Gra Jurassic Farm to nowy rodzaj gry farmerskiej, a jak pamiętacie chowaliśmy na swoich farmach już smoki jak w przypadku Dragon City, albo normalne zwierzęta gospodarcze jak w większości tego typu grach. Ale tutaj jest inaczej, tu w nowej grze na facebooku zajmiemy się hodowlą wyjątkową, choć pewnie sam tytuł Wam podpowiada o co chodzi to i tak możliwość zajmowania się dinozaurami jest niezwykle kusząca. Wyraźne nawiązanie do popularnej serii filmów dodatkowo wzbudza ciekawość, no i zaczynamy.

Jurassic Farm 001


Recenzja gry Jurassic Farm

Naukowcy znaleźli sposób, aby ustabilizować DNA i zapoczątkować klonowanie dinozaurów, aby tym samym stworzyć Jurassic Farm (Farmę Jurajską). Powstała dzięki temu specjalna organizacja Jurassic Farm Association (JFA), której celem jest odnowienie populacji dinozaurów na Ziemi. My jako gracze wcielamy się we właściciela takiego swoistego żłobka dla dinozaurów. Naszym głównym celem jest odchowanie od samego jajka każdego dostarczonego osobnika, opiekujemy się nimi póki nie osiągną dojrzałości. Kiedy już są dorosłe wypuszczamy je na wolność. Na naszym małym gospodarstwie zaczniemy od hodowli początkowo niewielkich osobników, zarówno tych stąpających po ziemi jak i morskich, a na końcu przejdziemy do wierzchołka łańcucha pokarmowego i zaczniemy opiekę nad naszym pierwszym T-Rex'em.

Jurassic Farm 002

Możemy również zacząć polowania na innych farmach, aby móc wykarmić swoich podopiecznych, a co za tym idzie, aby rosły zawsze zdrowe. Jednak to działa także w drugą stronę, inni gracze mogą napaść nas, więc trzeba dobrze zaplanować swoją obronę. Aby jednak czuć się jeszcze bezpieczniej w grze Jurassic Farm najlepiej wstąpić do sojuszu i grać ze swoimi znajomymi, którzy pomogą nam w trudnych chwilach, wskażą nam drogę rozwoju, a także wesprą nas w zdobywaniu kolejnych odznaczeń. Jeśli uda nam się wykonywać kolejne cele to zostaniemy sowicie nagrodzeni przez JFA i będziemy mieli okazję stać się Lordami Jurajskiego Świata.


Naszymi dinozaurami będziemy opiekować się od okresu kiedy jeszcze są małymi jajkami. Karmiąc je dobrze sprawimy, że zawsze urosną silne i zdrowie, a takich właśnie osobników szukamy do odnowienia całego gatunku. Jednak nie tylko jedzenie się liczy bo musimy także dbać o to, aby zawsze nasi podopieczni mieli zapas wody blisko siebie. Jeśli jej brakuje to dinozaury zaczynają coraz częściej chorować. W sklepie gry Jurassic Farm , używając monet zdobytych na farmie, możemy zakupić nowe jajka i jedzenie. Sklep posiada różne sekcje, z jajkami, jedzeniem, przydatnymi przedmiotami i dekoracjami. Wracając do odżywania się naszych podopiecznych, otóż jedzenie nigdy nie jest takie samo, każdy rodzaj żarcia przynosi nam inny poziom zdrowia. Ważne jest, aby czytać dokładnie opis jedzenia jakie chcemy kupić.

Jurassic Farm 003

Zdrowie naszych dinozaurów jest bardzo ważne, od tego zależy sukces naszej farmy. Kiedy zwierzaki potrzebują lekarstw stają się bardziej zielone. Najlepiej postarać się, aby nigdy nie chorowały, ale jak już nastąpi taka sytuacja to używamy pigułki z dolnego menu, przesuwając ją po prostu na chorego osobnika.


Oprócz ochrony farmy w Jurassic Farm przed innymi graczami musimy zadbać, aby bronić każde nowe jajko przed drapieżnikami, które nawet połakomią się na młode osobniki. Jeśli ujrzymy jakiegoś na naszym terenie to wybieramy z dolnego menu ikonkę dzidy i w ten sposób przepędzamy złośliwe, mięsożerne drapieżniki.

To na czym najbardziej zarabiamy to moment, w którym każdy nowy dinozaur uzyskuje postać dorosłego osobnika. Wtedy możemy je wypuścić na wolność i dostajemy za to odpowiednią wypłatę. Im zdrowszy jest nasz podopieczny podczas tego rytuału tym więcej monet dostaniemy.

Jurassic Farm 005

Gra Jurassic Farm ma słabą grafikę, ale nadrabia licznymi funkcjami i niezwykle oryginalną tematyką. Polecam ową aplikację na facebooku każdemu kto kocha farmerskie gry na portalach społecznościowych.


Gry podobne