Zawsze marzyłem o tym, aby przelecieć się własnym myśliwcem pomiędzy budynkami największych miast na świecie i włączyć się do walki. Jednak obecnie nie posiadam ani myśliwca, ani nie ma miast, których trzeba bronić, więc pozostaje mi jedynie zabawa w wirtualnym świecie. Za sterami własnej, bojowej maszyny latającej zasiądziemy dzięki firmie Catapult King, która wydała na Android jak i na iOS grę Jet Run. Wskoczymy za pulpit latającej maszyny i mamy tylko jedno zadania, musimy bronić miasta przed wrogami, którzy chcą je przejąć.

W rzeczywistości wątpię, aby ktoś odważył się lecieć myśliwcem tak nisko, aby omijać kolejne drapacze chmur, ale w omawianej aplikacji mamy taką możliwość, choć dalej kolizja z budynkiem skończy się dla nas jedną, wielką eksplozją. Dodatkowo zabawę utrudnia Statek Matka najeźdźców z kosmosu, z którego wystrzeliwane są pociski w naszym kierunku. Kierujemy swoim samolotem za pomocą ruchów palca po ekranie dotykowym i lepiej jak najszybciej nabrać w tym wprawy bo inaczej zginiemy marnie. Wbrew pozorom kontrola nas myśliwcem jest prosta i raczej dość szybko ją opanujemy.


jet run 1

W trakcie gry możemy ulepszać nasz samolot, dokładać do niego dodatkowe rakiety, aby jeszcze skuteczniej niszczyć obcych zagrażających całemu miastu. W późniejszych etapach odblokujemy specjalne wspomagacze i kolejne zdolności, co znacznie ułatwi nam całą zabawę. Nie liczcie na wciągającą i wzruszającą historię, ani na zajebistą grafikę, za to to co mamy posiada niezłe przyśpieszenie nawet w HD. Dodatkowo swoje osiągnięcia i rekordy możemy porównywać z tymi zdobytymi przez znajomych, którzy również rozpoczęli zabawę w tej niecodziennej rozgrywce.

Mimo wszystko w Jet Run, o ile szukacie jakiś porad i wskazówek do owej gry, warto nie za bardzo skupiać się na ostrzale ze statków kosmitów, groźniejsze tutaj są przeszkody, wieżowce itp. Technicznie rzecz ujmując im dłużej lecimy tym więcej zarabiamy punktów, a przecież możemy dzięki ekranom dotykowym dość precyzyjnie reagować na kolejne zmiany kierunku lotu.


jet run 2

Zauważcie także, że już w pierwszych minutach gry możemy rozpoczynać zadania, za które otrzymamy medale jak i punkty doświadczenia. Jeśli chcecie szybko zdobywać nowe poziomy, nieco podkręcić cała rozgrywkę to będzie wam potrzebne doświadczenie, a wykonywanie zadań to w tym przypadku najszybsza metoda na to. Medale dostaniemy także za pomniejsze rundy i za zabijanie bossów (tutaj liczmy medale w setkach o ile uda nam się pokonać bossa).

Medali w Jet Run używamy właśnie do wspomnianych wcześniej ulepszeń naszego arsenału. Ulepszymy dzięki nim także nasze power-upy jak „slow motion”, który potrafi spowolnić czas, jak i całą rozgrywkę dzięki czemu łatwiej nam unikać kolejnych przeszkód. Podobnie jak magnes w Subway Surfers, który przyciągał mijane przez nas monety działa tutaj „tractor beam” – przyciąga do nas wszystkie medale jak i inne przedmioty, które możemy zbierać.


jet run 3

W walkach z bossami ważne jest, aby skutecznie unikać strzałów z lasera, a pomiędzy jednym a drugim atakiem uderzać w niego tyle razy ile tylko to możliwe. Fakt jest taki, że każdy nasz strzał zadaje dla bossa niewielkie obrażenia, ale po serii ataków powinniśmy sobie z każdym spokojnie poradzić.

Możemy pobrać za darmo grę Jet Run na Androida z serwisu Google Play.


Gry podobne