Wielu fanów gry Goalunited zastanawia się czy można za darmo zdobywać GU Gwiazdy i poniekąd odpowiedź brzmi nie, choć co jakiś czas pojawiają się wyjątki od tej reguły i realnie da się zdobyć Gu Stars za darmo, ale w niewielkich ilościach. Na samym początku jednak powiem, że najpewniejszym sposobem na ich zdobycie jest ich zakup w sklepie gry. 

Za darmola dostaniecie je w niektórych krajach w specjalnych wydarzeniach. Niekiedy podczas próby zakupu gwiazd pojawiają się opcję od SponsorPay, w których za wykonanie jakiś tam akcji możemy w nagrodę dostać GU Gwiazdy. Radzę jednak wybierać te opcję, które wymagają wypełniania ankiet, gdyż cała reszta jest jedynie pozornie darmowa.


Wielu graczy mówi również o możliwości zdobycia wspomnianych gwiazd dzięki kart z osiągnięciami, a głównie dzięki ich sprzedawaniu. Osobiście, na waszym miejscu sprawdziłbym także bramki treningowe, również tak zdobędziecie nieco GU za darmochę.

GU Gwiazdy

Jeszcze pozostała nam jedna kwestia do omówienia, o której wspomina wielu użytkowników. Wielu z was chciałoby przenieść GU Gwiazdy na inne konto, przetransferować je – niestety nie jest to możliwe, ale jest po części możliwe obejście tego systemu. Otóż wyobraźcie sobie, że na koncie macie 100 gwiazd, likwidujecie je i w zamian na adres e-mail otrzymujecie specjalny kupon o wartości GU jakie pozostały na usuwanym koncie. Wtedy możecie zarejestrować nowe konto (ważne aby na ten sam adres e-mail na który dostaliście kupon) i wtedy możecie odzyskać GU Stars, które mieliście na wcześniejszym koncie.Gry podobne