Knight’s Story to przykład klasycznego połączenia strategii z RPG w jednej grze przeglądarkowej. Obecnie dostępna poprzez portal społecznościowy Facebook.

Na początku mamy sporo do roboty, musimy spersonalizować naszego rycerza. Do wyboru mamy wszelkie ustawienia wyglądu jak i samo imię, a nawet możemy ustalić wygląd naszego rumaka. Później otrzymujemy małą planszę podzieloną na kwadraciki o wymiarach 4×3, którą krok po kroku zwiedzamy i otrzymujemy za każdy ruch monety i punkty doświadczenia.


Zarobione złote monety możemy wydać na rozbudowę naszego zamku. Każdy budynek budujemy od podstaw i wydawać na to musimy sporo gotówki jednak przynoszą one znaczące profity więc sądzę, że warto zainwestować aby później zarobić więcej. Podczas eksploracji każdy ruch kosztuje nas jeden punkt energii, a zebrać ich możemy maksymalnie 45. Odnawiają się co parę minut więc nie ma strachu, jednak to zabezpiecza przed nadmiernemu rozwojowi. Dlatego też nie musisz siedzięć 24/24 przy grze bo każdy ma równe szanse.

Oczywiście jak w każdym RPG nie może zabraknąć rozwijania cech naszej postaci. Tak samo jest tutaj w miarę zdobywania doświadczenia mamy do rozdania konkretną ilość punktów umiejętności, które wzmacniają naszą postać. Jest jeszcze jeden ciekawy budynek jaki możemy zbudować, jest to arena. Po to rozdajemy punkty w naszych statach aby w przyszłości po wybudowaniu areny móc zmierzyć się w walce z innymi graczami. Grafika jest znośna jak na grę przeglądarkową więc polecam zapoznanie się z produkcją.


Gry podobne