Po raz kolejny SayGames przyniósł nam kolejną prostą, ale wciągającą grę mobilną, w postaci Johnny’ego Triggera. W pewnym sensie Johnny Trigger podąża śladami poprzednich gier firmy, takich jak Battle Disc i Clean Road.

Zasadniczo SayGames tworzy tytuły, które zazwyczaj mają minimalistyczny design, ale rozgrywka może zapewnić graczom godziny dobrej zabawy. To samo dotyczy najnowszej gry SayGames, Johnny Trigger, która jest już dostępna na platformach iOS i Android.


Koncepcja Johnny’ego Triggera jest prosta i łatwa do zrozumienia. Po prostu idź pobiegać i przedostań się na koniec trasy, niszcząc po drodze mafię. Cóż, łatwiej powiedzieć niż zrobić, ponieważ przeszkód gra rzuca nam całe mrowie. Dlatego zapoznaj się z naszym poradnikiem do gry Johnny Trigger, aby znaleźć kilka wskazówek, kodów i sztuczek. W ten sposób dowiesz się wszystkiego o tym, jak zostać najbardziej szanowanym bandytą w historii!

Przez cały czas trzymaj palec na spuście

Podczas grania w Johnny’ego Triggera czas na strzały będzie miał ogromne znaczenie. Gracze muszą być jednocześnie cierpliwi i szybcy. Jeśli brzmi to jak paradoks, pozwól mi to wyjaśnić. Kierunek twoich strzałów będzie oznaczony czerwoną linią, podobną do lunety snajperskiej. Ta linia jest więc kluczem do udanego strzału.

Musisz poczekać, aż linia zrówna się z wrogim bandytą. Czasami linia przesuwa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a w niektórych przypadkach idzie w drugą stronę. W pewien sposób nigdy nie wiesz, co cię czeka. Z tego powodu najlepiej być przygotowanym przez cały czas. Szybkie reakcje są również potrzebne, gdy w jednym miejscu jest wielu wrogów.


Ponadto, jeśli uda ci się trafić w idealny moment do strzału, uzyskasz strzał w głowę. Te super-strzały przynoszą dodatkowe punkty na końcu etapu.

Nie marnuj swojej amunicji

Trzeba przyznać, że strzały w głowę są świetne i na pewno podniosą poziom adrenaliny jak i końcowy wynik. Jednak gra Johnny’ego Triggera wymaga opanowania. Dlaczego? Cóż, podziemny świat mafii to niebezpieczne miejsce, a błędy mogą być kosztowne. Na przykład, gdy dasz się ponieść emocjom i zaczniesz strzelać, nawet nie myśląc o amunicji, to właśnie to nie skończy się dobrze.


Amunicja w tej grze jest ograniczona i powinieneś mieć oko na dostępną liczbę pocisków po lewej stronie ekranu. W zależności od rodzaju broni w rundzie będzie 5-6 strzałów. Gdy wykorzystasz je wszystkie, naładują się one same, ale nie podczas akcji. Innymi słowy, możesz być bez amunicji, kiedy najbardziej potrzebujesz swojej siły ognia. Dlatego staraj się eliminować przeciwników przez cały czas za pomocą jednego strzału. Pojedyncze strzały będą miały szczególne znaczenie podczas walk z bossami, które będą się odbywać co 10 etapów.

Detonuj beczki i inne materiały wybuchowe

Od czasu do czasu Johnny Trigger zapewnia graczom odrobinę pomocy. Na przykład przedmioty wybuchowe zostaną rozrzucone wzdłuż drogi. Co więcej, wrogowie często grupują się wokół beczek z paliwem lub podobnego obiektu. Oczywiście taka sytuacja jest idealna, jeśli chcesz zabić dwa ptaki jednym kamieniem. W niektórych przypadkach liczba „ptaków” wzrośnie do trzech lub czterech za jednym strzałem.

Mówiąc ściślej, musisz trafić w beczkę, aby wybuchła. Gdy pociski trafią w paliwo, następująca po tym detonacja wysadzi wszystko co jest w pobliżu. Pechowy gangster stojący obok beczki? Odejdzie na dobre, bez wątpienia. Dlatego miej oko na beczki lub kanistry. Przyda się każdy łatwopalny przedmiot, więc oszczędzaj strzały i powoduj jak najwięcej eksplozji.

Chroń zakładników za wszelką cenę

Celem gry w Johnny Trigger jest ochrona zakładników i uratowanie ich przed mafią. Najtrudniejsze w całej tej sytuacji jest to, że źli i niewinni wyglądają podobnie. Na pierwszy rzut oka może być trudno ich rozróżnić. Jeśli zastrzelisz zakładnika, poziom nie powiedzie się i będziesz musiał spróbować od nowa.

