Łapa Losu to gra na NK, która opiera się na zasadach popularnej zabawy Mahjong (Madżong), w które mamy pary 144 klocków w pewnym sensie przypominających tych, które używane są przy Domino, ale tutaj panują nieco inne zasady. W przypadku omawianej aplikacji gracz wchodząc do gry widzi kilka poziomów, połowa z nich na starcie jest domyślnie odblokowana, a do reszty możemy otrzymać dostęp w trakcie dalszej zabawy. Wybierając rundę musimy pamiętać o dwóch sprawach. Pierwsze to, że mamy na jej ukończenie ograniczony czas, który jeśli minie zakończy nasze podejście niepowodzeniem, ale to nie jest jedyny problem, gdyż w trakcie rozwiązywania planszy, jednym słowem wyszukiwania par takich samych klocków musimy pamiętać, że jeśli skończą nam się możliwe ruchy to również nasza gra zakończy się niepowodzeniem i będziemy musieli zaczynać od początku. Skąd taki problem? W grach typu Mahjong możemy tylko korzystać z tych płytek, które na planszy położone są brzegowo, jednym słowem muszą znajdować się po brzegach, na krawędziach jak kto woli, aby w ogóle można było ich użyć. Oczywiście w trakcie gry, podczas eliminacji kolejnych par to co uda nam się odnaleźć znika, pozostawiając miejsce dla pozostałych klocków.

mahjong nk 001


Recenzja gry

Aby nieco ułatwić nam zabawę w dziś omawianej aplikacji udostępniono serię przydatnych bonusów jak choćby Podpowiedź, która wskaże nam losowo parę klocków. Jest też Mieszaj – wymiesza nam na nowo całą planszę. Innym ciekawym dodatkiem, dla tych wolniejszych jest Czas – dodaje nam dodatkowe 60 sekund na poszukiwania.

W grze Łapa Losu im szybciej uda nam się dopasować wszystkie pary tym więcej zdobędziemy punktów gry i doświadczenia. Doświadczenie zwiększa nasz poziom, a poziom wpływa następnie na przelicznik punktowy – im wyższy poziom tym więcej punktów zostanie nam dane po zakończeniu (pozytywnym) danej rundy. Na każdym etapie zapisywany jest nasz najlepszy wynik, który później możemy porównywać z tymi zdobytymi przez znajomych czy przez wszystkich graczy – a to wszystko dzięki systemu rankingów. Po zakończonej rundzie zdobędziemy również złote monety, one przydadzą się do zakupów bonusów w sklepie gry czy też do odblokowania kolejnych plansz. Plansze zazwyczaj różnią się układem klocków, jeśli chodzi o ich ilość to raczej nie zauważyłem jakiś większych zmian.

mahjong nk 002


Cóż można tutaj jeszcze dodać? Grafika? Ma tu jakieś znaczenie? Raczej nie, ważne, aby wszystko było wyraźne i tyle. Muzyka – wolę własną. A Was zapraszam do wspólnej gry.


Gry podobne