Idealna Pani Domu na NK do jedna z najnowszych gier na tym portalu, którą spokojnie mogę zaliczyć po części do Hidden Object jak i do aplikacji typowych z elementami gier puzzle. Pewnie od razu skojarzyliście tytuł z popularnym w Polsce programem „Perfekcyjna Pani Domu” i w sumie sam zastanawiam się dlaczego wstawiono Idealna, zamiast Perfekcyjna, ale mniejsza z tym. Tytuł angielski gry to Ideal Housewife, więc może dlatego? Tak czy inaczej jak większość programów telewizyjnych tak i ten nie jest pomysłem Naszych rodaków, a tylko kolejnym chłamem na zagranicznej licencji.No to już doszliśmy do tego, że gra którą Wam dziś prezentuje powstała na bazie programu TV. Podobnie jak w nim musimy doprowadzić Nasz dom, pokój po pokoju do stanu niemalże idealnego, czyli podkasany rękawy i zabieramy się ostro za jego sprzątanie. Oczywiście nie tylko liczy się wnętrze, ale ganek i podwórze także trzeba w jakiś sensowny sposób ogarną. Sama nawigacja po grze i kontrola nad wszystkim jest bardzo prosta, wyszukujemy odpowiednie elementy myszką i te, do których możemy podjąć jakąś akcje sprawiają, że kursor myszki zmienia swój wygląd – proste co nie?

ganek na nk


Podobieństwa do gier o ukrytych przedmiotach także są w grze na Naszej Klasie Idealna Pani Domu. Oto w każdym pomieszczeniu/lokacji pojawia Nam się lista przedmiotów do odnalezienia. Jednak na tym nie kończy się cała zabawa. Przedmiotów z którymi można coś zrobić jest znacznie więcej. Zobaczcie, że po kliknięciu na niektóre z nich po prostu znikają, dzieje się tak z plamami, śladami stóp czy innego rodzaju zabrudzeniami na meblach, sofach, lustrach etc. Inne przedmioty automatycznie wpadają do schowka, a dlaczego? Otóż jak się okazuje w kolejnych lokacjach będą Nam one potrzebne do dalszych czynności. A i szybko zauważycie, że na ścianie brakuje szabelki, albo koło kominka nie ma pogrzebacza – te przedmioty znajdują się gdzieś indziej, a my musimy je odszukać i odłożyć na miejsce. Oj wielki bałagan w tym domu, wielki. Dalej mamy trzeci rodzaj przedmiotów, z którymi jest nieco więcej problemów. Można je przesuwać! Wiem, to nie brzmi zbyt groźnie czy trudno, ale pomyślcie, że musimy odłożyć ręcznik w miejsce… tylko w jakie miejsce i tutaj znowu zaczynają się Nasze poszukiwania. Mydło do mydelniczki, płaszcz na wieszak, a kluczyki od auta powiesimy na zawieszce przy drzwiach. Tak czy inaczej czeka Nas mnóstwo pracy zanim uporządkujemy wszystko we właściwy sposób.

Idealna Pani Domu musi również posprzątać kuchnie

W sytuacji, w której już naprawdę nie wiemy co zrobić przychodzi Nam z pomocą Rada, to zwykła podpowiedź na temat miejsca poszukiwanego elementu. Dostaniemy ich kilka na starcie, a później trzeba będzie je kupić za walutę premium (EuroGąbki).


Co tu więcej można napisać o grze Idealna Pani Domu? Hmm. Ciekawe jest to, że jest to produkcja całkowicie zrobiona przez Naszych rodaków ze studia SutoGames. Dodatkowo dodali możliwość resetu gry, dzięki czemu Naszą zabawę możemy zaczynać za każdym razem od początku – a jak wiemy czasami taka funkcjonalność jest niezwykle przydatna. Grafia jest w 2D, bo chyba nie spodziewaliście się nic innego? A co do muzyki to zawsze mam jakieś zastrzeżenia, ale to może moje wewnętrzne uprzedzenie?

sprzątamy garaż

Zapraszam na Naszą Klasę do wspólnej zabawy. Gry podobne