W Hex Commander klejnoty to praktycznie najważniejsza waluta, która pozwala rozwijać naszgeo bohatera jak i dowodzone przez niego oddziały. Bez klejnotów nie odblokujemy nowych budynków jak i kolejny jednostek do walki. Na całe szczęście w grze jest kilka sposób, aby zdobywać je za darmo, ale najważniejszą wskazówką w dzisiejszym poradniku jest to, abyś nie wydawał posiadanych już klejnotów na głupoty i należy każdy wydatek przemyśleć kilka razy, gdyż decyzji podjętej raz nie możesz już wycofać.

Dzięki możliwości ponownego przechodzenia wybranej misji możemy zagrać w nią na nowo, ale ze zwiększony poziomem trudności. Na poziomie średnim jak i trudnym mamy szansę uzyskać dodatkowy klejnot i o wiele więcej monet niż wcześniej. Pamiętajcie jednak, że w misji nie zmieniają się pozycje wojsk wroga, ale wzrasta ilość posiadanych przez niego jednostek jak i ich siła. Wykorzystaj możliwości ponownego rozgrywania misji jeśli w trakcie kampanii trafisz na misję, której nie będziesz mógł przejść, w ten sposób się wzmocnisz i będziesz mógł po pewnym czasie stanąć ponownie w szranki.


Pamiętaj także, że w swoim mieście masz Jubilera. Budynek ten pozwala nam zamieniać posiadane złote monety na kryształy. Podobnie można zamienić kryształy na monety. Na bardzo trudnych poziomach misji dostajemy jedynie monety, więc ich nadmiar można wykorzystać do takiej zamiany. Klejnoty nie są tanie, ale czasami to jest najlepsze wyjście, gdy ich brakuje.


Na Targu Imperialnym możemy kupić klejnoty za prawdziwe pieniądze, ale traktujcie to jako rozwiązanie ostatecznie. Moim zdaniem szkoda wydawać kasę na tego rodzaju gry.


Gry podobne