Co dobre szybko się kończy, tak jest w przypadku LEGO Minifigures Online, którą do tej pory studio Funcom serwowało nam kompletnie za darmo. To się jednak zmieni, wersja darmowa została właśnie zamknięta, ale gra ponownie ożyje 29 czerwca, jednak tym razem w wersji płatnej. Zagramy w nią na pecetach, Mac’ach, Linuxie, iOS jak i Androidzie.

Po tej dacie możecie powrócić do rozgrywki płacąc za grę 29,99 dolara na Steamie (wersja na pecety). Wersja mobilna (iOS, Android) będzie sześciokrotnie tańsza, ale tym samym nie unikniemy mikrotransakcji. Na szczęście do tego całego cyrku nie dodano (jeszcze) abonamentu.


LEGO Minifigures Online

Podobno model B2P (buy-to-play) ma pomóc wydawcy dynamiczniej rozwijać grę, a może po prostu mają parcie na kasę? Może wyczuli intratny biznes i chcą zbić kasę na dzieciach, gdyż to właśnie najmłodsi są głównymi odbiorcami gry? Kto to może wiedzieć…

Wiem za to jedno, gra ulegnie zmianom już po ponownym starcie. Głównie poprawiona zostanie grafika, większy nacisk będzie kładziony na detale, ale mimo to dalej będzie dostępnych jedynie nieco więcej niż 100 postaci do zebrania, a kody jakie można znaleźć w paczkach z zabawkami nadal odblokują nam odpowiadającą zawartości paczuszki postać.


Co więcej, graczy na wszystkich platformach będą dzielić jeden serwer, więc zebranie grupi znajomych w jedną, zgraną ekipę będzie łatwiejsze niż dotychczas.

A teraz info dla tych, którzy wydali kasę w darmowej wersji LEGO Minifigures Online, jakąkolwiek kasę – otrzymają już ulepszoną do płatnej wersji grę 29 czerwca. Zajrzyjcie koniecznie na oficjalną stronę gry.


Gry podobne