Kiedy pierwszy raz wejdziecie do gry The War Z (Infestation) mamy latarkę w dłoniach (zgaście ją od razu przyciskiem f), bandaże, sodę i musli. Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to poszukać schronienia, po drodze może uda nam się znaleźć jakiś sprzęt. Z ważniejszych zapasów jakie musimy posiadać można wymienić wodę i jedzenie, broń, bandaże i antybiotyki. Oczywiście musimy zapamiętać drogę do swojego schronienia, nie ważne czy sami je stworzymy czy skorzystamy z jakiegoś wyszukanego miejsca.

Dobrze jest także poszukać innych ocalonych, ale nie ufajcie nikomu, pozory mogą mylić.


Jesteśmy teraz gotowi przetrwać pierwszy dzień w świecie osaczonym przez zombie.

Pierwsze kroki

Jak pewnie zdążyliście zauważyć zombie mogą nas zarówno wywęszyć jak i zauważyć. Tak czy inaczej musimy być ostrożni, aby uniknąć wykrycia. Bezpiecznie jest chować się w wysokiej trawie, albo poruszać się po zalesionym terenie. Do miasta wchodzimy w ostateczności i to wtedy, gdy mamy już broń, albo wiemy gdzie ją szybko znajdziemy. Zombie słyszą nas o wiele wyraźniej jeśli poruszamy się po twardej powierzchni, tak więc jezdnia, chodnik – to zawsze odpada. Według zapewnień dewelopera zombiaki nas nie widzą dopóki nie narobimy na tyle hałasu, aby zwrócić na to ich uwagi. Dziwne jest póki co, że nie czują naszej obecności, mowa tutaj o zapachu, ale podobno taka funkcja ma się pojawić niedługo w grze.


 

Nasz mały survival

Kiedy tylko zaczynamy swoją karierę w Infestation to mamy już minimalne zapasy wody, pożywienia i apteczkę ze sobą. Jednak to tylko kropla w morzu i szybko musimy się postarać uzupełnić nasze zapasy, a do tego musimy odszukać w okolicy jakieś miasto, albo wioskę. Jednak w takich miejscach aż roi się od zombie dlatego trzeba być bardzo ostrożnym, aby nas nie zobaczyli, ani nie usłyszeli. Tutaj przyda się znajomość klawiszologii i tak unikając zombie przyda nam się

Jeśli spotkamy innego gracza to jest to w 95% prawdopodobne, że ma on przy sobie bron i zechce nas zabić. Spotykając w mieście gracza także nie czujmy się bezpiecznie, pewnie jak i my szuka on tutaj zapasów, więc raczej nie zawaha się, aby odstrzelić nam łeb. Także miasto to trzy niebezpieczeństwa: Zombie, gracze i pułapki w budynkach (czasem nie ma innych dróg ucieczki). Wiedza o każdy z okolicznych budynków jest na miarę złota. Najczęściej znajdziemy w grze wodę i jedzenie. Jeśli chodzi o broń to chyba najciężej ją odszukać, ale w razie potrzeby kierujcie się na posterunek policji, albo do magazynów z jedzenie. Ale w tych miejscach najwięcej jest innych graczy, którzy wsadzą nam zapewne kulkę tu i tam.


Tak czy inaczej niby jest to gra o zombie, powinniśmy walczyć z nimi, ale szybko się przekonacie, że więcej czasu spędzicie na walce z innymi graczami niż umarlakami i teraz zadajcie sobie pytanie, czy w prawdziwym świecie nie byłoby tak samo?

Podpowiedzi i wskazówki

Dołączając do klanu w Infestation znajdziemy na pewno przyjaznych graczy

Nie ufaj nikomu, nawet w 100% nie ufaj członkom klanu

Pamiętaj, że zdania: „Jestem przyjaźnie nastawiony…” w 99% przypadków znaczą to samo co: „chodź frajerze odstrzelę Ci łeb”!

Jeśli jednak masz zaufanych ludzi to postaraj się o teamspeak, skype, albo i inny środek szybkiej komunikacji ze znajomymi w grze.


Gry podobne