Nie wiem jak można postawić lisa w roli małpy, ale twórcom gry Jumping Fox: Climb That Tree najwyraźniej nie brakuje wyobraźni. Jeśli nie chcecie zbyt mocno wysilać Waszych umysłów to wejdźcie na Google Play i pobierzcie ją na Androida. Oczywiście właściciele iPadów czy iPhonów znajdą swoją wersję na App Storze.

Sama zabawa jest niezwykle prosta, a sterowanie banalne, więc nie będziecie mieli wielki problemów z opanowaniem zasad panujących tutaj. Lis ma po prostu skakać po drzewach, z gałęzi na gałąź, a głównym celem jest osiągnięcie jak najwyższego wyniku, wspięcie się najwyżej jak to możliwe, choć ze wspinaniem ma to mało co wspólnego bo ciągle skaczemy i jeden błąd może szybko sprowadzić nas na ziemię.


Jumping Fox: Climb That Tree

Musisz skakać coraz wyżej po kolejnych gałęziach.

Tak jak wspomniałem, w grze Jumping Fox: Climb That Tree najważniejsze jest pobicie rekordu, czyli skakanie jak najwyżej i jak najdłużej jak to tylko możliwe. Jednak aby wspiąć się na szczyty rankingowe musimy pokonać wynik tysięcy graczy z całego świata. Mało tego, jeśli chcemy można grę połączyć z Facebookiem i śledzić tym samym poczynania swoich znajomych i ruszyć do małej, wewnętrznej rywalizacji. Myślicie, że to wszystko jest takie proste? Otóż nie, skacząc do góry tak naprawdę uciekamy, uciekamy od wody nadchodzącej z dolnej części ekranu i jeśli ona dotnie naszego rudego przyjaciela to gra kończy się porażką. W sumie nie można tu powiedzieć o przegranej czy wygranej, gra po prostu się kończy po śmierci lisa, a wynik zostaje zapisany. Możemy ją powtarzać i bić swoje poprzednie rekordy.

W miarę wzrastania wysokości rośnie także prędkość napływającej wody i po przekroczeniu około 100 punktów robi się coraz trudniej, a woda niejednokrotnie zamoczy nam ogonki. Sterowanie polega na tapnięciach na ekran, sterowaniu to w lewo to w prawo. Gra Jumping Fox: Climb That Tree może denerwować natarczywymi reklamami, ale możemy je za pewną ilość prawdziwej gotówki wyłączyć.


Nawet grafika jest do przesady uproszczona, ale muzyka dość irytująca. Jeśli chcecie zagrać całkowicie za darmo możecie ją pobrać na Androida z Google Play bądź na iOS z iTunes.


Gry podobne