W tym poradniku do gry Clash Royale opisze darmowe sposoby na zdobywanie większej ilości diamentów (gemów) jak i złota. Jeśli znacie inne sposoby to proszę napiszcie o nich w komentarzach pod artykułem.

Czym jest złoto?

Złoto to podstawowy surowiec w grze Clash Royale. Złota można używać do ulepszeń kart, zakupu kart ze sklepu gry czy też do tworzenia klanu. Złoto znajdziemy w skrzyniach, dostaniemy je podczas oddawania kart do klanu jak i zarobimy je w walkach z innymi graczami. Jeśli mamy nadmiar gemów (diamentów) to kupimy za nie także nieco tego żółtego kruszcu.


Jak zdobywać złoto?

  • Złoto znajdziemy w każdej skrzyni z wyjątkiem epickich i legendarnych. Ilość znalezionego złota zależy od rodzaju skrzyni jak i od areny, na której ją zdobyliśmy.
  • Złoto zdobędziemy także oddając karty do swojego klanu. Za każdą normalną kartę otrzymamy 5 sztuk złota, 50 za rzadkie i 500 za każdą epicką kartę.
  • Gdy już mamy maksymalną ilość kart to każda dodatkowo zdobyta kopia automatycznie zamieniana jest na złoto. Dostaniemy tak 5 sztuk złota za normalne, 50 za rzadkie, 500 za epickie i 20 000 za legendarne.
  • Złoto dostaniemy w nagrodę za zwycięstwo na arenie, w walkach 2vs2 jak i z globalnych / prywatnych turniejów.

Jak zdobywać darmowe gemy / diamenty?

Gemy to waluta premium w Clash Royale. Zabawę w grze rozpoczynamy z setką diamentów. Dodatkowo można zdobywać z otwierania skrzyń, wykonywania zadań czy zakupu za prawdziwe pieniądze. Diamenty używane są do natychmiastowego odblokowania skrzyń, ich zakupu jak i do zakupu złota i wielu innych czynności.

Diamenty dostaniemy także jako nagrodę w specjalnych wyzwaniach / eventach.


Gry podobne