Jewel Epic jest kolejną grą match-3 ze stajni studia 6waves (Forbidden Garden, Bubble Epic). W grze gracze muszą dopasowywać kostki różnego koloru i kształtu do siebie starajac się przez całą rundę wypełnić określone na początku wymagania, głównie chodzi o zebranie właściwej ilości puktów, które na końcu pozwolą nam uzyskać co najmniej jedną z trzech gwiazdek. Niestety na każdym etapie ilość naszych ruchów jest limitowana, więc trzeba najpierw pomyśleć zanim będziemy na ślepo dopasowywali co tylko popadnie. Limit dotyczy jedynie ilości ruchów, nie mija nam czas, więc czasami warto wszystko dobrze zaplanować.

Recenzja gry Jewel Epic

Tak czy inaczej w Jewel Epic zastosowano tradycyjną metodę już od dawna wykorzystywaną w takich grach typu puzzle. Po prostu łapiemy i przesuwamy określone kwadraciki i zamieniamy je miejscami z sąsiednimi tak, aby ułożyć łańcuch tych samych elementów (co najmniej 3) w linii poziomej czy też pionowej. W ten sposób usuwany daną linię wraz z zawartymi w niej elementami, a wszystkie klocki nad nimi przesuwają się w dół i w dużej liczbie przypadków same się dopasowują do kolejnych dając nam dodatkowe punkty i eliminując automatycznie nowe linie.


mapa

Nie ma tutaj energii, ale jest za to system żyć, mamy ich pięć, ale na szczęście są nam zabierane tylko wtedy jak nie przejdziemy danego etapu, czyli jak nie wykonamy wyznaczonych celi. Jeśli jednak jakimś cudem utracimy wszystkie życia to będziemy zmuszeni poczekać aż się jedno z nich odnowi, mniej więcej 25 minut, a dla tych mniej cierpliwych przygotowano rozwiązanie za które zapłacić trzeba prawdziwą gotówką, ale pomijamy wtedy etap oczekiwania.

Początkowe wymagania do zakończenia danego poziomu nie są wygórowane i pewnie nastawicie się pozytywnie na to, że w szybki sposób uda Wam się przejść z rundy do rundy, ale wchodząc głębiej w rozgrywkę Jewel Epic przekonacie się, że stawiane przed Nami zadania staną się coraz trudniejsza. Przyjdzie nam się likwidować określone elementy, a żeby to zrobić musimy wyeliminować linię tuż obok co już przy ich większej ilości nie jest łatwym zadaniem. Czasami cała plansza będzie pokryta bloczkami okutymi lodem i co wtedy? Łatwy stracić życie nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jak one potrafią w dalszych etapach znikać z naszego konta. Z tego co widziałem są sytuację, w których w poziomie nie ma kwadratowej planszy, a niekiedy wyszukane kształty, które zestresują Was już na starcie.


gra

Gracze mogą wydać nieco realnej kasy na życia, ale nie tylko, możemy dokupić większą ilość ruchów w danej rundzie, ale specjalne przedmioty, które ułatwią nam w znaczący sposób całą zabawę. Na przykład jest item, który zmienia kolor na jaki chcemy określonego klocka. Są także takie, które likwidują wszystkie elementy określonego koloru. Jednak już podczas zabawy w Jewel Epic łącząc linie czerech elementów wyzwalamy różnego rodzaju bonusy, które likwidują nam linię poziomą, albo pionową, są sytuacje, że pozbędziemy się równie dobrze ich obu jednocześnie.

wygrana


Tak czy inaczej gra na Facebooku Jewel Epic jest ciekawą propozycją, w którą mogą zagrać osoby w każdym wieku. Różne etapy, poziomy trudności i ciekawe animacje dadzą nam wiele przyjemności, choć system monetyzacji uroczo próbuje wyciągnąć z nas kasę, ale liczy się gest.


Gry podobne