Kogamu jest przeglądarkową grą MMORPG osadzoną w bajecznym świecie fantasy, 2D. Możesz tu zostać strzelcem albo obrońcą miasta zdecydowanym chronić świat pogrążony w chaosie. Niewidzialna siła zmieniła ludzi i zwierzęta w ohydne potwory.

Pomóż ocalić lokalnych mieszkańców i znaleźć przyczynę tej tajemniczej zarazy, zanim będzie za późno. Dostosuj swojego bohatera, walcz z setkami mistycznych stworzeń, wykonuj zadania z przyjaciółmi i zbadaj zdradliwe lochy Kogamu. Więc jak już pewnie zrozumieliście wcielamy się w postać, której głównym zadaniem będzie obrona niewinnych. Uzbrajamy się w pistolet i idziemy zabijać gobliny i wykonywać różne zadania. Zarabiać złoto w grze możemy wykonując nadzwyczajne zadania, a dostaniemy do tego oczywiście także EXP. Aby znaleźć jakieś zadanie dla siebie wystarczy kliknąć na NPC stojącego w centrum miasta.


Zadania głównie polegają na tropieniu i zabijaniu potworów, ale niektóre wymagają już aby wypadł nam podczas zabicia stwora jakiś konkretny przedmiot, np. rękawica goblinów, rogi czy mięso mantikor. Nie zabraknie też licznych wypadów do lochów. Zwiedzimy także Hideo’s Forest i Bullet Caves, gdzie liczne powtory czekają tylko na wylatujące kule z naszej broni. Ale co jeszcze może wypaść po zabiciu stworka? Oczywiście złoto, zbroje, bronie itp., a to wszystko możemy przecież równie dobrze spieniężyć.

Sterowanie w grze odbywa się za pomocą klawiatury. Punkty w grze dzielą się na combo hit, mistrzowskie, stylu i eksploracji. Gdy wyczyścimy już jakąś lokację z bestii zostaje obliczany procent i otrzymujemy losową nagrodę. Oczywiście bardziej zaawansowane funkcję w grze otrzymamy za niewielką płatnością, ale powiem Wam, że jest duża różnica między płatną, a darmową wersją. Gobliny są bardziej agresywne i wymagające więcej lokacji i o wiele więcej broni, zbroi itp.

Jeśli chodzi o same umiejętności naszej postaci to mogą być rozwijane za pomocą specjalnych punktów, a do użycia danego skilla używamy many. Powiem, że dość ciekawie to wygląda, można zamienić pistolet na miotacz ognia, albo spowodować masywny wybuch w okolicy potworów.Gry podobne