Gra Jewel Pairs to przeglądarkowa aplikacja na portalu społecznościowym facebook. Mimo, że od razu nasuwa się każdemu myśl, iż będę tutaj opisywał kolejną grę typu match 3, ale niestety, albo stety tym razem Was zawiodę. Pomimo nazwy, która zawiera słowo „diamenty”, nie będzie to typowa gra w diamenty czy dopasuj 3 jak choćby dobrze nam znana Bubble Witch Saga czy też Bubble Pirates. A teraz może przejdę do rzeczy. Graliście kiedyś w papierową wersję gry, gdzie mamy talię kart, w której znajdują się pary kart oznaczone tym samym rysunkiem, znakiem etc.?Wierzę, że choć raz graliście, albo widzieliście podobne gry, tutaj poczujecie się jakbyście dalej byli dziećmi i właśnie od rodziców dostali pierwszą taką talię kart, choć wirtualną, ale o wiele lepszą. Rogami nie zaznaczycie tutaj par tych samych kart, więc poziom trudności będzie znacznie większy niż w rzeczywistości.

Jewel Pairs 001


 

Recenzja gry Jewel Pairs

Sam gameplay w grze Jewel Pairs jest każdemu dobrze znany, odsłaniają się przed nami plansze, gdzie rozrzucone zostały karty, ale to jakie to są karty tego nie widzimy, zostały wszystkie odwrócone i możemy tylko pojedyncze podglądać za każdym kliknięciem. Odkrycie karty trwa chwilę, więc tutaj wychodzi czarno na białym, że to gra typowo pamięciowa. Każda karta to jakaś postać, wzór, przedmiot, który musimy zapamiętać i poszukujemy na ten całej planszy wszystkich dostępnych par kart. Celem jest znalezienie wszystkich takich par w ciągu jednej minuty (60 sekund). Kart w sumie nie jest dużo, choć z biegiem czasu, a może naszego rozwoju będzie się ich pojawiać coraz więcej. Początkowo zaczniemy od niewielkiej ilości kart, które musimy sparować w te same grupy. Gdy uda nam się już odnaleźć daną parę to zdobywamy punkty, najwięcej ich zdobędziemy w sytuacji, gdy odsłonimy raz za razem kolejne pary, czyli w jednym ciągu zdarzeń. Im dłuższa nasza passa tym więcej punktów zdobędziemy.

Jewel Pairs 002


Jak w każdej grze casualowej tak i w Jewel Pairs mamy do dyspozycji liczne power-up'y, dzięki którym możemy zdobywać o wiele szybciej i o wiele więcej punktów, tak aby za każdym wejściem do gry pobijać kolejne rekordy czy to nasze własne czy należące do naszych znajomych. Z drugiej strony to właśnie zdobyte przez nas punkty sprawią, że z dnia na dzień będziemy przesuwali się wyżej w naszych rankingach. System progresji pozwoli nam odblokowywać kolejne bonusy, które można zakupić zazwyczaj za walutę premium. Na początku będzie to Lightning, po użyciu którego automatycznie usuwana z planszy jest jedna para. Na poziomie 20 będziemy mogli użyć power-up'u, który zatrzyma odliczający czas.

Jewel Pairs 003

Z elementów społecznościowych w grze Jewel Pairs znajdziemy wspominany wcześniej ranking, cotygodniowe turnieje, w których możemy zawsze wziąć udział, ale pamiętajcie, że wygrają tylko najlepsi, albo właśnie Ci, którzy wydadzą najwięcej kasy. W trakcie gry zdobędziemy również różnego rodzaju kolekcje kart, co można sprawdzić w księdze osiągnięć, która dostępna jest w dolnym, lewym rogu ekranu.  Gry podobne