Kiedy masz silną armię, twoja pozycja w Infinity Kingdom staje się w miarębezpieczna, ponieważ zniechęca to większość graczy do atakowania Twojego miasta, ale pamiętaj, że zawsze znajdzie się ktoś silniejszy, więc niech Twoja duma nie uśpi czujności.

Pierwszym krokiem do zdobycia silnej pozycji w grze jest stworzenie silnej armii, która będzie w stanie obronić twoje królestwo przed nadchodzącymi zagrożeniami. Ta armia powinna również być w stanie atakować inne królestwa bez ponoszenia zbyt wielu ofiar. Gracze z potężnymi armiami są często tymi, którzy są w stanie wygrać grę na koniec każdego sezonu.


Budowanie silnej armii to nie tylko kwestia posiadania dużej liczby żołnierzy stłoczonych w kolejnych oddziałach. Podczas tworzenia skutecznej strategi, zdolnej zarówno odeprzeć siły wroga, jak i przejąć inne królestwa, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Nowi gracze często pomijają niektóre z podstawowych kroków, ponieważ są zbyt zajęci innymi gałęziami rozwoju i kombinują jak tu zarządzać zarówno zasobami ekonomicznymi jak i wojskowymi jednocześnie. W tym poradniki pokażemy Cię, jak stworzyć najsilniejszą armię w Infinity Kingdom.

Badaj technologie z rozwagą

Choć większość z Was myśli, że liczebność armii jest jej siłą to muszę Was zmartwić, to nie to się tutaj liczy. Jakość żołnierzy często wygrywa z ilością i często mała armia powala na łopatki o wiele liczebniejsze oddziały wroga złożone ze znacznie słabszych jednostek. Aby stworzyć potężną armię, musisz ulepszyć statystyki każdego żołnierza, badając nowe techniki wojskowe w Akademii.


Badanie technologii może być bardzo kosztowne i będzie nas kosztować dużo żelaza. Zanim nadasz priorytet badaniom nad rozwojem wojsk, upewnij się, że twoja ekonomia jest w stanie utrzymać tą armię. W przeciwnym razie powinieneś wstrzymać się z badaniami nad armią do czasu zakończenia badań nad ekonomią, chyba że inny gracz ciągle cię atakuje. Postaraj się określić, jakich rodzajów żołnierzy używasz najczęściej w swoich oddziałach, następnie ustal priorytety modernizacji tych jednostek, aby zmaksymalizować ich wydajność.

Ulepszaj Nieśmiertelnych

Nieśmiertelni kontrolują twoją armię pod względem wydajności jak i wielkości. Jeśli masz nieśmiertelnego wyższego poziomu, oznacza to, że może dowodzić większą liczbą żołnierzy i zwiększać całkowitą liczebność armii. Nawet jeśli masz maksymalną liczbę żołnierzy na swoich poligonach, nie będzie to wiele znaczyło, chyba że zostaną przydzieleni do nieśmiertelnego. Celem posiadania dużej liczby żołnierzy na stanie jest zapewnienie, że nawet jeśli nieśmiertelny straci część żołnierzy w potyczce, będzie mógł natychmiast uzupełnić ich liczebność.


Poprawny dobór jednostek w drużynie

Istotnym czynnikiem w budowaniu armii jest organizowanie składów, aby dystrybucja i premie były bardziej efektywne. Powinieneś priorytetowo traktować regularne wzywanie swoich nieśmiertelnych, abyś mógł zbierać różne ich typy. Każdy nieśmiertelny będzie miał zestaw żołnierzy, więc im więcej masz wyborów, tym łatwiej będzie zorganizować swoje wojska. Oto kilka czynników, które możesz wziąć pod uwagę, aby poprawić skład swojej drużyny, a tym samym zmaksymalizować siłę swojej armii.

