Poradnik dla początkujących do gry King of Avalon to zestaw pytań i odpowiedzi dotyczących gry zarówno w wersji na Android jak i iOS. Znajdziesz tu najczęściej zadawane pytania, porady i tipy, które w początkowej fazie gry pozwolą Ci ją łatwiej zrozumieć.


Co to są Klejnoty i Kamienie Uszlachetniające?

Klejnoty to specjalne kamienie jakie można włożyć do ekwipunku, aby zwiększyć jego statystyki. W grze rozróżniamy kilka metod na zdobywanie klejnotów:

 • od Potworów Portalowych,
 • z Prezentu Merlina,
 • ze Złotego Wydarzenia,
 • z Wydarzenia Upadłych Rycerzy,
 • z Szczęśliwego Strzału,
 • z pakietów.

Klejnotów nie da się wykorzystać na Zwojach. Przed użycie trzeba dany klejnot wyjąć z Inwentarza i wtedy jest dostępny w Zbrojowni. Wybierz elementy ekwipunku z wolnym Gniazdem i naciśnij na nie, aby przypisać tam Klejnot. Każde Gniazdo ma inny kształt i pasują do niego tylko Klejnoty o identycznym kształcie. Klejnot raz osadzony w przedmiocie można przy pomocy Zestawu Odzyskiwania usunąć, bądź go całkowicie zniszczyć. Jeśli zniszczymy klejnot to nie ma możliwości jego odzyskania. W grze znajdziemy także Kamienie Uszlachetniające i jak sama nazwa mówi, służą one do uszlachetniania klejnotów. Do ulepszania klejnotów możemy użyć również innych klejnotów.

Jak zdobyć szlachetne klucze i skrzynie?

Szlachetne Skrzynie mogę mieć różne poziomy, a zdobywamy je poprzez:


 • zabijanie Potworów,
 • z Kufrów za zabijanie Barbarzyńców,
 • z niektórych pakietów.

Do otwarcia szlachetnych skrzyń będziemy potrzebowali szlachetnych kluczy. Zdobędziemy je z:

 • Dziennej Nagrody
 • Dziennej Nagrodzie w Tawernie
 • niektórych pakietów

Aby otworzyć taką skrzynię należy kliknąć na Przerób i jeśli posiadamy szklachetny klucz to zostanie ona odblokowana i poczeka aż zostanie przez nas otworzona, a klucz zniknie.

Jak używać Kuźni?

Funkcje Kuźni można podzielić na 3 różne procesy:


 1. Przerabianie. Najpierw musimy zdobywać fragmenty zwojów poprzez zabijanie potworów bądź kupić je w sklepie gry. Gdy zbierzemy odpowiednią ilość fragmentów to w Kuźni przerabiamy je na Zwój.
 2. Wykuwanie. Mając zwój dajemy go kowalowi, dzięki czemu wykuje nam ekwipunek.
 3. Wzmacnianie. Zwojem można wzmocnić ekwipunek i zwiększyć jego skuteczność.

Co to jest Zakazany Labirynt?

Aby otworzyć Zakazany Labirynt musimy przywołać swojego Smoczego Ducha. W labiryncie walczymy z potworami, aby przechodzić na wyższe poziomy, gdzie zdobędziemy znacznie cenniejsze nagrody. Warto wybierając się do labiryntu zadbać o większą sakwę, powiększymy ją dzięki badaniom, talentom i umiejętnościom. Po co o tym piszę? Otóż otwart skrzynie zdobyte w labiryncie dają nam pokaźne nagrody, które lądują z Sakwie.

Jak zdobyć darmowe Złoto?

