JetSet Secrets jest nową grą przeglądarkową na facebooku ze stajni produkcji społecznościowych od studia EA, pierwszy raz była zapowiadana w sierpniu tego roku. Jest to gra w ukryte obiekty wzorowana na filmach szpiegowskich z lat sześćdziesiątych. Jeśli nie opuścimy tutorialu to możemy dowiedzieć się z niego wiele ciekawych rzeczy, które wprowadzą nas do tej pasjonującej rozgrywki, wyjaśni nam podstawowe pojęcia, a zresztą sami wiecie na czym polegają wprowadzenia dla początkujących w tego typu grach. JetSet Secrets jednak składa z dwóch elementów, jednym jest wspomniana wcześniej rozgrywka, w której poszukujemy tzw. ukrytych obiektów, a druga cześć to widok izometryczny na sekcje budynku, gdzie możemy postarać się o dodatkowe bonusy, a także mamy możliwość odblokować nową treść i wyrazić samego siebie.

jetset secret gra 001


 

 

Ukryte obiekty w grze mogą wydać się na początku dość konwencjonalne, musimy odnaleźć przedmioty z danej listy tak szybko jak to tylko możliwe, oczywiście można korzystać z licznych power-upów, aby możliwie jak najbardziej przyśpieszyć proces wyszukiwania. Kiedy odnajdziemy już wszystkie przedmioty to zbieramy punkty, które dodawane są do całkowitej puli, a my dodatkowo dzięki temu zbieramy różnego rodzaju trofea. Możemy tutaj również rywalizować z przyjaciółmi, jak się przekonacie podczas gry, że każda plansza ma swojego lidera.


Jednak gra na facebooku JetSet Secrets chroni się przed chronicznym znużeniem swoich graczy mieszając i urozmaicając rozgrywkę, oprócz tryby klasycznego, gdzie z listy podanej na dole musimy odnaleźć wszystkie przedmioty w danym czasie mamy także inne modele zabawy jak Blitz czy też „znajdź różnicę”. W tym ostatnim plansza dzieli się na dwie części, a my musimy oczywiście wskazać wyraźne różnicę między jedną, a drugą połówką. Taka mechanika gry zapobiega problemom jakie można spotkać w podobnych grach jak w Gardens of Time.

 

jetset secret gra 002


 

Jeśli chodzi o budynki w grze JetSet Secrets to sprawa tu jest dość prosta, każdy z nich daje nam wymagane przedmioty do odblokowania ukrytych scen. Dostaniemy tutaj również liczne bonusy, a wszystko po to, aby odnajdywać przedmioty jeszcze szybciej niż dotychczas. Ogólnie sama modernizacja budynków wymaga zbierania różnych zasobów, które można zdobyć poprzez grę, albo równie dobrze możemy poprosić o nie znajomych. Niestety różne działania w grze wymagają od nas posiadanie określonej ilości znajomych i szczerze mówiąc takie działania tutaj są iście upierdliwe.

Poza wymuszonymi zajęciami wspierającymi mobilizowanie społeczności gra JetSet Secrets posiada również możliwość odwiedzania naszych przyjaciół, ale również daje nam możliwość wyzwania raz dziennie dowolnego znajomego w tzw. Friend Files. Tutaj plansza do zabawy jest dobrana losowo i możemy zagrać zupełnie za darmo, bez zużywania energii.

 

jetset secret gra 004

W sumie nie wiem czy będzie odpowiadać Wam taki system zabawy, ale jeśli kochacie takie gry, uwielbiacie poszukiwać to co ukryte, a także kochacie tajemnice, sekrety itp. to gra przeglądarkowa JetSet Secret jest właśnie dla Was.


Gry podobne