Knights & Dragons: Rise of the Dark Prince (w skrócie po prostu Knights & Dragons) to nowa gra na urządzania mobilne od GREE i jest dostępna do pobrania za darmo na App Store. Gra łączy w sobie różne style, gdzie znajdziemy zarówno elementy typowe dla budowania miasta, crafting, coś z RPG i nieco walki. Nie można pominąć tutaj walki w iście karcianym stylu z piękną obudową fantasy, gdzie całe królestwo staje do walki z tytułowym Mrocznym Księciem.

Gra rozpoczyna się tutorialem, którego de facto nie da się ominąć, ale nauczymy się podczas jego trwania walki, budowania, używania waluty premium, która znacznie przyśpieszy każdą akcję itp. Niestety mam wiele zastrzeżeń do samouczka, jesteśmy w nim popędzani i tak naprawdę nie ma wyjaśnień dlaczego coś mamy zrobić i czemu to w ogóle ma służyć.


pokonaj swoich wrogów

Sam gameplay w Knights & Dragons dzieli się na kilka części. Widzimy Nasze królestwo, które należy powiększać, rozbudowywać o nowe budynki i tworzyć w nich nowe przedmioty, sprzęt dla wojska etc. W trakcie całego progresu odkrywają się Nam powoli okoliczne tereny, gdzie można wysyłać swoją postać ku nowej przygodzie. Jednak owe przygody tak naprawdę opierają się na walce, gdzie zarówno staniemy twarzą w twarz z nowymi mobkami, aby później przejść do czegoś konkretniejszego, czyli do walki z wielkim bossem. Walka jest w sumie automatyczna, ale gracz może co jakiś czas użyć skumulowanej energii, która wywoła specjalny atak. Dodatkowo pokonanie bossa za pomocą specjalnego ataku, a nie zwykłej, automatycznej sieczki przynosi nam specjalne nagrody jak i większą ilość punktów doświadczenia. Strefy mogą być powtarzane po kilka razy, a w każdej z nich przeżyć przygodę możemy w pięciu różnych stopniach trudności. Ale kolejny poziom trudności nie oznacza, że staniemy przed silniejszymi potworami, po prostu będzie ich więcej, a i ciężej będzie przetrwać ich kolejne ataki (fale). Aż chce się użyć kodów bonusowych, ale skąd je brać?

twórz legendarne bronie


Wiele komentarzy do gry w App Store mówią wyraźnie, że gracze woleli by o więcej strategii, a mnie automatycznej gry. No ale nie ma chyba rzeczy, która nie spotkałaby się z krytyką…

Jeśli chodzi o funkcje społecznościowe w Knights & Dragons to mamy choćby możliwość asynchronicznych walk PvP na Arenie i możliwość dodania znajomych/przyjaciół za pomocą dziewięcioliterowego kodu przyjaźni. Ze znajomymi zawsze mamy opcję połączenia z Facebookiem, a taki zatrudniony/zwerbowany „ktoś” pomoże nam w dalszej przygodzie.

walcz z potworami


Knights & Dragons nie jest złą grą i jak na darmową, mobilną aplikację oferuje nam całkiem sporo dobrej zabawy. Choć jeśli chodzi o stronę graficzną to niezbyt popisali się twórcy, ale nie to jest najważniejsze. Mimo to gra posiada ogromną rzeszę fanów, także w Polsce co dodaje jej kolejnych plusów, a Nam powodów, aby z nią się zapoznać. Dlatego jeśli mieliście z nią styczność to zapraszam jak zawsze to komentowania, zgłaszania swoich opinii.  


Gry podobne