Imperium Stylu gra, która za granicą jest bardziej znana jako Lady Popular od studia XS Software, to samo studio, które wydaje chociażby taki hit jak Managore czy też Nemexia. Kiedyś ktoś ją określił jako przeglądarkową strategię, ale w sumie nie widzę tutaj żadnych elementów jakie mogą nawiązywać choć po części do strategii.

Opis gry Imperium Stylu

Dla mnie jest to gra dla dziewczyn, o modzie, o urodzie, gdzie każda kobieta może stworzyć własnego awatara i ruszyć w świat pełen makijaży, imprez klubowych, walk na popularność. Produkcja daje nam możliwość kreowania praktycznie każdego szczególiku od wyglądu naszej damy po jej zachowanie i cechy osobiste. Na starcie mamy do wyboru kilka rodzai fryzur, twarzy, a to co Wam się najbardziej spodoba to tysiące różnych kosmetyków tak, abyście mogli stworzyć jak najlepszy makijaż. Nie zapomniano również tutaj o ubraniach, butach itp. Każdy dodatek jest tutaj dostępny i czeka na Was, użyjcie ich tworząc własne kreacje.


Imperium Stylu (Lady Popular) 1

Dla tych co poczują się zagubieni uruchamiając pierwszy raz grę Imperium Stylu przygotowano samouczek no i łatwy do zrozumienia interfejs gracza. Czy chcesz dziś, aby to właśnie Twoja postać została tą najpiękniejszą, najseksowniejszą i najpopularniejszą dziewczyną w mieście? To wszystko zależy od nas samych, od tego jak poprowadzimy naszą dziewczynę, a skupić się warto na kilku jej ważnych cechach, które w miarę rozgrywki będziemy rozwijać. Są to między innymi: szczęście, zdrowie, głód i pragnienie.

Sam poziom w grze może i po części określa nasz rozwój, ale nie jest tutaj jego głównym wyznacznikiem. Jeśli chcemy levelować naszą Panią musimy najlepiej wykonywać wszystkie dostępne tutaj zadania. Jeśli awansujemy to możemy liczyć na dość ciekawe nowości, gdzie przy wyższym poziomie odblokuje nam się budowa większych domów, dostaniemy propozycję lepszej pracy i tak dalej.


Dzięki pracy nasza postać w Imperium Stylu może poczuć choć troszkę niezależności, ale żeby dostać pierwszą posadę musimy odbyć liczne kursy, nikt nie przyjmie ciemnej masy. Jednak te lepsze kursy wymagają określonego poziomu naszej inteligencji IQ no i pewnego wyrobionego już poziomu. Za naszą pracę dostajemy wynagrodzenie, ale nie musimy chodzić do pracy po 8h dziennie, idziemy gdy mamy ochotę, ale tak naprawdę im więcej pracujemy tym więcej zarabiamy – co raczej jest logiczne.

Imperium Stylu (Lady Popular) 2

Możemy również nieco zabić czasu grając w jedną z dziesięciu rożnych mini gierek wliczając w to Sudoku, Koncentracje i puzzle, ale znajdziecie tutaj masę innych aplikacji, które niekiedy wydają się o niebo lepsze od gry głównej. Powiem Wam, że jedno co mnie martwi w Imperium Stylu to fakt, że ta cała pogoń za modą i urodą idzie czasami za daleko, czasami dziewczyny po prostu za bardzo wcielają się w swoją rolę, co mnie bardzo martwi, bo jaka nam teraz młodzież rośnie?


Dodatkowo zastanawiam się kto tutaj kupuje walutę premium (Diamenty), oczywiście jest masa sposobów na darmowe diamenty, niekoniecznie nielegalne, ale w tego typu grze kupować coś za prawdziwą kasę? No dajcie spokój, a znam sporo kobiet, które chętnie pozbywają się zawartości portfela.

Imperium Stylu (Lady Popular)

Mimo to, gra Imperium Stylu nie jest taka tragiczna i jako produkcja typowo dla dziewczyn spełnia swoją rolę idealnie. Każda fanka mody i dbania o swoją urodę na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie. Co do grafiki to nie chcę się wypowiadać, nic tutaj nie ma idealnie wykonanego, zresztą, kogoś kogo interesuje ta gra nie zwraca i tak na to uwagi.


Gry podobne