Bonus od żywiołu (Efekt aury)

Każdy nieśmiertelny jest dopasowany do określonego żywiołu (atrybut żywiołu): wiatru, ognia, wody czy ziemi, błyskawicy, świętości lub cienia. Żywioły to wyjątkowy elementy gry. Oddziałują na siebie, a każdy ma swoje mocne i słabe strony. Wystaw Nieśmiertelnych o tym samym atrybucie, aby zwiększyć moc bitewną twoich jednostek. Posiadanie wielu nieśmiertelnych tego samego żywiołu w tej samej drużynie zapewni zarówno zwiększenie obrażeń, jak i premię do redukcji obrażeń zadawanych przez przeciwnika. Posiadanie czterech nieśmiertelnych i jednego smoka tego samego żywiołu zapewni najwyższy bonus do statystyk, więc postaraj się jak najszybciej skompletować taki skład drużyny.

Wystaw jednocześnie 3 oddziały tego samego żywiołu, a wszystkie jednostki otrzymają premie: Obrona fizyczna Nieśmiertelnego +20% i Obrona magiczna Nieśmiertelnego +20%.

Wystaw jednocześnie 4 oddziały tego samego żywiołu, a wszystkie jednostki otrzymają premie: Obrona fizyczna Nieśmiertelnego +20% i Obrona magiczna Nieśmiertelnego +20%.

Wystaw jednocześnie 5 oddziałów tego samego żywiołu, a wszystkie jednostki otrzymają premie: PŻ jednostki +10%.

Właściwa dystrybucja jednostek

Na początku gry najprawdopodobniej będziesz mieć tylko jednostki takie jak kawaleria i łucznicy. W zależności od frakcji, do której dołączyłeś na początku gry, będziesz chciał dodać nieśmiertelnych, którzy wykorzystują inne wojska, takie jak tarczownicy lub włócznicy, aby zmaksymalizować statystyki swojej drużyny.

Smoki to kwintesencja każdej silnej armii. Aby ulepszyć smoki poza poziom 4, musisz zaoszczędzić na Kryształy Duszy Smoka. Możesz je znaleźć na Rynku lub pokonując bossów na mapie (co jest znacznie trudniejsze). Upewnij się, że zawsze próbujesz zdobyć wszystkie kryształy Duszy Smoka na rynku, nawet jeśli nie posiadasz jeszcze smoka tego żywiołu. Takie działanie ma zapewnić szybsze ulepszania smoka powyżej poziomu 4.

Ulepszaj koszary

Ulepszanie koszar o 10 poziomów zwiększy jakość twoich żołnierzy. Dobrym sposobem na wykorzystanie tego jest wypełnienie terenów szkoleniowych żołnierzami, zanim ulepszysz koszary. Rozbudowa koszar automatycznie awansuje wszystkie istniejące oddziały w twojej armii. Nie próbuj jednak spieszyć się z rozbudową do 10 poziomu bez wcześniejszej stabilizacji swojej pozycji ekonomicznej, aby nie stracić zbyt wielu zasobów, próbując wyszkolić drogie wojska w swojej armii.

Nie zapomnij o solidnej obronie

Aby Twoja armia była chroniona przed napastnikami, musisz budować obronę i fortyfikacje, ulepszając swoje mury i budując pułapki. Utrudni to wrogom oblężenie twojego królestwa, nawet jeśli mają wyższy poziom niż ty. Jest to również powód, dla którego obrońcy mają ogromną przewagę w walce. Nie zapomnij obsadzić fortyfikacji żołnierzami, gdy wróg idzie z atakiem lub gdy planujesz być AFK (pozostawiasz grę bez nadzoru).

Oszacuj poprawnie koszty wojny

Wojna nie jest czymś, na co możesz zdecydować się nie ponosząc żadnych konsekwencji. Wojna jest droga, ponieważ będzie cię kosztować dużo żołnierzy i zasobów. Zdecyduj, czy koszt tej wojny jest wart strat, które poniesiesz. Często istnieją ukryte koszty wojny, takie jak zdenerwowanie silnej gildii lub zerwanie stosunków dyplomatycznych z inną osobą. Przed przystąpieniem do bitwy rozważ każdą możliwość, aby ostatecznie nie pożałować swojej decyzji. Mądrzy władcy zawsze wiedzą, jakie bitwy warto rozgrywać.


Gry podobne