Last Temple to przeglądarkowa gra na portalu społecznościowym facebook, za wytworzenie owej aplikacji odpowiada studio Ganymede (Astropolis). Last Temple jest wciągającą grą match-3 (dopasuj 3) wykonaną w niestandardowym stylu, gdzie tematyka wyraźnie nawiązuje do szamańskich wiosek jakie znamy z filmów i opowieści. Wyraźnym atutem gry jest fakt, że możemy w nią grać zarówno samotnie jak i w trybie multiplayer, czyli z innymi użytkownikami facebooka, najczęściej będą to nasi znajomi. Od samego początku zostajemy wplątani w historię zaginionych skarbów, precyzyjnie rzecz ujmując – artefaktów, które musimy odzyskać za wszelką cenę.

W grze Last Temple mamy osiągać co pewien czas określone cele, jeśli gramy samotnie to w ciągu tygodnia musimy poradzić sobie w dziewięcioma planszami, podczas gdy gramy z innymi użytkownikami to oczywiście do wygranej potrzebujemy większego wyniku punktowego. Oczywiście przewagę w całości zabawy może nam zagwarantować Waka, ale o tym później.


 

last temple gra na facebooku 1

 


Aby rozpocząć grę w przeglądarkowej produkcji Last Temple wystarczy kliknąć Totem na mapie. Jeśli plansza zostanie ukończona, to jest odblokowywany kolejny Totem. Świątynia stanowi spore wyzwanie. Jest trudniejsza niż plansze totemiczne. Przejście planszy w Świątyni jest nagradzane unikalnym elementem Kolekcji. Świątynia jest odblokowywana po zdobyciu 14-tu Medali. Aby ukończyć planszę należy odwrócić wszystkie płytki w taki sposób, żeby miały kolor niebieski. Obracanie płytek odbywa się poprzez łączenie co najmniej 3-ech sąsiadujących ikon tego samego typu. Rozpoczęcie zaznaczania odbywa się poprzez kliknięcie lewego przycisku myszki na wybranej ikonie i przeciągnięciu go przez te ikony, które chcemy zaznaczyć.

 

last temple gra na facebooku 2


 

Moce pomogą Ci w grze na facebooku Last Temple w trudnych sytuacjach i sprawią, że Twoja przygoda stanie się jeszcze bardziej epicka. Moce można wybrać klikając MOCE w dolnej części ekranu gry. Dopalacze przyśpieszą Twój awans na wyższy poziom doświadczenia i sprawią, że Wakę będziesz zdobywać o wiele szybciej. Gemsy służą do kupowania Eliksirów, Serc i innych przedmiotów premium. Wiele z tych przedmiotów jest dostępnych w Sklepie. Serca, które są widoczne w górnej części ekranu reprezentują energię. Każda gra kosztuje jedno Serce, bez względu na rezultat. Serca regenerują się z czasie. Jeśli nie masz ochoty czekać, to dodatkowe Serca możesz zawsze nabyć w Sklepie. Medale są przyznawane za punkty, które zdobywasz na Totemach. Im więcej punktów, tym więcej Medali. Waka jest magiczną siłą, niezbędną do zasilenia Twoich Mocy.

W grze Last Temple w trakcie rozgrywki będziemy zdobywać dodatkowo osiągnięcia jak choćby: Szybka Chwała (musimy przejść plansze mapy zanim zrobią to nasi znajomi), Bóg Szybkości (musimy ukończyć planszę z zapasem 50% czasu), Mobilni (należy uruchomić grę Last Temple na dowolnym urządzeniu mobilnym), a także znajdziecie tu wiele innych celów do osiągnięcia.

Oczywiście jak to bywa w grach na facebooku i w Last Temple oddano nam możliwość wysyłania prezentów naszym znajomym, ale równie dobrze możemy je otrzymywać od innych. Niestety odwiedzania znajomych tutaj nie znajdziecie.

Gra przeglądarkowa MMO Last Temple jest dobrym przykładem darmowej gry po polsku, która samą rozgrywką prezentuje prostotę, ale wykonanie i wszelkie elementy wciągają gracza na długie godziny zabawy, oczywiście z godzinami przesadzam bo życia kończą się dość szybko i trzeba czekać, ale włączając ową produkcję na pewno nie pożałujecie.  


Gry podobne