie to prequel Lineage. Lineage 2 oferuje szeroką gamę ras i klas postaci i nawet pozwala graczom przyjąć 3 unikalne subklasy. Olbrzymi świat gry jest już praktycznie otwarty do eksploracji, otwarte walki PvP i ciągłe aktualizacje sprawiają, że obecnie Lineage 2 jest jedną z najpopularniejszych MMORPG’ów na świecie. W sumie w 2003 roku studio NCsoft wydał już jeden prequel do oryginału Lineage o nazwie Lineage 2: The Chaotic Chronicle. To było w rok po wydaniu Word of Warcraft. Lineage 2 ulepsza dotychczasowe lokacje, ale nigdy nie zmieniono rdzenia i podstaw, które poznaliśmy w pierwszej części. W obecnej chwili Lineage 2 przeszło z tryby P2P na model bezpłatny, tak więc każdy może spokojnie zagrać w tą wspaniałą grę. Lineage 2 nadal dodaje nowe funkcje, w tym rasy zwiększając łączną liczbę kombinacji podczas tworzenia postaci. Spotkamy tutaj Ludzi, Elfów, Mrocznych Elfów, Orków, Krasnoludy ale Kamael jest unikatowy. Są one podobne do aniołów, ponieważ mają duże białe skrzydła, ale faktycznie są bardziej związane z ciemnością niż z niebem. W sumie każda z ras może rozpocząć jako Fighters lub Mystics i w sumie drzewko klasowe rozwija się do 36 klas. Należy zauważyć, że niektóre rasy mają dostęp do znacznie większej gamy klas niż inne, np. Krasnoludy mogą czuć się tutaj niedopracowane. Dostosowywanie wyglądu jest bardzo ograniczone, oprócz płci można wybierać spośród kilku fryzur, stylów twarzy, kolorów włosów. Odzież i innych partie ciała nie mogą być dostosowywane.

gry mmo screenshot-darkelffemale-lrg


Po wejściu do gry gracze spotkają prosty interfejs i grafikę 3D napędzaną silnikiem Unreal 2. Tutorial tłumaczy podstawowe funkcję gry jak i sposób poruszania, w sumie do tego właśnie niestety używamy tylko myszki, a większość azjatyckich MMORPG’ów 3D dają nam możliwość poruszania się za pomocą klawiszy WSAD. Tutorial przedstawia także sposób walki (click on a target), za pomocą także myszki i w ten sam sposób zbieramy łupy. Każda rasa ma swoje własne miejsce startu. Istnieje kilka zadań w grze, każda lokacja zawiera postacie NPC, od których je przyjmiemy. W sumie po wykonaniu początkowych zadań osiągniemy poziom 6. Większość z questów jest prostych w sumie polegają na rozmowach z NPC, zabijaniu kilku potworów czy przyniesieniu konkretnej rzeczy. W trakcie naszego rozwoju odblokowujemy nowe zaklęcia i umiejętności. W Lineage 2 znajdziemy takie atrybuty jak STR, DEX, CON, INT, WIT i MEN.

gry mmo

Obecnie możemy zdobyć maksymalnie 85 poziom, a w drodze do tego gracze muszą przejść przez trzykrotną zmianę klas. Taki transfer wymaga ukończenia listy zadań, które zaczynają się przed wymaganym poziomem. Na przykład gracze zaczynają pierwsze takie zadanie przy poziomie 18, ale muszą czekać do 20 aby zrobić ów transfer. Drugą zmianę wykonamy przy 40 poziomie, a trzecią przy 76. Aby uzyskać pełną listę klas i ich opisy gracze powinni sprawdzić Bibliotekę na stronię oficjalnej gry. Pełną listę wszystkich zadań, spis potworów i przedmiotów również możecie tam znaleźć. Dodatkowo zobaczcie jak podczas walki z potworami gra ułatwia nam sprawę, nie dość, że wszystko opiera się na systemie point and click to dodatkowo wyświetlają nam się kolory, im jaśniejszy tym potwór bardziej słabszy jest od nas, analogicznie możecie rozpatrywać ciemniejsze barwy. Potwory są bardzo przewidywalne, a ogromne środowiska sprawiają, że znalezienie nowych terenów łowieckich jest niezwykle trudne.


gry mmo

Jedną z ciekawszych funkcji w grze MMORPG Lineage 2 jest zdolność do podjęcia podklasy po dobiciu 75 poziomu i wykonaniu zadania specjalnego, oczywiście istnieją pewne ograniczenia, ale w sumie nie powinniście mieć z tym wszystkim problemów. Dodatkowo możemy posiadać własnego zwierzaka, który będzie walczył u naszego boku. Niektóre przedmioty i zadania pozwalają założyć ekwipunek nawet dla pet’a, a o ile jest dobrze karmiony to pozostanie czynny podczas całej rozgrywki. Znajdziecie tutaj także wędkarską mini grę, która pozwoli nam zabić czas. W ten sposób można zdobyć wiele materiałów potrzebnych do craftingu.

Tak samo jak pierwsza część tak i Lineage 2 ważnym aspektem, na który kładziony jest nacisk są walki PvP. Gracze mogą atakować się nawzajem poza miastem, ale jest ryzyko poniesienia za to kary. Zabijając niewinnych gracze dostają czerwoną etykietę, jak w Ultima Online, co oznacza, że inni mogą ich spokojnie tłuc bez strachu o jakiekolwiek konsekwencje. Oprócz walk PvP, możemy przyłączając się do gildii uczestniczyć w Castle Sieges, a jak wszystko pójdzie pozytywnie to czeka nas wiele różnych bonusów.


 


Gry podobne