Immortal King jest grą via www, której fabuła została osadzona w czasach mitycznych bogów greckich i już na samym początku musimy wybrać bóstwo, któremu będziemy wiernie służyć. Od właśnie tego wyboru będzie zależeć na jakiej ziemi wylądujemy, gdyż świat jest tutaj podzielony na tereny pod mocą Zeusa, Hadesa i Posejdona. Jeśli chodzi o początku w grze to na pochwałę zasługuje bardzo dobry tutorial, który za pomocą wielu misji pozwoli nam się zapoznać z podstawowymi systemami jakie mamy w Immortal King. Zostaniemy rzuceni do walk, gdzie zobaczymy dość dobre animacje, a także dowiemy się jak zatrudnić bohaterów i jak sprawić by stawali się coraz potężniejszymi przywódcami naszej armii. Poznamy co to szyk, jak ustawić w nim bohaterów, a także jak wykuwać im coraz to potężniejszy ekwipunek. Co najlepsze początkowy sprzęt otrzymamy już podczas pierwszych misji.

Jeśli chodzi o sam system bohaterów to tutaj mamy świetne pole do popisu dla naszego strategicznego umysłu. Wyobraźcie sobie, że oddano nam tutaj do użytku aż 137 różnych bohaterów, z unikalnymi cechami, a czym się wyróżniają? A tym, że jeden z nich będzie idealnym tankiem, czyli spora ilość życia, dużo obrony co sprawia, że uderzenia wroga napotkają mur praktycznie nie do przebicia, o ile dobrze rozwiniemy naszą postać, ale taki boss z wojskiem może naprawdę długo utrzymać się podczas walki. Inny bohater jak np. Kleopatra będzie czyniła nasze oddziały praktycznie nieosiągalne, dzięki swojemu sprytowi i dobrej zdolności uniku. Inni bohaterowie będą charakteryzować się wysokim atakiem czy precyzją, ale na uwagę zasługuje Augustus, który łączy finezję i zdolności wszystkich pozostałych, co sprawia, że chętnie jest wykorzystywany przez wielu graczy. Bohaterów możemy zarówno zakupić jak i zdobyć podczas wygranej bitwy z innym graczem, a rodzaj danego bossa, który będzie dostępny zależy od tego czy wybierzemy Piekło, Niebo czy Ocean. Mogą być oni szkoleni, ale jeśli jesteście graczem VIP to te możliwości drastycznie wzrastają. Po każdym przeszkoleniu wskaźniki bohatera wzrastają, co też podnosi jego wartość bojową. W Immortal King dostaniemy do naszej dyspozycji różnorodny ekwipunek: broń, zbroję a nawet konie. Musimy odpowiednio dobrać wszystkie elementy, aby wzmocnić herosa, a każdy z nich ma swój charakterystyczny kolor i to od niego zależy moc elementu. Ale oprócz bossa to i ulepszać można tutaj także ekwipunek, który kujemy aby podnieść jego wartości.


Innym elementem troszkę ograniczającym czynności jest tzw. czas odświeżania, który musi minąć abyśmy mogli wyruszyć na kolejny atak czy wyprawę poza miasto. Można go skrócić za pomocą złota, albo użyć funkcji FastTrack.

Rangę w grze określa wskaźnik Prestiż. Im wyższy jest on, tym wyższa jest nasza ranga. Codziennie możesz odbierać wynagrodzenie. Wraz z nową rangą, możesz też uzyskać nowego Herosa, zwiększyć maksymalną liczbę herosów którymi możesz dysponować oraz zwiększyć maksymalny obszar ziemi uprawnej którą możesz zdobyć.

Gra Immortal King jest zupełnie darmowa, a inne jej cechy, które mogą należeć do najważniejszych to jak już wspomniałem wcześniej duży zakres herosów, ponad 10 szyków walki i 100 bossów, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, a także odtworzono tutaj 13 wielkich historycznych bitew, co sprawia, że rozgrywka staje się interesująca. Gra zasługuje na uwagę wszystkich strategów, gdyż rozgrywka w dużej mierze różni się od jej podobnych gier. Zapewnioną mamy tutaj zabawę na wiele długich godzin, a nasz umysł tutaj na pewno nie zazna odpoczynku.Gry podobne