Hunter Blade można określić jako klasyczną grę MMORPG, gdzie wyruszymy w fantastyczną podróż po wielkim świecie fantasy, a to wszystko zgotowało dla nas studio Beeboomonline. Możesz stworzyć swoją postać tuż po zalogowaniu. Możesz zdecydować o płci awatara i nadać mu nazwę. Możesz także wybrać kolor włosów, fryzurę, ubranie, wizerunek oraz odpowiednią broń dla niego. W trakcie gry gracze muszą wchodzić w interakcje z NPC i jest to nieuchronne. Gracz otrzymuje podczas takich rozmów zadania, może handlować, nauczyć się rzemiosła czy uczestniczyć w aukcjach itd. Dodatkowo nie muszą być to sami NPC, ale dodając znajomego do listy przyjaciół możemy się z nim szybciej i łatwiej komunikować. To co najlepsze w takich kontaktach w Hunter Blade jest fakt, że możemy zakładać coś w stylu własnej rodziny, ale tutaj to już nie tylko łatwa komunikacja, ale także możemy uzyskać dodatkowe doświadczenie jako bonus rodzinny.


Istnieją różne rodzaje questów w świecie Blade Hunter. Te zadania pomogą zapoznać się z grą szybciej i podnieść szybko poziom. Zadania w grze to wspólne misje, questy aktywności, festiwal questów, codzienne zadania, zadania rodzinne i klanu. Każdy typ zadania ma swoje cechy. Dostaniesz różną ilość doświadczenia za każdym razem jeśli ukończymy w pełni zadanie. Podstawowe zadania polegają na zabijaniu potworów, zbieraniu przedmiotów i różnego rodzaju dialogi.

Hunter Blade przyjęło zupełnie nowy typ rozgrywki, gdzie nie ma podziałów klasowych postaci, a broń możemy wybrać każdą z ogólnie dostępnych. Kiedy jesteśmy poza daną instancją możemy zmieniać broń dowolnie.


W Blade Hunter, każda broń ma swój unikalny tryb walki. Czasami siła gracza różni się znacząco w zależności od broni jakiej użył w walce. Po osiągnięciu poziomu 20, można nauczyć się umiejętności/specjalizacji w niektórych typach broni według własnego uznania.

Rzućmy okiem na trzy wybranie bronie, a zaczniemy od Claymore. Claymore ma ogromny zasięg ataku i wysokie obrażenia. Kilku przeciwników otrzymuje obrażenia jednocześnie. Kiedy gracz wymachuje claymore z brutalną siłą, może zapobiec zbliżeniu się wrogów. Jednak broń jest zbyt ciężki, więc nasza zdolność poruszania się jest bardzo ograniczona. Sprawa wygląda gorzej jak ktoś atakuje nasz z broni dystansowej. Claymore to dobry wybór, ale tylko gdy walczymy w starciu bezpośrednim. Falchion (Miecz) jest bronią, z którą można zapoznać się najłatwiej. Ma dużą moc, szeroki zasięg i średnie prędkości ataku. Wyjątkowe położenie Power Slot pozwala graczowi zadawać śmiertelny cios gdy moc jest pełna. One-handed Sword jest to najszybsza broń z silną obroną. Dzięki tej małej i lekkiej broni, myśliwy ma dużą mobilność. Można  użyć umiejętności parry przy użyciu tarczy. Gdy gracz używa tego miecza w obronie, może oprzeć się większości obrażeń. Taka broń może zbudować szczelną obronę i dać śmiertelny kontratak natychmiast, kiedy wróg zmęczy się atakiem.


Sprzęt w grze może dostarczyć kilka punktów do najważniejszych atrybutów naszej postaci. Hunter Blade zawiera różnego rodzaju ekwipunek dobry na każdym etapie gry/każdym poziomie. Dodatkowo różne elementy przez nas zakładane mogą posiadać także umiejętności pasywne oprócz tych standardowych zwiększających atrybuty postaci. W świecie Hunter Blade główne wyposażenie obejmuje broń i zbroje. Zbroje podzielimy na lekkie i ciężkie, a broń na broń białą i dystansową. Każda klas ma różny wachlarz wyposażenia do wyboru na różnych poziomach. Na początkowych etapach gry można wykonać kilka zadań, dzięki którym uzyskamy podstawowy sprzęt. Później możemy przecież korzystać z NPC jak płatnerz i brońmistrz. Równie dobrze można zakupić broń na aukcji innych graczy lub bezpośrednio od nich, a także można przecież zbierając odpowiednie materiały stworzyć coś samemu. Nie zapomnijcie tylko kupując coś sprawdzić wymagany poziom. W grze MMORPG Hunter Blade możemy użyć kilku materiałów prowadząc przy tym ich syntezę aby stworzyć własną broń. Materiały musimy zgromadzić na własną rękę, a będą to między innymi rudy czy jakieś rośliny. Oprócz elementów do ekwipunku możemy stworzyć także różnego rodzaju eliksiry itp. To sprawia, że rozgrywka staje się nieco łatwiejsza. Jednak do zbierania materiałów należy mieć specjalny schowek, który kupimy dopiero po osiągnięciu poziomu 20.

W Huner Blade znajdziemy też mnóstwo innych przedmiotów od tych typowo uzupełniających (jak potki), po pozycje bojowe i specjalne przedmioty. Dostaniemy też wiele rzeczy związanych z zadaniami, materiały eksploatacyjne, Runestone i przedmioty ze sklepu itd. Każdy element składa się z unikatowych danych: nazwa, kolor, wymagany poziom, podstawowe atrybuty i dodatkowy atrybut czy umiejętność.

Kiedy już osiągniemy poziom 70 możemy zdobywać punkty reputacji, uzyskamy je za pomocą specjalnych zadań i określonych zachowań. Wzrost reputacji przynosi wiele korzyści jak specjalne nagrody i możliwość tworzenia bardziej złożonych przedmiotów.

Kolejnym systemem w grze jest system odznaczeń, które napotkamy ciągle na naszej drodze. Gdy gracze przejdzie z nowicjusza do hardcore będzie to uwięczenie naszych możliwości w grze. Istnieje prawie 400 różnych osiągnięć, a także niewiele mniej sposobów ich zdobywania jak wyzwania na arenie, osiągnięcia w rankingu, stosunek społecznym, za wykonanie broni i wyposażenia, rafinacja i inne rzemiosła.
No dobra ale przyjrzyjmy się właśnie PvP w Hunter Blade, skoro nie ma tutaj ograniczeń klasowych to zmagania gracz vs gracz są pokazem konkurencji umiejętności. Jak dla mnie to najuczciwszy układ jaki znam w grach MMO.

W grze znajdziemy także różnego rodzaju instancje jak na przykład: Pass Mode i Challenge Mode oraz cztery różne poziomy trudności: Simple, Common, Difficult i Challenging.
Hunter Blade bez wątpienia daje nam nowe spojrzenie na gry MMORPG, wspaniała grafika i grywalność taka sama nawet na słabszych maszynach, a całość umila nam dobrze dobrana grafika i dźwięki.
 


Gry podobne