Gra na portalu Facebook Legends: Rise of a Hero jest typową aplikacją zawierająca wiele cech znanych nam z innych gier RPG, gdzie wcielamy się w dzielnego, młodego wojownika, który rusza z misją uratowania porwanej księżniczki. Już sam wstęp prezentuje nam wspaniałą fabułę jaka będzie nam towarzyszyła przez resztę rozgrywki w tym wspaniałym świecie fantasy. Całą zabawę zaczynamy jak to zwykle bywa od standardowego wyboru postaci i mamy tutaj trzy opcję: Wojownik, Ranger (coś w stylu łucznika), a także czarodziej (nazwany tutaj Wizard, ale każdy wie o co chodzi). Każda z tych postaci ma określone, unikalne zdolności, ale wszystkie opisane są tymi samymi statystykami, które w zależności od Naszego wyboru mają inny, początkowy rozkład. Za każdym zdobytym poziomem będziemy rozwijać jedną z czterech cech: siła, inteligencja, szczęście i zręczność.Dzięki podnoszeniu tych cech zwiększają się także inne nasze umiejętności jak ilość zadawanych obrażeń, częstotliwość ataku, szansa na trafienie przeciwnika, szansa na cios krytyczny, unik i wartość naszej obrony. Pamiętajmy, że punkty umiejętności dostajemy tylko 3 i to wtedy, kiedy uzyskujemy nowy poziom. Jeśli jednak uznacie, że źle rozdaliście swoje punkty to macie szansę wszystko zresetować, ale nie za darmo, wtedy należy wyłożyć prawdziwą kasę na walutę premium i możemy budować naszą podstać od zera.

Legends Rise of a Hero Nasza osada


Postać i jej ekwipunek

Jednak czy gra Legends: Rise of a Hero byłaby prawdziwym RPG jeśli nie można by było uzbrajać postaci w dodatkowy ekwipunek? Dlatego też i w prezentowanej aplikacji nie zabrakło takowej opcji, choć powiedziałbym, że jak w każdej prawdziwej grze MMO mamy tu przedmioty podwyższające nasze podstawowe cechy, ale są i takie, które posiadają specjalne, dodatkowe bonusy. Możemy naszej postaci wymieniać zarówno broń jak i zbroje, hełm no i tarczę. Jednak najbardziej interesuje zapewne każdego skąd wziąć te wszystkie przedmioty? Otóż zdobędziecie je zarówno podczas walki, z typowego dropu, ale w sumie możecie je zrobić sami, bo zaimplementowano w owej grze system craftingu, a do tego potrzebujemy zbudować w Naszym obozie kowala od zbroi i kowala od broni, choć z drugiej strony musicie tez pamiętać, że tak jak to bywa w innych podobnych grach to stworzenia czegokolwiek wymagane są określone przedmioty (w pewnej ilości), waluta gry no i niekiedy różnego rodzaju surowce jak ruda złota, żelaza czy też kamień. Tak czy inaczej sercem naszej wioski będzie Zamek, gdzie produkowane jest złoto, na pierwszych poziomach są to naprawdę znikome ilości, ale jeśli go rozbudujecie to szybko zauważycie wielkie profity z tego tytułu. Jednak ja to bywa zarówno do budowy określonych budynków jak i do ich ulepszeń musimy spełnić pewne wymagania i mogą one dotyczyć przedmiotów jakie posiadamy, ale najczęściej jest to nasz poziom. Pod tym względem gra Legends: Rise of a Hero nie różni się niczym od innych społecznościówek, jednym słowem wraz z naszym postępem w grze odblokowuje się coraz większa zawartość, nowe funkcje, nowe przedmioty jakie możemy stworzyć no i okryjemy ciekawsze strefy. Oczywiście szybko przekonacie się jak bardzo ważna i co najważniejsze przydatna jest ciągła rozbudowa naszej osady, im bardziej wszystko zabudujemy tym większe będą dla Nas korzyści, ale jak to się mówi „nie od razu Kraków zbudowano”, dlatego musicie na początku wykazać się niezwykłą cierpliwością.

Legends Rise of a Hero - W terenie

Prawie jak gra farmerska?

Dobra, ale nie da się ukryć, że w grze Legends: Rise of a Hero podobnie jak w Leśna Przygoda, aby zdobywać większość materiałów musimy się o nie sami postarać i analogiczne jak wspomniana aplikacja z Naszej Klasy – drewno pozyskamy z wycinanych drzew, kamień ze złóż tego surowca, a inne materiały z dropu z okolicznych goblinów, porozrzucanych skarbów, ukrytych pod kwiatami miejsc – w sumie sami się zdziwicie jakie tutaj macie możliwości i pomimo że znajdziecie tutaj jakże znienawidzony system energii to powiem Wam, że grając przez ponad 4 godziny ani nie mi jej nie zabrakło. No chyba, że ciągle ścinacie drzewa i takie tam. Innym ciekawym także aspektem w grze jest jej strona typowo farmerska, możemy zakładać pola, na których posadzimy różnego rodzaju rośliny, a jakie? Zajrzyjcie do sklepu gry i sami się przekonajcie.


Walka i najemnicy

Aby w tej całej podróży po fantastycznej krainie Legends: Rise of a Hero nie czuć się zbytnio samotnym to zawsze warto zajrzeć do tawerny, gdzie możemy postarać się znaleźć odpowiedniego najemnika, ale zapłacimy tutaj punktami lojalności, albo diamentami (waluta premium). No jest jeszcze inna metoda – można zaprosić gracza do wspólnej zabawy i wtedy on stanie się naszym najemnikiem, oczywiście sterowanym przez AI.

Idziemy dalej, może teraz nieco o samej walce? No cóż, możemy toczyć boje sami, albo tak jak wspomniałem wcześniej można wynająć sobie najemnika, ale tak czy inaczej jest to drogi biznes. Będziemy walczyć z hordami goblinów, pająkami pałętającymi się wokół, a nawet, co mnie z deka bawi – z zębatymi, ale i tak słodko wyglądającymi zajączkami (ale nie wielkanocnymi). Nie wspominam już o siekaniu rożnego rodzaju roślin i rzucaniu się z wielkim mieczem na muchomory, ale wszystko ma swój cel, bo zarówno z takich akcji nie tylko zdobywamy doświadczenie, ale także różnego rodzaju materiały potrzebne nam w dalszej zabawie plus co najważniejsze wypada nam złoto. Wszystkie zdobyte przedmioty możemy znaleźć w Naszym magazynie (Inventory).

Legends Rise of a Hero - Osada Goblinów


Podsumowanie recenzji

O czym tu jeszcze napisać? Oj mógłbym tutaj pisać i pisać, ale czy nie lepiej samemu się przekonać co oferuje nam gra Legends: Rise of a Hero? No pewnie, że tak, choćby dlatego, iż jest dostępna za darmo na najpopularniejszym portalu społecznościowym – facebooku. Społeczność jest tutaj ważna, ale za wiele interakcji z innymi graczami tutaj nie odnajdziecie, za to wspaniałą przygodę w kolorowym, iście bajecznym świecie odnajdzie tutaj każdy z Was. Mimo systemu energii nie ma tutaj większych wad, które na pierwszy rzut oka mogłyby nam przeszkadzać w dobrej zabawie, liczne animacje, dużo akcji i ciekawa fabuła da Wam setki godzin wspaniałej zabawy.


Gry podobne