Opowieść RPG na przeglądarkę Knightly Adventure łączy w sobie zarówno elementy gier społecznościowych z dynamiczną akcją przygodową rodem z Nintendo. Wspaniała grafika przenosi nas do świata dzikich i tajemniczych ziem opanowanych średniowieczną magią. Historia rozpoczyna się w magicznym świecie Loreland, gdzie tajemnicze i zarówno ciekawe potwory nie są przyzwyczajone do ludzkiej obecności. Jako gracze zostajemy wrzuceni w sam środek tejże krainy i dzięki naszej odwadze możemy tylko powrócić do domu. Napotkamy przedziwne stworzenia, natkniemy się na wrogów, przyjaciół, a nawet staniemy oko w oko z prawdziwym złem.

Knightly Adventure 001


Na początku naszej przygody w aplikacji na facebooku Knightly Adventure musimy podać swoje przyszłe imię. Do wyboru dostaniemy szereg różnych postaci, z których każda prezentuje sobą unikalne umiejętności, są to między innymi: Sir Boss (rycerz prosto z bajki), Novahood (kobiecy odpowiednik Robin Hood'a), Zed (starzec umiejętnie władający magią), Butch (bliżej nieokreślony przystojniak) i obecnie nie ujawniona postać, która na razie pozostaje tajemnicą. Każda z wymienionych postaci ma określone cechy, które będziemy rozwijać w trakcie rozgrywki: zdrowie, mana, atak, obrona i rodzaj broni. Nasz wybór nie jest czymś ostatecznym bo możemy posiadać więcej niż jedną postać, ale do rozgrywki możemy wejść tylko jedną z nich w danym czasie.

Po wyborze postaci i wybraniu już konkretnej do ruszenia ku przygodzie dostajemy swoje pierwsze zadania w grze Knightly Adventure. Na początek musimy nieco rozbudować swoją osadę. Przed nami ukazuje się ziemia, na której oznaczone/podświetlone są liczne pola/kwadraty, na których możemy budować kolejne struktury. Na początek przygotujemy jedno pole pod uprawę i zasadzimy na nim kukurydzę, co daje nam jednoznacznie do zrozumienie, że omawiana gra ma w sobie elementy popularnych ostatnio gier farmerskich. Za każde ukończone zadania podczas naszego samouczka jak i w dalszej zabawie będziemy otrzymywać punkty doświadczenia jak i regularną walutę gry nazwaną tutaj Aurum. W grze znajdziecie również walutę premium zwane P-Coin, które otrzymacie za każdym nowym poziomem, a także jeśli wydamy nasze prawdziwe pieniądze. Są dość pomocne, zwłaszcza że najlepsze przedmioty możemy kupić tylko za ich pomocą, a także dzięki nim przyśpieszymy budowę czy też dojrzewanie naszych roślinek.

Knightly Adventure 002


Oprócz roślin musimy pozyskiwać również innego rodzaju materiały, niektóre z nich dostaniemy podczas zakończenia określonych zadań, a inne będziemy wydobywać w wybudowanych przez nas kopalniach. Wszystkie nasze zasoby możemy podejrzeć w okolicznym mieście w budynku zwanym Warehause. Jeśli uznamy, że posiadamy czegoś za wiele to możemy swobodnie sprzedawać tu wszystko co da nam dodatkową gotówkę, która na pewno przyda się wcześniej czy później.

Co się tyczy naszego bohatera, w grze Knightly Adventure oprócz typowych elementów dla produkcji RPG znajdziemy również możliwości tworzenia uzbrojenia i innych przedmiotów, które używać będzie nasz wojownik. Wszystko to można zrobić w określonym budynku miasta (Craft facility), to samo tyczy się jego/jej umiejętności, także istnieje budynek, gdzie możemy przechodzi dodatkowe szkolenia udoskonalając się tym samym w sztuce wojennej i nie tylko. Wytworzone przedmioty odnajdziemy w ekwipunku i po włączeniu podglądu postaci widzimy dokładnie co jest w naszym plecaku, wybieramy tym samym odpowiedni element i zakładamy na bohatera. Warto spojrzeć na stworzony przedmiot, bo jego moc zależy od ilości gwiazdek i nie mamy wpływu na losowość ich występowania. Im więcej nasz przedmiot otrzyma gwiazdek tym większa jego siła czy też odporność. Tak na przykład nasze broń zadaje obrażenia z pewnego zakresu, jeśli po wytworzeniu posiada jedną gwiazdę to jego siła jest najniższa, analogicznie musicie rozważać sytuację z maksymalną ilość gwiazdek. Wciskając literkę „i” koło postaci można podglądać jak, albo o ile zmieniły się statystyki.

Knightly Adventure 003


Tak czy inaczej jeśli czujemy się na siłach, aby przeżywać nowe przygody, a nasz bohater w Knightly Adventure zebrał odpowiedni ekwipunek i zapasy to można wybrać się na wycieczkę poza miasto. Ale to może być bardziej niebezpieczne aniżeli mogliście przypuszczać. Jeśli naprawdę chcecie być bohaterami sprawdźcie na początek wyspę Beetle Wing, gdzie trzeba będzie odszukać specjalne drzewo. Ale w ten niebezpiecznej przygodzie nie będziemy osamotnieni, bo możemy dodać dwóch innych graczy do naszego party. Jednak każdy wynajem takiej pomocy będzie nas kosztować określoną ilość Aurum, czyli Ci co lubią oszczędzać muszą szerokim łukiem omijać ową opcję. W pierwszej misji będziemy walczyć z przedziwnymi, ale mało strasznymi żółwiami, które jak to bywa w naturze nie są zbyt zwinne. Poruszamy się po mapce stworzonej w 3D za pomocą myszki, a aby walczyć wystarczy kliknąć w wybraną ofiarę. Nasi kompani atakują automatycznie, a po pokonaniu każdego stwora otrzymujemy doświadczenie, Aurum no i czasem coś cennego wypadnie z tajemniczych skrzyń pozostawionych przez martwe bestie. Uważajcie również bo po pewnej chwili pojawią się również plujące żaby, ale są słabe tak samo jak żółwie. Pewnie zastanawiacie się skąd wiadomo, gdzie mamy iść, w sumie za dużo skrzyżowań tutaj nie ma, ja nie widziałem żadnego, ale za to mamy drogowskazy, które poprowadzą nas we właściwe miejsce.

 

 

Gra Knightly Adventure oferuje nam także wiele innych ciekawych funkcji, które będziemy poznawać w trakcie rozgrywki, ale znajdziecie tutaj również cechy gier społecznościowych jak zapraszanie przyjaciół, odwiedzanie ich miasteczek i pomaganie na farmie (za co również dostajemy nagrody), a i nie mogło zabraknąć próśb o prezenty czy też możliwości ich wysyłania innym użytkownikom facebooka.


Gry podobne