Świat Wildmoon jest pełny różnego rodzaju ludzi i kreatur. Wcześniej panował tutaj pokój, ale teraz stworzenia zamieszukące całą krainę przeistoczyły się w krwiożercze bestie i teraz musimy odbyć podróż po Wildmoon, aby odkryć tajemnicę kryjącą się za ostatnimi wydarzeniami. Gra Jewel Fight: Heroes of Legend należy do gatunku dopasuj 3, ale twórcy połakomili się o dodanie do niej elementów RPG. Wybierz swoją klasę postaci i rozpocznij przygodę, a do pomocy macie nasz mały poradnik, który posłuży wam masą cennych wskazówek.

Uważaj na dopasowania jakie tworzysz, aby uniknąć kontrataku

Podobnie jak w wielu innych grach match 3 RPG mamy do dyspozycji różne umiejętności. Jednakże nasz przeciwnik posiada je również i podobnie jak to jest w naszym przypadku aktywują się one przez kolejne dopasowania. Jeśli potraficie unikać dopasowań na waszą niekorzyść to przejdziecie całą rozgrywkę nie będą nawet draśniętym.

Wystrzegaj się naznaczonych diamentów

Okazjonalnie nasz przeciwnik może oznaczyć danym klejnot. Będziemy go widzieli jako oznaczony czerwonym kołem i powiedzmy sobie szczerze, niekiedy będzie ich całe mrowie. Jednak za każdym dobrym dopasowaniem ich ilość zmniejsza się o jeden. Jeśli ich liczba spadnie do zera to zostanie wywołana masywna eksplozja, a my otrzymamy pokaźną ilość obrażeń.

Jewel Fight 001

Aby uniknąć podobnej sytuacji musimy dopasowywać do siebie oznakowane diamenty i tym samym niszczyć je. Możemy również użyć swoich skilli, aby kupić sobie nieco czasu jak choćby Warrior’s Block, który podnosi licznik o trzy punkty.

WARTO ZOBACZYĆ  Jurassic Park Builder: Najczęściej zadawane pytania

Dopasuj pięć diamentów i zdobądź specjalny gem

Gdy dopasujemy do siebie pięć diamentów utworzy się na ich miejscu jeden specjalny. Posiada on inne zdolności i najczęściej spotykanym specjalnym klejnotem jest biała gwiazda, które zadaje oponentowi pewną ilość obrażeń wraz z upływem czasu. Nie wykonuj żadnych ruchów, a gwiazda załatwi całą resztę za nas. Jeśli życie przeciwnika jest dostatecznie niskie możemy wygrać tym sposobem walkę praktycznie nie robiąc nic.

Ulepszaj systematycznie sprzęt

Nasza zbroja czy broń są bardzo ważne w grze Jewel Fight: Heroes of Legend i jeśli ich systematycznie nie ulepszamy to możemy zacząć przegrywać walkę za walką. Nie przejmujcie się zbytnio amuletami, gdyż przez dłuższy czas nie będzie was stać na ich ulepszenie, a i korzyści z takiej operacji są wątpliwe.

Testuj różne umiejętności

Nowe skille można zakupić na rynku. Niektóre z nich są ciekawą alternatywą dla naszych głównych umiejętności i działają w każdym wypadku nieco inaczej.

[youtube id=”6K4lZoeLoAk” width=”673″ height=”356″]

W trakcie gry/walk zbieramy monety, które można użyć do zakupu nowych broni, zbroi i akcesoriów. Te elementy mogą zwiększyć nasze statystyki wliczając w to punkty życia, atak i obronę. Każdy przedmiot może być ulepszony przez co znacznie zwiększamy ich staty.

Oprócz trybu dla pojedynczego gracza mamy także tryb multiplayer, dzięki któremu możemy rywalizować z prawdziwymi graczami z całego świata. W grze znajdziecie także turnieje i gracz który pokona największą ilość wrogów podczas takich zmagań otrzyma w nagrodę walutę premium.