Gra na Naszej Klasie Królestwo jest połączeniem aplikacji przygodowej z farmerską, a w sumie nawet poniekąd z ekonomiczną. Wcielamy się w rolę wieśniaka, który od samego początku musi oczyszczać okoliczne tereny użytkowe z różnego rodzaju śmieci, krzewów, chwastów czy też powalonych drzew. Naszym zadaniem będzie przywrócenie dawnej świetności królestwa no i uratowanie księżniczki, którą doskonale prezentuje nam historia przedstawiona w tle.

"W pewnym królestwie za siedmioma górami, mieszkała sobie księżniczka. Król był bardzo surowy i zamknął ją w wieży, żeby przypadkiem nie wyszła za jakiegoś oberwańca. Pewnego dnia rozpętała się straszna burza, która zniszczyła wszystko na swojej drodze. Całe bogate królestwo, poza pałacem obróciło się w ruinę, a mieszkańcy rozpierzchli się po okolicy. Huragan trwał trzy dni. Kiedy już zdawało się, że gorzej być nie może… przyleciał ogromny smok i porwał księżniczkę. Dokąd poleciał? Gdzie jest teraz księżniczka? Co stanie się z królestwem? Nikt nie znał odpowiedzi na te pytania. Zresztą nikt nie miał do tego głowy. W żalu i beznadziei król zapadł na nieznaną chorobę, obiecał jednak królestwo temu, kto uratuje księżniczkę i odbuduje królestwo. Kto będzie tym śmiałkiem? Może właśnie Ty?"


Królestwo 001

W grze na nk Królestwo wyznaczono nam zadanie odbudowanie królestwa. We władaniu mieczem nie ma nam równych. Ale nie można zapomnieć również jak trzymać łopatę. Na samym początku naszej zabawy warto zapoznać się z najważniejszymi wskaźnikami jakie znajdziemy w grze. Korony to waluta premium, która będzie używana do kupowania ekskluzywnych przedmiotów i uzupełniania zapasów energii. Monety to waluta regularna, którą będziemy otrzymywać praktycznie za każdą czynność w grze. Użyjemy ich do kupowania potrzebnych rzeczy w sklepie. Aby zyskać ich jak najwięcej wznoś budynki i wykonuj zadania. Ważne są również trzy podstawowe surowce jak drewno, kamień i prowiant. Drewna będziemy używać do budowania, a aby je zdobyć musimy ścinać drzewa albo zbudować tartak. Kamieni użyjemy do budowania podobnie jak drewna, a aby je zdobyć musimy wyszukiwać i rozbijać duże głazy, albo zbudować kamieniołom. Prowiant używany jest do uzupełniania energii i zapasów w naszych budynkach. Hoduj i zbieraj rośliny, aby zdobyć więcej prowiantu. No i dalej mamy naszą nieszczęsną energię, która poważnie ograniczy nasze działania w grze. Możemy ją uzyskiwać poprzez zakup dzięki walucie premium, albo prosząc o nie przyjaciół czy też za pomocą prowiantu. Ostatnim ważnym wskaźnikiem w grze na NK Królestwo są punkty doświadczenia. Za każdym awansem będą nam się odblokowywały nowe przedmioty, budynki itp.

Królestwo 002


W sklepie gry Królestwo możemy zakupić wszystko co będzie nam potrzebne poczynając od nasion na nasze grządki po potrzebne budynki, w których zarówno ruszy produkcja różnych półproduktów i innych potrzebnych przedmiotów. Są także budynki mieszkalne jak i inne, które do określony czas przysporzą nam dodatkową dawkę Monet i punktów doświadczenia. Podobnie jak w innych grach farmerskich sadzenie roślin przysporzy nam produktów, które później można sprzedać i zarobić. Każda roślina wymaga odpowiedniego czasu, aby dojrzeć, a i do zebrania jak i zasadzenia potrzebna nam jest energia. Oprócz roślin możemy postarać się o zwierzęta gospodarcze, tak na przykład gęś dorosła daje nam 10 sztuk prowiantu co godzinę. Można ją także sprzedać za 500 monet. Karm gęś regularnie, aby dorosła. To tylko przykład bo znajdziemy tutaj wiele innych zwierząt jak krowa, biały kotek, świnia czy też czarny kotek.

Królestwo 003

Praktycznie każda czynność w grze na naszej klasie Królestwo przynosi nam losowo jakiś przedmiot, który będzie wykorzystywany do kolekcji. Zbierając wszystkie pięć elementów danej kolekcji możemy ją wymieniać na punkty doświadczenia i inne bonusy jak podwójne doświadczenie, paczkę z prowiantem, paczkę monet, albo na przykład przyspieszacz dojrzewania zwierząt.


Podobnie jak kolekcję równie pokaźne profity mogą nam przynosić zdobywane co pewien czas osiągnięcia. Tak przykładowo Brązowy zbieracz da nam w nagrodę 1000 monet i 500 sztuk prowiantu. Najszybciej można podejrzeć posiadane przez nas przedmioty zaglądając do plecaka, gdzie również dostaniemy dostęp do magazynu.

Jak pewnie szybko zauważycie to w grze Królestwo świat nie kończy się na naszej wiosce. Ale już przy piątym poziomie możemy odblokować sobie dostęp do kolejnej części krainy, wystarczy rzucić okiem na mapę w dolnym, prawym rogu.

Królestwo 004

Nie martwcie się, że możecie sobie nie poradzić z ogarnięciem tych wszystkich rzeczy. Bo już na samym starcie prowadzi nas przez całą rozgrywkę linia zadaniowa. Warto je kończyć, a choćby po to, aby zgarnąć cenne nagrody i szybko awansować na kolejne poziomy. Niekiedy jedno zadanie skłąda się z kilku mniejszych i aby zakończyć całe musimy wykonać wszystkie czynności według zaleceń. Przyśpieszyć niektóre z nich można za pomocą waluty premium, ale to chyba normalne.

Gra Królestwo na nk jest to doprawdy bardzo kolorowa aplikacja, która dzięki swojej fabule przeniesie nas w cudowny świat pełny księżniczek, rycerzy i licznych zamków. Na pewno poruszy Waszą fantazję na wiele, długich godzin.  


Gry podobne