Popularna gra tower defense, która opanowała urządzenia mobilne nareszcie trafiła na przeglądarki. Tak, mowa tutaj o Kingdom Rush: Frontiers, w którą zagracie już teraz kompletnie za darmo. Fabuła gry przenosi Nas na pustynne tereny, gdzie po ciężki walkach w końcu udaje Nam się obronić miasto, ale zapłaciliśmy za to wysoką cenę – uciekł zły czarnoksiężnik, zgadnijcie kto go teraz musi powstrzymać? Wy!

W porównaniu do prequela czekają na graczy tutaj o wiele lepsze wieżyczki, nawet takie, których wcześniej nie widzieliście, a i umiejętności zostały rozbudowane o dodatkowe pozycje. Tak więc będzie o wiele ciekawiej, ale i tym samym trudniej. Fani gry mogą wcielić się w skórę nowych bohaterów, których krok po kroku możemy doskonalić w tym co robią najlepiej.


kingdom rush frontiers001

Jednak jeśli Was nie przekonały pustynne walki to co powiecie na dżungle, a może chcecie powstrzymać inwazje kosmitów czy w starożytnym Egipcie zmierzyć się z przerażającymi mumiami. Dodatkowo, skoro już jesteśmy przy Egipcie to mam nadzieje, że wiecie skąd podstawy swoje czerpie voodoo? Wyznawczy tej czarnej magii są wszędzie i spotkamy ich również na Naszej drodze. W dżunglach na pewno natkniemy się na amazonki, a i pływanie między wyspami i kontynentami może zakończyć się spotkaniem z piratami na morderczych statkach.
No dobra dość z pustymi słowami, bo pewnie czekacie na informacje o tym co tak naprawdę wyróżnia Kingdom Rush Frontiers od innych gier typu tower defense? Zazwyczaj w takich grach wiemy kiedy i którędy będą szły jednostki wroga, gdyż wyznacza się im już z góry ustalone ścieżki,ale nie w Kingdom Rush – tutaj nie wiemy nigdy skąd i kiedy nadejdzie wróg i w jakiej sile. Mimo, że wróg nie powinien zaatakować ze strony blokowanej lasem czy górami to magia bohaterów dowodzonych przez wroga może sprawić, że w prosty sposób, zupełnie niespodziewanie pojawią się właśnie tam! Bójcie się…

Dodatkowo w ilu takich grach znajdziecie bohaterów, których przez całą rozgrywkę możemy szkolić? Tutaj to możliwe, walcząc zdobywamy doświadczenie, a doświadczenie pomaga Nam osiągać wyższe poziomy, wyższe itd… Każdy nowy poziom owocuje kolejnymi punktami umiejętności, którymi podszkolimy naszego herosa.


kingdom rush frontiers002
Kolejnym atutem Kingdom Rush jest możliwość przechodzenia różnych poziomów trudności, jest ich 3 i możemy dobierać je według indywidualnego stopnia zaawansowania. Będziemy mieli się czego uczyć bez przerwy bo do walki wystawionych jest 41 różnych typów przeciwników, ale i walki z bossami dadzą Wam się ostro we skórę. Jak wspomniałem na początku niektórych z nich znamy doskonale z poprzedniej wersji gry, ale wielu debiutuje na małym ekranie, więc spodziewajcie się niespodziewanego.

Budując pewnego typu budynki można rekrutować wyjątkowe jednostki, gdzie pojawią się zarówno piraci, dżiny czy legioniści, a nawet przepiękne i waleczne amazonki. To właśnie takie jednostki będą dla każdego wielkim skarbem, więc nie możecie ignorować ich roli w całości gry.

Jeśli chodzi o bohatera, którego wybieramy na początku to znajdzie się tam między innymi: Alric, Mirage, Cronan, Kapitan Blackthorne, Nivus, Dierdre, Grawl, Sha’tra , a także wielki i przerażający smok Ashbite. Bohaterzy mają po pięć specjalnych skilli, które niejednokrotnie pomogą Naszej armii na polu walki wyjść, z pozoru niemożliwych do przeżycia, sytuacji. Bohaterzy w Kingdom Rush zarówno pomogą jednostkom podczas krwawych boi jak i czynnie wezmą udział w walce, dzięki ich obszarowym umiejętnościom, które porażą niekiedy sporą część armii przeciwnika.
Komiczna, nieco groteskowa i komiksowa grafika jest przyjemną dla oka, a humor z nutką ciekawej muzyki sprawia, że chciałoby się w nią grać godzinami.Gry podobne