Poradnik do gry Hungry Shark World ma na celu opisać najważniejsze aspekt gry, a także przynieść cenne wskazówki i pokazać początkującym graczom jak grać, aby osiągać możliwie jak najwyższe wyniki. Grę można pobrać na urządzenia mobilne z Androidem czy iOS.


Najczęściej będziesz odwiedzał SKLEP

Zaraz po uruchomieniu gry Hungry Shark World pojawi się okienko sklepu, pojawia się także ono na zakończenie każdej rozgrywki. Sklep pozwala nam zakupić ulepszenia dla naszych rekinów, a można wybierać spośród trzech, różnych kategorii.

W pierwszej kategorii będą dostępne ulepszenia samego rekina, tu można ulepszyć statystyki naszej bestii jak choćby szybkość, przyśpieszenie (Boost) czy siłę ugryzienia (Bite). Wystarczy kliknąć Upgrade, aby dokonać wybranego ulepszenia. W drugiej kategorii, tej ze znakiem zapytania, znajdziemy różnej maści przedmioty pozwalające modyfikować rekina. Między innymi znajdziemy to przykładowo mapy, które są wymagane jeśli chcemy dostać się do kolejnych światów. Trzecia i ostatnia już kategoria, ta obdarzona ikoną wieszaka na ubrania, pozwala nam zakupić akcesoria dla naszych rekinów. W tym przypadku znowu mamy podział na kilka podkategorii.

W sklepie można robić zakupy przy użyciu złota lub diamentów. Zarówno złoto jak i gemy (diamenty) zdobędziemy w trakcie gry, ale mamy też możliwość ich zakupu za realne pieniądze. Złoto praktycznie znajdziemy wszędzie, a diamenty są rzadką walutą i zazwyczaj to co za nie kupimy daje nam o wiele mocniejsze efekty niż rzeczy zakupione za złoto.


Czasami w sklepie gry chcielibyście coś kupić, ale nie ma takiej możliwości. Myślicie sobie „zablokowane czy co?”. Otóż tak, wiele przedmiotów należy najpierw odblokować, czyli spełnić określone warunki, aby je móc posiadać. Wystarczy na danym przedmiocie kliknąć na „Locked”, aby dowiedzieć się jak go odblokować.

Po co mam rozwijać swojego rekina?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Większy rekin to większe korzyści dla nas podczas zabawy. Zauważcie, że większy rekin ma znacznie więcej życia, a to pozwala przetrwać dłużej w grze, szybciej wykonywać kolejne misje czy też możemy pokonać o wiele większe  niebezpieczeństwa jakie na nas czekają w głębinach czy tuż nad taflą wody.

Co to za literki pływające w wodzie?

Otóż z tych literek złożymy słowo HUNGRY. Kolejne literki losowo rozrzucone są na planszy gry i musimy je zjadać, no dobra, nie musimy ale dobrze zebrać je wszystkie bo każda zjedzona litera dodaje nam więcej złota jak i klejnotów. Zjedz cały wyraz, a większa będzie nagroda na koniec.


Dla ułatwienia napiszę, że ulepszając mapę możemy poznać szczegółową lokalizację wszystkich liter. Aby zobaczyć mapę użyjcie Pause, aby wstrzymać grę i ją przeglądać.

Co to jest Gold Rush?

Gold Rush to nic innego jak Gorączka Złota. Grając zdobywamy punkty, który zapełniają pasek na dole (z napisem Gold Rush), a kiedy zapełni się cały rozpocznie się Gorączka Złota. Co się wtedy dzieje? Otóż całkiem fajna rzecz, w czasie trwania gorączki, wszystko co ze rekin zamienia się w ZŁOTO! Dodatkowo jego przyśpieszenie nie będzie miało ograniczeń i stanie się na czas trwania gorączki niezniszczalny jak i jego poziom życia zapełni się do maksimum.

Gold Rush

Co to jest Mega Gold Rush?

Po zakończeniu omawianej wyżej Gorączki Złota pojawia się drugi pasek na ekranie gry i jest to właśnie Mega Gold Rush czyli Mega Gorączka Złota. Wszystko co było dostępne w zwykłej gorączce na nowo staje się aktywne, ale to nie jest najfajniejsze. Podczas trwania tej gorączki możemy zjeść WSZYSTKICH przeciwników, którzy staną na naszej drodze i bez znacznie jest tuta ich rozmiar.

Czym jest Multiplier?

Zjadając duże ilości ryb uruchamiamy Multiplier, czyli znany Wam z innych gier mnożnik punktów. Aktualny jego stan widać w prawnym, górnym rogu ekranu gry, widać tam najpierw 2x itd. Jedząc w czasie trwania mnożnika więcej i więcej ryb możemy go systematycznie zwiększać, a tym samym zdobyć masę punktów.

Czy mogę jeść większe rekiny?

Nie, normalnie możesz zjadać rekiny mniejsze bądź o takim samym rozmiarze jak Twój rekin. Zjedzenie większego rekina niż Twój jest możliwe podczas trwania Mega Gorączki Złota. Zwróć też uwagę, że są stworzenia które najpierw musisz złapać, potrzymać chwilę i dopiero potem można je zjeść. Przez czas „schwytania” mogą nam się wyrwać i trzeba je łapać ponownie.

Po co mi większe rekiny?

