Royal Garden (Facebook) czyli Królewski Ogród (na Naszej Klasie) już na starcie prezentuje nam dość ciekawą historię. Otóż dobry czarodziej o imieniu Hastur przez przypadek otwiera magiczny portal, przez który królestwo Lumerii opanowały potworne siły i tylko my jako gracze możemy pomóc je powstrzymać.

I tu zaczyna się nasz przygoda, ciemność ogarnia coraz to większe połacie tej magicznej krainy, a okropne Gremliny prowadzą swoje oddziały przeciwko mieszkańcom Lumerii. Naszym zadaniem jest zamknięcie portalu i uratowanie całego królestwa. Ale do tego daleka droga bo całą akcję ratunkową trzeba odpowiednio zaplanować, rozbudować ogród i zebrać niezbędne materiały.


W grze kierujemy kilkoma postaciami, poruszamy się po wyspie zbierając różne surowce jak trawa, kamienie czy drewno. Przy okazji z każdą wykonaną czynnością otrzymujemy doświadczenie i różnego rodzaju przedmioty (elementy do kolekcji czy rzadko występujące materiały. Zebrane surowce lądują w magazynie, skąd możemy je sprzedać lub użyć do produkcji innych przedmiotów.

Jednak aby coś stworzyć musimy mieć gdzie to robić, dlatego kolejnym elementem gry jest rozbudowa budynków takich jak kuchnia, kopalnia, kuźnia i wiele innych. W budynkach produkcyjnych możemy tworzyć materiały, ale najpierw musimy zebrać odpowiednie surowce, o których pisałem wyżej. Im wyższy poziom posiadamy tym otrzymujemy więcej możliwości w grze, więcej budynków, dekoracji czy zwięrząt. Do zdobycia poziomów potrzebujemy doświadczenia, które zdobędziemy wykonując zadania czy zbierając surowce jak i zbierając bonusy podczas odwiedzin w ogrodach u znajomych.


Aby nasze postacie mogły pracować niezbędna jest energia. Jeden punkt energii odnawia się co 3 minuty, a z wyższymi poziomami możemy jej magazynować znacznie więcej. Energię można także dokupić w specjalnym sklepie gry. Dropi ona także podczas wykonywania rutynowych akcji podczas odwiedzin u znajomych, a czasami znajdziecie zbierając surowce. Pamiętajmy, że i posiadane przez nas zwierzęta są niezbędne do pozyskiwania niektórych materiałów. One jednak nie żyją wiecznie i po pewnym czasie znikają, więc regularnie dbajmy o pozyskiwanie coraz to nowszych okazów.

W grze Królewski Ogród mamy różnego rodzaju waluty. Za Monety możemy kupować w sklepie budynki, dekoracje, surowce itp. Za Klejnoty przyśpieszymy powstawanie materiałów, kupimy je w sklepie, zdobędziemy unikatowe przedmioty jak i wiele innych, równie cennych rzeczy. Reputację uzyskuje się za każdym razem gdy pomagamy znajomym w ich ogrodach. Za Reputacje kupimy unikatowe przedmioty jak i prestiżowe budynki. Są jeszcze Floreny, które otrzymamy za pomoc mieszkańcom, aby kupić za nie specjalne dekoracje.


Generalnie w grze nie ma nic odkrywczego i z pewnością przypadnie do gustu młodszej części graczy. Ważne że jest za darmo, a posiadanie waluty premium nie daje zbyt wielkie przewagi – bo jakby nie było nie o rywalizacje i walkę chodzi, a o dobrą zabawę.


Gry podobne