Studio InnoGames ujawniło najnowsze informacje i materiał wideo na temat drzewka umiejętności w nadchodzącej grze MMO Kartuga. W grze gracze mogą wybrać jedną z trzech klas postaci: Engineer, Protector i Destroyer, które mogą być personalizowane za pomocą imponującego drzewka skilli zawierającego na tą chwilę ponad 80 różnych zdolności. W miarę rosnącego poziomu dostajemy punkty umiejętności za pomocą których odblokujemy nowe możliwości. Również gracze dostają możliwość resetu skilli i ponowne rozdanie zwróconych punktów w inne umiejętności.

Drzewko dla klasy Engineer dzieli się na trzy różne podklasy: Buoy Master, Atlanticus i Tinker. Buoy Master specjalizuje się w kontrolowaniu pola walki, wspiera znajomych i równocześnie potrafi atakować. Tinker skupia się na skilla typowo debuffujących przeciwnika, podczas gdy Atlanticus jest idealny do naprawy sojuszniczych statków.


Protector jest najsilniejszą klasą jeśli chodzi o obronę. Może później ewoluować na Wrangler, Bulwark i Suppressor. Wrangler ma z tych trzech najmniejszą obronę, ale za to precyzyjnie namierza przeciwnika i zadaje mu mordercze ciosy. Bulwark to pływająca forteca, jego obrona jest niemalże nie do przebicia. Suppressor nazywany jest „wielkim bratem”, gdyż chroni w swoim party mniejsze statki, specjalizuje się w skillach blisko kontaktowych.

Destroyer jest zwinnym statkiem, który dzieli się na podklasy: Raider, Ravager i Brawler. Ravager doskonale sprawuje się w potyczkach na większe odległości, podczas gdy Raider koncentruje się na taktyce ataku i ucieczki. Brawler ma nieco wzmocnioną obronę i specjalizuje się w walkach bezpośrednich. Gry podobne