Dziś przygotowałem dla was poradnik do gry Cloud Kingdom, którą znajdziecie na Facebooku jak i w wersji polskiej na Naszej Klasie po tytułem Królestwo w Chmurach. Jest to gra w dużej mierze podobna do Świata Marzeń, ale mamy tutaj również wiele nowości, więc fani budowania własnego królestwa w świecie fantasy. Nie wiecie jak grać? Poradnik powyżej odpowie wam na najczęściej zadawane pytania. Sprawdźcie już teraz nasze wskazówki.

Jak grać w Cloud Kingdom?

Zbierane surowce

Postacie w grze zbierają różnego rodzaju surowce na całej wyspie od trawy, po kamienie, drewno, doświadczenie jak i inne przedmioty będące częścią kolekcji i rzadkimi materiałami. Surowce trzymane są w magazynach i w każdej chwili mogą zostać sprzedane, oddane albo użyte do produkcji określonych przedmiotów.


Budowanie budynków

Aby zapewnić sobie zawsze spore ilości surowców jak i materiałów musimy ciagle budować nowe budynki w wiosce takie jak kuchnia, młyn, warsztat, kuźnia i inne. W domkach mieszkają nasze futrzaki, inne budynki są źródłem nektaru. Inne budynki takie jak Skarbnik pozwalają nam zautomatyzować codzienne obowiązki, w tym wypadku Futrzak zbiera pieniądze z Domków Gościnnych i Gospód nawet gdy nie jesteśmy aktualnie zalogowani do gry. Im większą wybudujemy Tawernę tym więcej zmieścimy w niej znajomych, a większa ilość przyjaciół to jeszcze większe korzyści dla miasta.

Budynki dostępne w sklepie gry

Budynki w grze także dzielą się na te, które można zbudować za pomocą monet jak i te, które kupimy jedynie za rubiny.


W grze nie brakuje również licznych Dekoracji, które należą do określonych kolekcji jak i przynoszą nam określone ilości doświadczenia.

Niektóre budynki służą głównie do tworzenia przedmiotów, gdzie używając zebrane w grze surowce i materiały możemy tworzyć inne, bardziej złożone rzeczy.

Możemy także sprzedaż zebrane przedmioty i surowce na rynku za monety i odrobinę doświadczenia.


Odwiedzanie znajomych w Królestwo w Chmurach

Na dolnej części ekranu gry widzimy awatary naszych znajomych. Klikając w jeden z nich odbywamy lot do ich królestwa (wyspy). Na takiej wyspie możemy robić dobre uczynki, a ilość takich uczynków jakie możemy wykonać prezentują nam ikony rękawic, które znajdziemy po lewej stronie ekranu gry. Możemy znajomemu pomóc w zbieraniu surowców, monet z budynków czy ściąć mu parę drzew.

Widok odwiedzanego miasta

Za każdym razem jak zrobimy u znajomego dobry uczynek zostajemy nagrodzeni monetami i różnymi surowcami jak szyszki itp. Nie zabraknie również pośród nagród cennego doświadczenia. Aby zmaksymalizować korzyści warto zebrać jak największe ilości znajomych, którzy również grają w Królestwo w Chmurach (Cloud Kingdom). Pamiętajmy również, że co 24 godziny możemy pomagać kolejny raz danemu znajomemu, więc nie przegapcie okazji na darmowe surowce.

Przesuwanie, obracanie i usuwanie

W dolnym, prawym rogu ekranu gry mamy ikonę prezentującą żółtą strzałkę. Jeśli na nią klikniemy zobaczymy dodatkowe menu, w którym pojawią się narzędzia do przesuwania, obracania i usuwania elementów z gry.

Przesuwanie, obracanie i usuwanie

Tuż pod wspomnianą strzałką widzimy ikonę „x”, która służy do anulowania akcji, jeśli w nią klikniemy to anulujemy ostatnią akcję postaci.

Wysyłanie postaci na misje

Możemy wysyłać nasze postacie na różnego rodzaju misje. Jest ich aktualnie kilka dostępnych jak choćby: Tajemniczy Gaj, Kopalnia Diamentów, Wieża Lumios czy Dom Bronko.

