Wojna pustoszy galaktykę Maelstrom, trzy wielkie frakcje walczą o władzę, a Imperium jest już dziś na wyciągnięcie ręki. Twoja frakcja Cię potrzebuje! Imperium: Galactic Wars to gra sci-fi o charakterze strategicznym ze stajni studia Kabam (Hobbit Armies). W tej produkcji na przeglądarkę jako gracze budujemy naszą bazę gwiezdną, w której następnie powstanie cała flota. Samodzielnie zaprojektujemy i stworzonym potężne statki i dołączymy do epickich walk w czasie rzeczywistym przeciwko innym graczom.

Nasza strategia zależy od wyboru frakcji jaki dokonamy na samym początku zabawy, do wyboru mamy Intergalactic Alliance, Sovereignty i Tyrannar Empire. Każda walka w dziś omawianej grze tworzy dla nas nowe, unikalne wyzwania. Ale niestety, nawet najlepsza strategia bez odpowiedniego zaplecza wojskowego (statki kosmiczne) na nic się nie zda. Jednak znajdziemy tutaj mnóstwo opcji pozwalających na indywidualny sposób budowania, kreowania armii, dzięki czemu możemy zdefiniować własny styl gry za pomocą kilku prostych decyzji. Oczywiście do posiadania ogromnych flotylli daleka droga i przyjdzie nam się wiele tygodniu rozbudowywać swoją bazę, budynek za budynkiem, cegiełka za cegiełką.


Imperium Galactic Wars 001

Recenzja gry Imperium: Galactic Wars

Wróćmy na chwilę do samych frakcji. To dość ciekawy temat i warto przy tym się na moment zatrzymać. InterGalactic Alliance w skrócie IGA to sojusz, który został uformowany przez Ziemian, Oberan i Thanerian. Jednym słowem, program mają jak z kiepskiej telenoweli – bronić uciśnionych i przynieść pokój całemu światu. Kolejną frakcją jest Sovereignty, dla których liczą się tylko zyski i nie pałają miłością do każdego jak Teletubisie. W skład tej zachłannej grupy wchodzą rasy Malus, Veil i So'toth. Ostatnią, trzecią z kolei frakcją jest Tyrannar Empire – grupa zapalonych wojskowych, których ambicje wyrastają z deczka za daleko. Podobno mimo swojej waleczności pałają niewiarygodnie silną przyjaźnią do pozostałych dwóch ugrupowań. W ich skład wchodzą rasy takie jak: Ared Magna (specjalizacja – walka wręcz), Regulans (specjalizacja – walka mieczami) i Lacerta (specjalizacja – taka żywa tarcza – obrona).

Imperium Galactic Wars 002


Po naszym wyborze (tylko co tu wybrać?) ruszamy do pracy, czyli do budowania naszej bazy kosmicznej. W grze Imperium: Galactic Wars najważniejszym z budynków jest centrum dowodzenia. Podnosząc poziom tej struktury odblokowujemy większą ilość dostępnych budynków, nowe ulepszenia i badania, a także dodatkowe funkcjonalności w całej grze. Shipyard to miejsce, w którym budowane i projektowane są dla nas statki kosmiczne. Każda stworzona jednostka posiada dwa puste sloty, jeden na broń, a drugi na tarczę, opancerzenie – jak zwał tak zwał. Mamy również masę przeróżnych typów statków, ale głównie to my jako gracze możemy zdecydować do czego będą służyć i jak – mamy pełną opcję personalizacji.

Kiedy mamy już na tyle sił, aby rozpoczynać walkę to naszym jedynym celem staje się zniszczenie wszystkich statków wroga, ale tutaj nasze jednostki atakują automatycznie wroga. Oczywiście dodano opcję manualnej kontroli nad przebiegiem walki, ale nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Jednak jeśli złapiemy nieco wprawy to w ten sposób bardzo łatwo jest unikać obrażeń przesuwając systematycznie swoją flotę. Zwycięzca po walce dostaje masę doświadczenia no i oczywiście zdobyte surowce.

Imperium Galactic Wars 003


Mapy w grze Imperium: Galactic War są dość sporych rozmiarów, ale nie pogubimy się, a może własnej floty, gdyż dodano specjalny przycisk, który automatycznie wskaże nam położenie naszych statków. Oczywiście jak w każdej prawdziwej grze MMO tak i tutaj możemy zakładać sojusze wraz z innymi użytkownikami, wtedy walka jest o wiele łatwiejsza, a jeśli nie wiecie jak to zrobić, jak założyć, albo znaleźć odpowiedni sojusz to warto przeczytać odpowiednie tematy na oficjalnym forum gry.


Gry podobne