Zakładnicy w Johnny Trigger będą mieli chmurkę obok siebie. Słowa „Pomóż mi” wyraźnie pokażą, że ta osoba nie stanowi zagrożenia. Podczas biegania zwróć więc uwagę na te szczegóły. Ważne jest również, aby nie powodować detonacji, jeśli zakładnik stoi obok beczki. Jak możesz sobie wyobrazić, podmuch zraniłby również niewinnych, więc bądź ostrożny i cierpliwy podczas oddawania strzału.

Zapisz swoje postępy, gdy tylko jest to możliwe

Powrót do początku biegu zmieni Johnny’ego Triggera w super-trudną grę. Przy wszystkich zakładnikach i materiałach wybuchowych często się zdarzają błędy. Aby uniknąć powrotu – gra oferuje wygodne rozwiązanie. Element, o którym mówimy, nazywa się punktami kontrolnymi, a zauważysz je podczas gry.

Punkty kontrolne stoją obok drogi, podobnie jak budka telefoniczna. Po osiągnięciu określonego punktu kontrolnego zaświeci się zielone światło. Oznacza to, że będziesz kontynuować od tego miejsca, jeśli popełnisz błąd podczas biegu. Na przykład, jeśli zabłąkana kula trafi zakładnika, nie wrócisz do samego początku poziomu. Zamiast tego będziesz mieć szansę spróbować ponownie od punktu kontrolnego. Ta funkcja oszczędzania czasu pozwoli Ci również uniknąć wielu frustracji. Dlatego gracze powinni zrobić wszystko, aby dotrzeć do punktów kontrolnych.

Pomiń poziom, jeśli to konieczne

Niektórzy krytycy twierdzą, że poziomy są powtarzalne i że wszystkie wyglądają tak samo. Oczywiście, kiedy zaczniesz grać w grę, będziesz mógł zweryfikować zasadność tych komentarzy. Tak czy inaczej, gra wystawi cię na próbę, bez wątpienia. Jak powiedzieliśmy wcześniej, aby pokonać określone poziomy, konieczne będzie dużo planowania i myślenia strategicznego.

Ale nawet jeśli nie uda ci się pokonać pewnych przeszkód, nie martw się. Jesteśmy z Tobą! Rozwiązanie jest proste i jednoznaczne – pomiń poziom i przejdź do następnego. Oczywiście ta funkcja nie jest bezpłatna. Gracze muszą obejrzeć krótki film promocyjny, aby aktywować możliwość pominięcia poziomu. Niemniej jednak umowa wydaje się być uczciwa. Poświęć 15 sekund na obejrzenie filmu i przejdź do następnego poziomu bez żadnych problemów.

Kup broń i stroje w sklepie

Aby zostać najlepszym podziemnym zabójcą, potrzebujesz najlepszej możliwej siły ognia. Cóż, Johnny Trigger to gra, która oferuje szeroki wybór pistoletów i karabinów maszynowych. Co więcej, istnieje nawet kategoria broni o nazwie Super Guns. Ta kategoria jest dostępna na wyższych poziomach. Na wczesnych etapach pistolety będą jedyną dostępną opcją. Po chwili karabiny maszynowe będą w stanie oferować lepsze statystyki, jeśli chodzi o obrażenia i magazynek.

Aby zdobyć nowe pistolety, należy odwiedzić Sklep po prawej stronie ekranu. Jak powiedzieliśmy, do Twojej dyspozycji będą trzy klasy broni. Oczywiście będziesz potrzebować dużo gotówki, aby odblokować najfajniejsze pistolety. Ulepszona siła ognia zwiększy twoją szansę na przetrwanie spotkań z wrogiem. Ponadto sekcja Sklepu znajdująca się po lewej stronie lobby zapewni Twojemu awatarowi nowy, świeży wygląd.

Otwórz pudełka upominkowe

Jak widać, Johnny Trigger jest hojną grą i oferuje wiele możliwości. Musimy więc wspomnieć o innej opcji nagradzania, która występuje w postaci tak zwanych pudełek prezentowych. Te pudełka są podzielone na trzy grupy i możesz otworzyć jedno z nich za darmo. Inne będą wymagać przelania gotówki. Lub bardziej prawdopodobnym wymogiem będzie obejrzenie reklamy.

Bez względu na warunek zalecamy zrobienie tego, co należy zrobić. Dlaczego? Cóż, pudełka na prezenty w Johnny Trigger są bardzo cenne. Mogą nagradzać cię różnego rodzaju przedmiotami. W zestawie może być broń. Twoje najlepsze pistolety zdobędziesz w nagrodę za otwarcie pudeł upominkowych.

Z drugiej strony, niektóre Pudełka często zapewniają gotówkę. Następnie możesz użyć pieniędzy, aby kupić nową broń lub wyposażenie w sklepie. Tak czy inaczej, pudełka upominkowe to świetny sposób na zwiększenie swoich mocy i pokonanie złych facetów.


Gry podobne