Doświadczenie

Doświadczenie w grze potrzebne jest, abyśmy zdobywali nowe poziomy. Im wyższy jest nasz poziom tym więcej budynków staje się dla nas dostępnych jak i dekoracji czy zwierząt. Doświadczenie zdobywamy z kolejnych zadań, budując, kupując dekoracje czy zbierając materiały na wyspie. Również dostaniemy exp podczas handlu jak i zbierając power-upy w trakcie wizyt u znajomych.

Nektar

Nektar jest źródłem mocy, która jest niezbędna postaciom i ich pomocnikom do zbierania surowców, budowy budynków i do produkcji materiałów. Aby zbierać więcej nektaru musimy ulepszać nasze magazyny, albo zbudować kolejne. Nektar sam nie przybywa, musimy zbierać go własnoręcznie.

Źródła nektaru

Nektar produkowany jest za pomocą fontanny albo źródła nektaru. Możemy go również kupić za rubiny w sklepie gry. Nektarowa fontanna produkuje nektar automatycznie co jedną minutę, ale ma ograniczoną pojemność, więc trzeba go zebrać z fontanny zanim się ona zapełni i zablokuje dalszą produkcje. Co więcej, zebrać nektar można w dowolnym momencie nie musimy czekać, aż fontanna się zapełni. Każde ulepszenie budynku zwiększa produkcję jak i miejsce na magazynowanie nektaru.

Futrzaki

Futrzaki to nasi robotnicy, którzy pomagają nam w codziennych czynnościach. Potrzebujemy ich przy budowie jak i podczas zbierania surowców czy innych materiałów. Jak mieć więcej futrzaków? Możemy zwiększyć ich liczbę budując kolejne domki. Im więcej mamy domków tym więcej futrzaków biegnie nam z pomocą. Możemy również nająć kilku w sklepie gry. Mogą one wykonywać jedną akcję w danym momencie, jeden futrzak jedna czynność. Te wynajęte po wykonaniu rozkazu zaraz znikają.

Tymczasowe zatrudnienie futrzaka

Zwierzęta

Zwierzęta możemy kupić w odpowiedniej zakładce w sklepie gry za nektar. Karmiąc je po pewnym czasie zyskujemy z nich unikalne materiały, które są niezbędne do produkcji różnych przedmiotów.

Dom gościnny

Dom gościnny i Zajazd to budynki generujące nam złote monety. Wyprodukowane monety można odebrać o określonym czasie, aby zwiększyć ich ilość należy umieścić w nich swoich znajomych. Aby mogły pomieścić większe ilości znajomych to musimy je ulepszyć.

Aby umieścić w domu gościnnym znajomych musimy im otworzyć pokoje. Do otworzenia pokoju potrzebny nam będzie nektar, monety i jeden futrzak jak i zestaw kilku przedmiotów jak na obrazku poniżej. Nie wspomniałem także o wymaganym poziomie, choć wszystko da się pominąć dzięki rubinom.

Otwieranie pokojów w Domu Gościnnym

Darmowe prezenty

Każdego dnia możemy swoim znajomym wysyłać za darmo prezenty. Aby to zrobić należy kliknąć w prawym, dolnym rogu ekranu gry ikonę prezentującą prezent. Tam możemy przy wybranym przedmiocie kliknąć ikonę plusika dzięki czemu dodamy go do listy życzeń, która będzie dostępna dla naszych znajomych. Klikając na “Prezent” zobaczymy kto ze znajomych potrzebuje przedmiotu i w ten sposób możemy im wysłać to czego aktualnie potrzebują.

Darmowe prezenty dla znajomych

Kolekcje

Gdy zbierasz surowce u siebie czy znajomych pojawia się również szansa na zyskanie dodatkowego przedmiotu. Takie przedmioty są częściami kolekcji, które po zebraniu dają nam ciekawe nagrody.

Poszerzanie terenu

W grze po pewnym czasie może nam zabraknąć miejsca, więc dobrym sposobem na zyskanie nowego jest poszerzanie terenów królestwa. Aby to zrobić wystarczy kliknąć na wolny teren i zobaczymy wtedy co jest nam potrzebne do jego otworzenia. Obrazek poniżej pokazuje przykładowe przedmioty, dzięki którym powiększymy nasze włości. Wszystko oczywiście da się pominąć przy użyciu rubinów.

Poszerzenie królestwa

 To by było na tyle naszych porad do gry Królestwo w Chmurach (Cloud Kingdom), w którą zagramy za darmo zarówno na Facebooku jak i na Naszej Klasie.


Gry podobne