1. Realizuj Osiągnięcia.
2. Wykonuj niektóre misje. Za Epickie Misje możesz otrzymać darmowe Złoto.
3. Dołącz do Sojuszu po raz pierwszy. Gdy tylko przystąpisz pierwszy raz do sojuszu to w nagrodę dostaniesz złoto i dodatkowo dwa teleporty sojuszu.
4. Złóż depozyt w Krypcie. W krypcie możesz założyć lokatę na posiadane złoto i będziesz otrzymywać zyski z oprocentowania. Dostępnych jest kilka planów takich depozytów.
5. Rozbij Bank w Kryształowej Kuli. Sprawdź swoje szczęście i wejdź do Tawerny, a tam wybierz Kryształową Kulę.
6. Spróbuj szczęścia w Kartach Tarota u Wróżki. W Tawernie możesz odwiedzić Wróżkę i zakręcić Zodiakalnym Kołem, za co otrzymasz szansę na zaproszenie na Tarota, a tu już wygrywasz złoto jak dobrze pójdzie.
7. Weź udział w Wydarzeniach w grze. Zaglądaj często do Centrum Wydarzeń, które znajdziesz niedaleko Legowiska Smoka. Bierz udział w dostępnych eventach, gdzie praktyczne zawsze złoto jest nagrodą.
8. Prezent Merlina. W pobliżu Codziennej Dostawy pojawia się czasami Prezent od Merlina, nie zapominaj go odbierać.
9. Zdobądź Złoto na Czarnym Rynku. Jako Król możesz mieć kolejne możliwości na zdobywanie darmowego złota na Czarnym Rynku, wystarczy użyć umiejętności Kontakty Czarnego Rynku, aby wymienić Królewskie Monety na Złoto.
10. Odbierz Złoto z wiadomości systemowych. Często ekipa obsługująca gra wysyła cenne informacje i nagrody, więc czytaj te wiadomości.
11. Bierz udział w wydarzeniach społecznościowych. Na kontach społecznościowych często pojawiają się informacje o dodatkowych nagroda.
12. Skrzynie Prezentów Sojuszu i Lorda. Jeśli jesteś członkiem choć jeden dzień w sojuszu to sprawdź zakładkę Skrzynie Prezentów w swoim Sojuszu.

Jak zmienić Królestwo?

Możesz zmienić Królestwo przy spełnionych wymaganiach – musisz mieć 6 poziom Fortecy i grać conajemniej od 5 dni. Zanim zmienisz Królestwo musisz odejść z obecnego sojuszu. Kliknij Królestwo -> Mapa -> Kulą Ziemską -> kliknij na Królestwo, jakie wybrałeś na nowe, a następnie na Mapę, aby zostać przeniesionym do niego. Nowe współrzędne będą dobrane losowo.

Punkty Talentu

Podczas zdobywania kolejnych poziomów Lorda zdobywamy Punkty Talentu i różnego rodzaju nagrody. Punkty te można zużyć do zwiększania umiejętności Lorda w trzech dziedzinach: Wojny, Ekonomii i Balansu. Punkty można resetować i przydzielać na nowo.

Jak zwiększyć poziom VIP?

Status VIP posiada 10 poziomów. Punkty do zwiększenia poziomu otrzymujemy za codzienne logowania, ale można ich dokupić nieco za złoto w sklepie gry.

Runy Smoczego Ducha

Runy to magiczne kamienie, które można wsadzić do ekwipunku Smoczego Ducha wzmacniając tym samym jego możliwości. Przenosimy je najpierw do Zbrojowni Smoczego Ducha klikając Użyj w Inwentarzu.

Runy jak i Kamienie Uszlachetniające znajdziemy na Arenie Duchów, a także wygramy w Grze w Kości oraz znajdziemy je w niektórych pakietach. Runę wsadzimy jedynie do gniazda o identycznym kolorze co runa. Poziomy run mogą być zwiększone przy pomocy innych run lub Kamieni Uszlachetniających. Przy pomocy Zestawu Odzyskiwania Run możemy runę wyciągnąć z ekwipunku.

Co to jest Smoczy Ołtarz?