Oczywiście aby zjeść więcej i móc wejść do innych regionów, które normalnie nie są dostępne dla małych rekinów. Pamiętacie jak wyżej pisałem o mnożniku punktów? Im większy rekin, tym większy otrzymuje ów mnożnik.

Co dają różne rodzaje map?

W każdym świecie w grze otrzymujecie zwykła mapę, dzięki której możecie obejrzeć okolicę. Mapy można ulepszać, dzięki czemu pojawiają się na niem lokalizacji literek słowa HUNGRY jak i miejsca, gdzie ukryte są skrzynie ze skarbami.

W jaki sposób mogę odblokować nowe lokacje?

Aby odblokować nowe miejsca jak choćby Morze Arabskie czy Arktykę musimy odblokowywać kolejne rekiny i mieć ich jak najwięcej. Wybierając daną lokację na ekranie świata możemy podejrzeć informacje na temat tego ile rekinów i jakich potrzebujemy do ich odblokowania.

Czy mogę zjadać ludzi na lądzie?

Tak, ale pamiętaj aby nie przebywać na lądzie zbyt długo, nie bądź łapczywy. Ludzie są uzbrojeni i jeśli zostaniesz tam zbyt długo to wystarczy kilka kul, aby Cię zabić. Także zjeść kilkoro możesz, ale bądź ostrożny.

Co rekinowi ulepszać najpierw?

Skup się na Bite, czyli sile ugryzienia i ulepszaj to jak najszybciej do najwyższego poziomu. Następnie rozwijaj szybkość, uciekniesz tak szybciej od niebezpieczeństw jak i będziesz przemierzał świat znacznie szybciej. Na koniec zostaw przyśpieszenie czyli Boost. Chyba znaczenia tego wskaźnika nie muszę dalej tłumaczyć?

Jakie są rodzaje rekinów?

Obecnie w grze znajdziecie siedem rozmiarów rekinów: xS, S, M, L i tak dalej. Każdy rozmiar to inne rekiny. Odblokowanie nowego typu rekinów pojawia się jak zapełni się purpurowy pasek, który widzicie na oknie wyników po przejściu danego etapu. Po odblokowaniu rekina kliknijcie na niego, aby dowiedzieć się co jest w stanie zjeść, jakie przedmioty może nosić i jakich towarzyszy posiadać. Również dowiecie się jakie dany rekin, może pokonać przeszkody bez uszczerbku na zdrowiu.

Jak inaczej można ulepszyć rekina?

W grze Hungry Shark World możemy wzmocnić nasze bestie za pomocą Boosterów i Ubrań. Wyposażyć w nie rekina można tuż przed rozpoczęciem etapu. Ubrania jak i Boostery odblokowują się z czasem, a także po odblokowaniu nowych rekinów. Zbierając pełen set danego rodzaju ubrań można pokaźnie zwiększyć wszystkie statystyki rekina. Jeśli chodzi o same Boostery to będziemy potrzebowali do ich zakupu diamentów, również niezbędne będą one do ulepszeń. Jednak jeden booster, zwany Booby Trap możecie zdobyć oglądając wideo reklamowe, ale jeśli będziecie chcieli go ulepszyć to dalej sprowadza się wszystko do wydawania diamentów.

Jak za darmo zdobyć diamenty?

  • Powiem jedno, zwróć uwagę na koperty i jeśli pojawia się na nich nowa wiadomość szybko je otwieraj. Diamenty bardzo ciężko zdobyć za darmo, ale nie jest to niemożliwe. Podczas gry podążaj, o ile ją zobaczysz, śladami fioletowej mgły do szkół ryb, które po zjedzeniu przyniosą Ci cenne nagrody w postaci gemów.
  • Również na samym początku gry, sprawdź zakładkę „Community”. Znajdziesz ją klikając na białą kopertę w prawym dolnym rogu głównego menu. Pojawią się zadania, dość proste do wykonania, a po ich ukończeniu prawdopodobnie zdobędziesz na tyle dużo klejnotów, że będzie Cię stać na power-up Złoty Magnes (Gold Magnet).
  • Codziennie na mapie gry pojawiają się skrzynie (w sumie 5 co 24 godziny), w których możemy znaleźć złote monety, a nawet czasami i diamenty.
  • Gdy masz co najmniej jednego rekina w rozmiarze XL to na mapie gry pojawiają się diamenty, co ciekawe pojawiają się zawsze w tych samych miejscach, zapamiętajcie je.

Po co mi pets (towarzysze)?

Zwierzaki, w grach znane jako „pets”, pozwalają nam zwiększyć ilość zdobywanych punktów na danym etapie. Niektóre z nich posiadają specjalne zdolności. Najlepszym startowym towarzyszem będzie Chris (dostaniemy go za darmo), później jak już zarobimy radzę skupić się na Dave (za 2000 monet) czy na Snuffy (3000 monet). Kraken jest chyba najlepszym z najlepszych – potrafi zjadać meduzy i usuwa zagrożenia. Trevor też jest całkiem dobry, wysadza napotkane miny i nie odnosi przy tym obrażeń. Powinniście zbierać diamenty, aby było Was stać na najlepszego peta.

Kody i generatory diamentów

Uwierzcie mi, temat był omawiany przy wielu grach – nie istnieją żadne kody czy generatory diamentów. Jeśli na coś takiego traficie w sieci i użyjecie to po pierwsze pewnie złapiecie wirusa, albo zostaną Wam wykradzione hasła bądź inne poufne dane, a z darmowych diamentów pozostanie tylko złudzenie.


Gry podobne