Odważycie się powrócić na wyspę Nublar? Tak, tą samą którą znacie z serii filmów Park Jurajski. Twórcy gry Jurassic Park Builder przygotowali dla nas nową grę przygodową Jurassic World: The Game, która pojawi się już w nadchodzące wakacje. Przywołamy tu do życia 50 ogromnych dinozaurów, które mogliśmy oglądać w Parku Jurajskim, w sumie każdej części filmu. Skonstruujemy im w grze prawdziwy park, ale prócz tego ruszymy do walki przeciwko innym dinozaurom.

Opis gry Jurassic World: The Game

Aby zbudować efektywną drużynę dinozaurów, z którą ruszymy na Arenę Walki, musimy stworzyć efektywny i sprawnie działający park, w którym każdy okaz należący do nas będzie spokojnie ewoluował i rozwijał się. Odkryjemy tutaj nowe i wspaniałe gatunki poprzez zdobywanie paczek z kartami niespodziankami. Dołączymy do Owen i Klary i innych postaci z filmu, pomożemy im karmić dinusie i modyfikować je genetycznie w celu poprawienia ich umiejętności.

Jurassic World: The Game

Zbudujemy każdemu okazowi jego habitat, ozdobimy park dekoracjami, a pomiędzy tym wszystkim znajdzie się miejsce na budynki generujące monety. Gracze uzyskują kolejne postępy w grze dzięki właściwemu zarządzaniu surowcami, wliczając w to jedzenie, DNA czy wspomniane już monety.

Monety można wydać na jedzenie, które przyda się do rozwoju dinozaurów, poprawienia ich siły i zwiększenia poziomu. Gdy dwa dinozaury osiągną maksymalny poziom to można je łączyć ze sobą, aby mogły w ten sposób ewoluować do wyższej formy.

A gdy już nadejdzie moment, w którym zebraliśmy w naszej drużynie kilku dino wojowników to możemy z nimi wyruszyć na arenę i zmierzyć się z innymi graczami w multiplayerowych walkach, które rozgrywane są w systemie turowym. W każdej turze mamy ograniczoną ilość punktów akcji do wykorzystania. Punkty te można wydać zarówno na atak jak i obronę. Można je także zachować na następną turę, aby w niej przeprowadzić znacznie skuteczniejsze akcje. Dinozaury użyte do walki potrzebują po niej czasu na odpoczynek, więc nie będziemy w stanie ich od razu używać do kolejnych zmagań.

WARTO ZOBACZYĆ  Ninja Kid Run - uciekaj przed psem i zbieraj monety

Jurassic World: The Game

Od samego początku w Jurassic World: The Game jesteśmy prowadzeni za rączkę poprzez system questów, za które często otrzymujemy paczki kart pomagające nam przebrnąć dalszą część zabawy. Standardowe paczki dostępne są za darmo co kilka godzin, znajdziemy w nich przedmioty takie jak monety czy jedzenie, okazjonalnie wypadną nam z nich dinozaury czy ujawnią się dodatkowe zadania. Dodatkowo paczki premium dostępne są do kupienia w sklepie gry i znajdziemy w nich specjalne dinozaury, a ich cena waha się w zależności od tego co możemy znaleźć w środku, jak rzadkie są w nich okazy albo jakie tam mogą się znajdować, bo nigdy tu nie ma gwarancji.

Wiele czynności w grze wymaga czasu do ich ukończenia, ale gracze mogą zakończyć je o wiele wcześniej używając waluty premium. W międzyczasie DNA może zostać użyte do zakupu dinozaurów bezpośrednio ze sklepu gry. Zdobędziemy je na wiele sposobów, głównie z zadań.

Na koniec powiem, że gracze mogą zeskanować i dodać do gry Brawlosaura, zabawkę od Hasbro, która przerzucona do wirtualnego świata gry świetnie sprawdzi się w walce.

Grę Jurassic World: The Game pobrać możecie dziś za darmo na App Store pod iOS, ale niedługo pojawi się zapewne wersja na Androida, więc bądźcie przygotowani.