Knight Online jest popularną gra fantasy 3D MMORPG, która przeniesie nas w gorący, wojenny okres, gdzie ludzie z El Morad i orki toczą krwawe boje. Gracze muszą na początku wybrać stronę, po której chcą się opowiedzieć, ale całą przygodę zaczynamy na neutralnym terenie miasta Moradom, gdzie nauczymy się samych podstaw gry. Weź udział w ogromnych walkach, walcz o tytuł i wspinaj się po szczeblach rankingu Rycerzy w tym klasycznym multiplay'erze. Gra Knight Online pierwszy raz ujrzała światło dzienne w Korei, w roku 2004, ale szybko osiągnęła niezwykłą popularność na całym świecie. Obecnie gra w nią ponad cztery miliony osób na całym świecie. Jednak są tutaj również problemy, nie z samą grą co populacją, większość graczy choćby na oficjalnym serwerze w Północnej Ameryce to obcokrajowcy, więc komunikacja między graczami jest dość ograniczona, sami rozumiecie, różnice kulturowe i językowe.

Knight Online 001


Kiedy tworzyłem swoją postać, gdzie musiałem wybrać między dwiema nacjami, kilkoma rasami i klasami, zaskoczyło mnie to, że mój ulubiony nick był wolny (pewnie spodziewaliście się innego tekstu). W całym procesie tworzenia i dostosowywania postaci znalazłem możliwość wyboru około 3 do 4 stylów twarzy, włosów, a dla każdej rasy na szczęście wygląda to inaczej. Nowi gracze dostają na starcie 10 punktów statystyk, które można rozłożyć pomiędzy takie cechy jak: Str, Dex, Hp, Int i Mp. Na szczęście gra nas informuje, które z tych cech są najważniejsze dla danej klasy/rasy. Na przykład, gdy wybierzemy Łotra ważne będzie dla nas Dex i Hp.

Wszyscy gracze zaczynają swoją przygodę w neutralnym mieście Moradom, ale gra Knight Online nie posiada oficjalnego tutorialu. Wciskając klawisz „N” możemy podejrzeć mini mapę, a po co o tym wspominam? Bo musimy na starcie uratować młodego chłopca przed głodnymi robalami. Włączając mini mapę możemy łatwo odnaleźć miejsce naszej misji, zabić robale i uratować chłopaka. Jest on tutaj dość ważny bo po Naszej udanej akcji będzie nam służył jako pomocnik przy zadaniach w całej grze. W sumie jest on dość irytujący bo pojawia się za każdym razem jak mamy dostępne nowe zadania, albo jak kończy nam się życie czy też gdy awansujemy – cały czas mnie wkurza, ale może mam za słabe nerwy.

Knight Online 002


Ilość zdobywanego doświadczenia w Knight Online zależy wyłącznie od naszego zaangażowania, a już pierwszego job'a wybierzemy na poziomie 10, podczas gdy drugi taki wybór czeka Nas aż na poziomie 60. Jeśli chodzi o sam interfejs gracza to nie powinniście mieć z jego obsługą żadnych problemów, o ile graliście kiedykolwiek w jakąś grę MMORPG. Poruszamy się za pomocą klawiatury, albo za pomocą myszki klikając w miejsca, gdzie chcemy przemieścić swoją postać. Podwójne kliknięcie w cel uruchomi nasz atak, a dla ułatwienia korzystania z umiejętności i eliksirów użyć najlepiej paska szybkiego dostępu. Powiem Wam, że nawet najsłabsze potwory dropią magiczny ekwipunek i inne użyteczne przedmioty, co jest bardzo dużym plusem. Każdy zdobyty przedmiot dostaje losowy atrybut jak +3 do siły czy +2 do zwinności.

Zadnia jakie dostajemy w grze Knight Online nie są mocną stroną omawianej produkcji. W większości są to misje w stylu zabij potwory, albo zbierz jakieś kolekcje przedmiotów, ale jeśli je wykonamy to aktywują się dodatkowe misje. Najlepszą częścią gry jest gra w party i z tego co zauważyłem to podczas wspólnej gry w instancjach zdobywamy poziomy o wiele szybciej niż dotychczas. Inną interesującą funkcją jest guzik, który służy do teleportacji, przenosi nas do najbliższego miasta. Nie jest to związane z żadnymi kosztami dodatkowymi. W mieście aż roi się od sklepów postawionych przez graczy no i od spamu na czacie.

Knight Online 003


Jeśli chodzi o walki PvP to jest to jeden z elementów, który w dużej mierze łączy w rozgrywce wszystkich graczy, znajdziecie tutaj specjalnej areny, gdzie możemy walczyć jeden na jednego. Są także specjalne dungeony z otwartymi walkami PvP i specjalne tereny, gdzie dwie frakcje walczą ze sobą o tzw. ‘national points’. Cały system walk jest prosty, ale przygotujcie mnóstwo eliksirów bo będziecie je pić jak wodę.

Knight Online kontynuuje sukces sprzed lat i mimo swojego wieku wciąż cieszy się niezwykłą jak dla tego gatunku popularnością. Ogromna populacja graczy, ciekawa grafika może naprawdę wciągnąć na długie godziny. Jednak brak samouczka blokuje napływ nowych graczy. Ale dla tych, którzy radzą sobie bez pomocy, Knight Online może być fantastycznym wyborem.

 

Knight Online – wymagania systemowe

Minimalne wymagania:
OS: Windows 98/2000/XP/ME
CPU: Celeron 300
RAM: 128MB
HDD: 1.4GB
Graphics Card: 16MB 3D Display
DirectX: 9.0c

Rekomendowane wymagania:
OS:  Windows 98/2000/XP/ME
CPU: Pentium II 400 or above
RAM: 256MB or more
HDD: 1.4 GB or more
Graphics Card: 32MB or above 3D Display
DirectX: 9.0c or better

Download (pobierz) Knight Online


Gry podobne