Na poziomie 10 odblokowuje się Smoczy Ołtarz, jeden z budynków Sojuszu. Dzięki nim członkowie sojuszu mogą rzucać smocze zaklęcia, które przyniosą korzyści dla sojuszu w defensywie lub ofensywie. Członkowie sojuszu o poziomie R4 mogą jedynie rzucać takie zaklęcia. Wyższe poziomy zaklęć mogą być odblokowane dzięki darowiznom na sojusz (Technologię Sojuszu). Robiąc darowiznę członkowie dostają Punkty Zaklęć używane do rzucania czarów jak i Fiolkę Eliksiru zwiększające moc rzucanego zaklęcia. Fiolki można zdobyć podczas walki z potworami portalu.

Jak awansować Sojusz na kolejny poziom?

Sojusz można awansować zbierając XP sojuszu poprzez darowizny członków na Technologie Sojuszu.

Co to jest Smoczy Duch i jak go znaleźć?

Gdy smok osiągnie dziesiąty poziom zostaje aktywowany Smoczy Duch. W komnacie duchów możesz wybrać jego płeć, ale zastanów się bo nie można zmienić tej decyzji. Aktywowany zostaje także Zakazany Labirynt. Smoczy duch ma własny zestaw talentów i umiejętności, a co za tym idzie i swoje wyposażenie. Wejście do labiryntu znajdziecie między Centrum Wydarzeń, a Legowiskiem Smoka, tam Smoczy Duch może walczyć w tych mrocznych lochach wypełnionych cennymi nagrodami po ostatnie piętro.

Jak zwiększyć wielkość marszu?

Marsz określa ile oddziałów możesz wysłać do danej akcji poza swoje miasto – oddziały mogą być wysyłane do ataku lub do wzmocnienia armii sojuszniczych jak i z misją stacjonuj. Pojemność marszu, czyli liczba jednostek jakie wysyłamy w pojedynczej akcji zależy od poziomu Fortecy, ulepszając ją zwiększamy pojemność marszu.

Wielkość Marszu zwiększyć można także poprzez określone technologie (Badania) jak i poprzez Umiejętności Smoka czy też dzięki wzmacniaczom lub punktom talentów.

Jak zwiększyć Moc?

Moc można zwiększyć na sześć sposobów:

 • rozbudowując miasto (kolejne budynki)
 • powiększając armię
 • budując zasadzki
 • odkrywając badania na Uniwersytecie
 • zwiększając poziom Lorda i Smoka

Jak zmienić Królestwo?

Aby zmienić królestwo musisz spełnić kilka wymogów. Po pierwsze musisz mieć Fortece na co najmniej 6 poziomie i być w grze minimum 5 dni licząc od rejestracji. Jeśli spełniasz te wymogi to musisz kliknąć przycisk Królestwo, przejść do Mapy i tapnąć na Kulę Ziemską. Następnie należy nacisnąć na wybrane Królestwo, do którego planujemy się przenieść, a później na Mapę i zostaniemy teleportowani do nowego Królestwa w losowo wybrane miejsce. Pamiętajcie, że podczas tej operacji nie możecie należeć do żadnego sojuszu.

Jak przenieść konto na inne urządzenie?

Wystarczy że masz konto na Facebook, jesteś podłączony do Google Play czy też Game Center i wtedy z łatwością przeniesiesz swój aktualny postęp w King of Avalon na inne urządzenie. Przed przenosinami sprawdź czy aktualne postępy są zapisane na Facebook / Game Center / Google Play – jeśli tak to weź nowe urządzenie i zainstaluj na nim grę. Wyloguj się z gry na wszystkich innych urządzeniach, a następnie na nowym urządzeniu kliknij na swój Awatar, a następnie w żółty trybik ustawień w lewym dolnym rogu ekranu. Później wystarczy wybrać Przełącz Konto i wybrać Google Play lub Facebooka i wtedy pojawi się możliwość zalogowania do wersji połączonej z w/w kontami.


Gry podobne