Trofea w grze Hero Zero możemy zdobywać w walkach drużynowych. Oczywiście drużyna przeciwna powinna mieć w swoim posiadaniu jakieś trofeum, abyśmy mogli je zdobyć – o ile uda nam się wygrać. Trofea przydzielane są losowo przy starcie nowego serwera i może ich być maksymalnie 50. Jeśli przydzielone trofeum przy pierwszych walkach będzie wydawało się Wam nietrafione to za 40 oponek  można je usunąć (wypuścić). Trofeum można usunąć, kiedy dla Waszej drużyny nie są planowane żadne walki drużynowe. Pamiętajcie, że po usunięciu drużyna traci bonus, a wypuszczone trofeum będą mogły wygrać inne drużyny.

Miejsca na trofea

Każdy kto zakłada drużynę z pewnością zauważył, że wraz z jej założeniem otrzymujemy 2 wolne sloty na statuetki. Drużyna może mieć więcej slotów poprzez zwiększanie procentowego rozwoju całej drużyny.


  • 3-ci slot odblokowuje się gdy drużyna posiada co najmniej 30% rozwoju
  • 4-ty slot gdy drużyna posiada co najmniej 50% rozwoju
  • 5-ty slot gdy drużyna posiada co najmniej 98% rozwoju

Każda figurka (czyt. Trofeum) obniża nasze statystyki o określony % – co dotyczy wyłącznie walk drużynowych. Im więcej drużyna posiada trofeów, tym więcej % jest obniżanych. % kumulują się, czyli mając 2 statuetki mamy obniżone staty o sumę % z obydwu statuetek.

Jeśli nie mamy wolnego slotu to nawet po wygranej walce drużynowej nie otrzymamy statuetki.

Oczywiście w zależności od rodzaju trofeum, dostajemy również bonusy, a kary naliczane są jedynie do walk drużynowych – warto zapamiętać, aby się później nie zdziwić.


W Hero Zero rozróżniamy cztery kategorie trofeów:

Energia (sztuk 15)  – dodaje nam +20 pkt do obecnego stanu energii maksymalnej, ale obniża umiejętności o -10% w walkach drużynowych.


Trening (sztuk 15)  – dodaje +5 jednostek motywacji, ale obniża umiejętności o -15% w walkach drużynowych.

Odwaga (sztuk 10)  – dodaje +20 odwagi do walki, ale obniża umiejętności o -7% w walkach drużynowych i mamy -2 do zużycia odwagi do walki.

Pojedynki i walki ligowe (sztuk 10) – dodaje +25% nagrody przy pojedynkach i walkach ligowych, ale obniża o 12% umiejętności w walkach drużynowych.

* Obrazki pobrane zostały z oficjalnego forum gry Hero Zero


Gry podobne