Legend of OZ World to przeglądarkowa gra przygodowa stworzona przez studio Summertime Entertainment. Jest to prequel do animowanej wersji filmu Oz: Powrót Dorotki. Czeka nas tutaj prawdziwa pożywka dla oka, niesamowita grafika, ciekawe konwersacje i zbalansowane mini gry jak i długa, wciągająca linia zadaniowa. Klasyczna opowieść o czarnoksiężniku z Oz na nowo została przeniesiona na ekrany, tym razem na ekrany naszych komputerów za pomocą prostej gry przeglądarkowej, która powinna wciągnąć rzeszę starych i nowych fanów tejże opowieści. W sumie ciekawe jak dużo osób czytało choćby raz którąś z książek takich autorów jak: Lyman Frank Baum i Roger Stanton Baum, spod pióra których wyszły wszystkie powieści o niesfornej Dorotce i jej przygodach. Jeśli jednak ktoś czytał to będzie znał takie postacie jak Strach na wróble, drwal Tin i dobrą czarownicę Glindę.

wybór postaci


W fantastycznym świecie Legend of Oz World poprowadzimy za rączkę Dorotkę ku nowym przygodom, pomożemy jej również odnaleźć jej dawnych przyjaciół: Lwa, Stracha na Wróble i Drwala. Będziemy przemierzać znane z filmów jak i książek miejsca: Mówiący Las czy nawet same Chiny. Ile razy chcieliście zawitać w tym magicznym świecie? Teraz macie okazję, cofnąć się do tych najpiękniejszych momentów. Co? Nie jesteś czarnoksiężnikiem/czarownicą? Nie przejmuj się bo w świecie Oz wystarczy być dobrym i pomagać innym, tym samym uratujemy tą krainę przed katastrofą.
W przeciwieństwie do innych gier RPG, możemy kierować tutaj dwie różne postacie, aby być precyzyjnym, chodzi o postać wybraną na początku zabawy i jej małego przyjaciela Toto. Aby zmienić wystarczy przełączyć na dany profil. Terriera Toto będziemy używali w zadaniach, w których musimy kopać, a także w trakcie poszukiwań, gdyż ten piesek ma naprawdę doskonały węch. Dorotka praktycznie posłuży w samej komunikacji ze stworzeniami zamieszkującymi Oz.

czat dorotka

Wchodząc do gry mamy pełną dowolność w podziale naszego czasu na okres, w którym będziemy wykonywać liczne zadania w celu ocalenia świata Oz jak i zdecydujemy kiedy przeznaczyć chwilę na zajęcie się własnym domem, na jego dekorację jak i na personalizacji naszych postaci. Ikonka przypominająca gazetę zawiera spisane wszystkie zadania, które aktualnie są dla nas dostępne, warto niekiedy odwiedzać to miejsce, znajdziemy w nim przydatne wskazówki. Na przykład, gdy spotkamy lwa, który prosi nas o pomoc w znalezieniu zaginionej korony to wystarczy wejść do „gazety” i sprawdzić tam najlepsze miejsc na rozpoczęcie poszukiwań. Później wystarczy wysłać Toto do kopania i zadanie gotowe. Czasem nawet przyjemnie patrzeć jak nas piec wykopuje przydatne przedmioty, a czasami nawet szmaragdy, które można później używać do zakupu ubrań i innych przedmiotów służących naszej postaci. Możemy je otrzymać także podczas zabawy w mini grach.


kolejne zadania

Jednak nasz przyjaciel Toto w grze Legend of Oz World nie tylko musi być przez nas wykorzystywany, w sumie wysyłając go ciągle do kopania i innych czynności sprawiamy, że się męczy i robi głodny jak i okazjonalnie wybrudzi się nieco kurzem i błotem. Możemy kontrolować jego zmęczenie dzięki dwóch specjalnym wskaźnikom na górze ekrany. Im piesek jest bardziej zmęczony tym staje się wolniejszy, tym samym wstrzymuje nasz progres. Możemy wtedy wybrać się do sklepu Glindy, gdzie kupić można kości i wiadro z wodę i mydłem, dzięki temu nakarmimy naszego pupila i zadbamy o jego higienę. Tym samym przyśpieszymy wzrost naszego poziomu przyspieszając tym samym całą zabawę.

Jeśli będziecie mieli jakieś problemy, nie będziecie wiedzieli co robić dalej to dobra czarownica Glinda zawsze służy nam dobrą radę, zarówno w postaci tekstu jak i usłyszymy jej niezwykle przyjazny głos podczas zabawy. Wszystkie inne postacie i kreatury również przystąpią z nami chętnie do rozmów, więc klimat jest naprawdę całkiem ciekawy. Takie konwersacje kreują nam również fabułę, wciągają i zmuszają tym samym do dalszych działań. I to my decydujemy czy chcemy rozmawiać/odpowiedzieć czy nie.


Wizualnie Legend od OZ World prezentuje się również niemalże idealnie. Możemy patrzyć jak nasz piesek rośnie w miarę rozwoju i zdobywanego doświadczenia, mamy mnóstwo ciekawych dekoracji dla domu jak i sama personalizacja postaci wciągnie Was na długie godziny. Jednym słowem mamy nigdy nie kończącą się zabawę, bez nutki monotonni.  


Gry podobne