King’s Bounty: Legions to jedna z najlepszych gier strategicznych, które można znaleźć za darmo na Facebooku i w które kiedykolwiek grałem. Choć osobiście nie lubię światów osadzonych w realiach fantasy to tutaj jest to do zniesienie, a walka turowa zawsze zmuszała mnie do logicznego myślenia co uważam jest najlepszym sposobem na rozwój osobisty jak i możliwości taktycznego planowania kolejnych posunięć, bo jak nie nauczymy się tego robić w wirtualnym świecie to w tym prawdziwym polegniemy za każdym razem, gdy musimy o czymkolwiek zdecydować.

Całość rozgrywki nawiązuje do serii King’s Bounty, a samą grę wykonało znane wszystkim studio KranX. Niestety fani poprzednich gier nie mogą oczekiwać po jej przeglądarkowej odsłonie pełnych funkcjonalności. Z racji jej obecności na Facebooku twórcy musieli znacznie ograniczyć jej systemy, ale mimo wszystko zachowano trzon całej rozgrywki.


King's Bounty 001

King’s Bounty: Legions daje nam dość spore możliwości, możemy bawić się sami wykonując szereg zadań i misji, ale i możemy zagrać z innymi graczami i stawić im czoła w turowych zmaganiach na arenie. Dodatkowo sama fabuła sprawia, że wciągamy się za każda minutą spędzoną w grze coraz bardziej w ten intrygujący świat fantasy. Głównie spędzimy tutaj czas na stopniowym rozbudowywania swojej armii, z którą wyjdziemy naprzeciw armii nieprzyjaciele tocząc zażarte boje o wolność i … honor.

King’s Bounty w wersji na Facebooka

Mimo, że KranX dała nam możliwość darmowej zabawy przy posiadaniu jedynie konta na Facebooku to Ci bardziej nadgorliwi, którzy nie mogą doczekać się kolejnych etapów mogą wykorzystać dostępne bonusy i ulepszenia, aby być zawsze o krok przed innymi. Całość gry jest zrobiona w technologii 3D co umożliwia nam silnik Unity 3D. Oczywiście jako gra typowo społecznościowa możemy wykorzystać wiele funkcji pozwalających na komunikację i integrację z innymi uczestnikami zabawy.


WARTO ZOBACZYĆ  Diggy’s Adventure

[youtube id=”Wnza8gJrtSA” width=”673″ height=”356″]

King’s Bounty: Legions to niezwykle dynamiczna produkcja, w której bez odpowiedniej strategii będziemy nikim innym jak tylko szarym graczem próbującym zawojować kolejnego Facebookowego RTSa. Gra umożliwia nam odkrywanie magicznego świata, który zamieszkiwany jest od dawien dawna przez różnej maści istoty od przyjaznych i słodkich stworzonek po przerażające i śmiercionośne kreatury. Dodatkowo system craftingu umożliwia nam stworzenie własnych elementów ekwipunku z materiałów jakie zdobędziemy w trakcie regularnej rozgrywki. Każdą jednostkę w naszej armii możemy ulepszać, sprawiać że będzie jeszcze skuteczniejsza w boju, że zachwyci nas swoimi dokonaniami i poprowadzi całą resztę ku zwycięstwu.

Nie musimy bawić się sami, mamy tyle narzędzi typowych dla gier społecznościowych, że samotna rozgrywka jest tutaj praktycznie niemożliwa. Można przecież utworzyć własny klan, albo jeśli nie chcemy bawić się w jego zarządzanie to znaleźć odpowiedni dla siebie z już istniejących i dołączyć do niego, a następnie ruszyć w świat w poszukiwaniu przygód i nowych wyzwań.

Zdjęcia z gry King’s Bounty: Legions


Gry podobne